Korona Handball szykuje się na baraże. Jeśli nie awansuje, zawodniczki dostaną wolną rękę

02-04-2020 17:16,
Mateusz Kaleta

Zarząd Korony Handball Kielce wydał oświadczenie dotyczące przyszłości kieleckiego klubu. Drużyna Pawła Tetelewskiego wystartuje w barażach o Superligę i jeśli awansuje i spełni wymagane przepisy licencyjne, wystartuje w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli nie uda spełnić się choćby jednego z tych dwóch warunków - zespół może czekać rewolucja.

W takim wypadku Korona Handball dalej będzie grała w pierwszej lidze. Trenerem drużyny dalej będzie Paweł Tetelewski, który zdecydował się kontynuować pracę bez względu na ligę, w której będzie grała drużyna, ale zgodnie z wcześniejszymi rozmowami, w przypadku braku awansu, zawodniczki dostaną od zarządu wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. 

REKLAMA

- Szkolenie młodzieży jak również gra zespołu seniorskiego w I lidze w kolejnym sezonie, dzięki wsparciu Miasta Kielce i naszych sponsorów nie jest zagrożona - poinformował klub.

Z powodu zamknięcia wszystkich obiektów sportowych w mieście, Korona Handball będzie przygotowywać się do baraży trenując - przynajmniej na razie - indywidualnie. Zawodniczki dostały od trenera Tetelewskiego rozpiskę zajęć na każdy dzień.

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Korona Handball

Zarząd Stowarzyszenia Korona Handball Kielce po ogłoszeniu decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o zakończeniu rozgrywek podjął decyzję o trybie funkcjonowania pierwszego zespołu od 1 kwietnia do rozpoczęcia nowego sezonu 2020/2021.

Zarząd przyjął do wiadomości decyzję ZPRP o barażu, który będzie musiała stoczyć pierwsza drużyna z zespołem Sambora Tczew celem awansu do PGNiG Superligi. Obecnie czekamy na jego ewentualną datę. Czekamy również na decyzję naszych sponsorów co do możliwości dalszego finansowania Klubu. Rozumiemy trudną sytuację finansową naszych sponsorów i dziękujemy tym, którzy mimo tego nadal nas wspierają.

W przypadku wygrania meczu barażowego przez pierwszą drużynę, jak również w sytuacji kiedy uda się zabezpieczyć środki niezbędne do osiągnięcia minimalnego budżetu wymaganego w procesie licencyjnym do PGNiG Superligi drużyna przystąpi do rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie sportowym 2020/2021. Jeśli do momentu złożenia niezbędnych deklaracji nie uda się zgromadzić wymaganych środków, co wiąże się z nieotrzymaniem licencji uprawniającej do gry w PGNiG Superlidze, pierwsza drużyna pozostanie w I Lidze ZPRP.

Obecna, trudna sytuacja wymaga niestandardowych rozwiązań. Mając na uwadze dalsze sprawne funkcjonowanie Klubu podjęto następujące decyzje:

W związku z zamknięciem obiektów sportowych w całym kraju, zawodniczki będą trenowały indywidualnie do końca sezonu według zaleceń trenera Tetelewskiego.

W sytuacji nieotrzymania licencji na grę w PGNiG Superlidze wszystkie zawodniczki dostaną wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów, choć Zarząd ma nadzieję, że większość z nich pozostanie w Koronie Handball niezależnie od klasy rozgrywkowej, w której pozostanie nam toczyć rozgrywki w przyszłym sezonie.

Trener Paweł Tetelewski podjął decyzję o kontynuacji pracy z pierwszym zespołem Korony Handball Kielce niezależnie od poziomu rozgrywek, na którym będzie występowała drużyna w przyszłym sezonie sportowym.

Mając nadzieję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, liczymy na dalszą współpracę z naszymi sponsorami i mecenasami mając na uwadze fakt, że możliwości wspierania sportu mogą być w najbliższej przyszłości ograniczone.

Szkolenie młodzieży jak również gra zespołu seniorskiego w I lidze w kolejnym sezonie, dzięki wsparciu Miasta Kielce i naszych sponsorów nie jest zagrożona.

Okoliczności jakim w ostatnim czasie nasz klub musi stawić czoła, mogą spowodować, że siedem lat pracy i budowania drużyny trzeba będzie zacząć od początku.

Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom i Władzom Miasta Kielce za wsparcie młodzieży i pierwszego zespołu. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i naszym trenerom za wspólne siedem lat współpracy. Gramy dalej !

Zarząd Stowarzyszenia Korona Handball Kielce

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Rob2020-04-03 08:28:50
A ja tak po cichu włożyłem szampana do lodoweczki ;)
A dodam że niezależnie od wyniku i tak was lubię i dalej będę chodził na mecze!!
pablito z płeblita2020-04-03 12:19:29
Sportowo na pewno dadzą radę! Ze złotem w obecnej sytuacji może być ciężej...Nie ma jednak co narzekać! Do roboty ;-) Samo się nie awansuje i nie spełni wymagań!

Projekt i wykonanie: CK Media Group