W dniach 27-29 lipca na stadionie lekkoatletycznym im. Lubuskich Olimpijczyków w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Brali w nich udział zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.
W weekend obył się 14. już Memoriał im. Zdzisława Furmanka. Przy okazji doszło do oficjalnego otwarcia odnowionego Stadionu Lekkoatletycznego w Kielcach.
Obiekt lekkoatletyczny w Kielcach jest już gotowy na sportowe wyzwania. Właśnie zakończono trwający od maja ubiegłego roku remont. Zgodnie z założeniami, obiekt spełnia wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
– Roboty prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Liczymy, że pogoda będzie nam dalej sprzyjać, tak jak dotychczas – mówi Mariusz Grzmiel, kierownik budowy. Właśnie rozpoczęły się prace nad nową bieżnią rozgrzewkową w koronie stadionu.
Trwają prace modernizacyjne Stadionu Lekkoatletycznego w Kielcach, który znajduje się przy ulicy Leszka Drogosza. Działania rozpoczęły się w maju i widać znaczące postępy.
Już 17 września na sześciu arenach sportowych województwa świętokrzyskiego odbędzie się I Olimpiada Świętokrzyska. W rywalizacji weźmie udział blisko 500 zawodniczek i zawodników z 14 dyscyplin sportu.
Urodzony w Starachowicach halowy mistrz Europy – Mateusz Borkowski zakończył udział w igrzyskach olimpijskich na półfinale biegu na 800 metrów mężczyzn. O medal powalczy za to inny z zawodników reprezentujących biało-czerwoną flagę – Patryk Dobek. Polak, z czasem 1:44.60 wygrał swój półfinał.
Rozbudowa Hali Legionów to nie jedyny projekt sportowy, jaki w najbliższych latach będzie miał miejsce w Kielcach. Ratusz ma zarezerwowane środki na kolejne inwestycje. W 2022 roku w stolicy województwa świętokrzyskiego ruszy modernizacja stadionu lekkoatyletycznego przy ulicy Drogosza oraz budowa nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego.
"sieBIEGA Półmaraton Kielecki" nieprzerwanie od pięciu lat był największą imprezą biegową w województwie świętokrzyskim. W 2021 roku na sportowej mapie miasta zabraknie go drugi raz z rzędu. Organizatorzy oficjalnie poinformowali o odwołaniu zaplanowanej na maj biegowej imprezy.
Kielczanki: Karolina Młodawska i Katarzyna Furmanek zdobyły medale drużynowych mistrzostw Polski.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group