Już 17 września na sześciu arenach sportowych województwa świętokrzyskiego odbędzie się I Olimpiada Świętokrzyska. W rywalizacji weźmie udział blisko 500 zawodniczek i zawodników z 14 dyscyplin sportu.
Urodzony w Starachowicach halowy mistrz Europy – Mateusz Borkowski zakończył udział w igrzyskach olimpijskich na półfinale biegu na 800 metrów mężczyzn. O medal powalczy za to inny z zawodników reprezentujących biało-czerwoną flagę – Patryk Dobek. Polak, z czasem 1:44.60 wygrał swój półfinał.
Rozbudowa Hali Legionów to nie jedyny projekt sportowy, jaki w najbliższych latach będzie miał miejsce w Kielcach. Ratusz ma zarezerwowane środki na kolejne inwestycje. W 2022 roku w stolicy województwa świętokrzyskiego ruszy modernizacja stadionu lekkoatyletycznego przy ulicy Drogosza oraz budowa nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego.
"sieBIEGA Półmaraton Kielecki" nieprzerwanie od pięciu lat był największą imprezą biegową w województwie świętokrzyskim. W 2021 roku na sportowej mapie miasta zabraknie go drugi raz z rzędu. Organizatorzy oficjalnie poinformowali o odwołaniu zaplanowanej na maj biegowej imprezy.
Kielczanki: Karolina Młodawska i Katarzyna Furmanek zdobyły medale drużynowych mistrzostw Polski.
Kilkadziesiąt kielczan w czwartek wieczorem biegało po stadionie lekkoatletycznym z latarkami. Wszystko to w ramach inicjatywy "Światłobieżnia", aby zwrócić uwagę na brak oświetlenia na kieleckim obiekcie.
Katarzyna Furmanek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zakończyła zmagania w krótkim, ale niezwykle udanym dla niej sezonie 2020. Podczas piątkowych zawodów w Poznaniu zajęła drugie miejsce z wynikiem 71.63.
Katarzyna Furmanek, mistrzyni Polski w rzucie młotem, zajęła 3. miejsce na 11. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie uzyskała 71.99.
Karolina Młodawska z KKL-u Kielce wróci z mistrzostw Polski we Włocławku z dwoma medalami. Do sensacyjnego „złota” wywalczonego w trójskoku dorzuciła „brąz” w swojej koronnej dyscyplinie – skoku w dal.
Znakomicie dla Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego rozpoczęły się 69. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. We Włocławku po złote medale sięgnęły Katarzyna Furmanek (rzut młotem) i Karolina Młodawska (trójskok).

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group