Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W dniach 17-18 lutego w hali w Toruniu odbywają się Halowe Mistrzostwa Polski. Po pierwszym dniu rywalizacji Kielecki Klub Lekkoatletyczny może pochwalić się sukcesem. Złoty medal w trójskoku zdobyła bowiem kielczanka, Karolina Młodawska.
W dniach 9-11 lutego w KGHM Ślęza Arenie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w kategoriach U18 i U20. W zmaganiach brali udział zawodnicy i zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, którzy wrócili z imprezy ze zdobyczami medalowymi.
Dziś ponad 1200 osób, zawodniczek oraz zawodników rozpoczyna rywalizację w Halowych Mistrzostwach Polski. Odbędą się one w kategoriach U18 i U20 w KGHM Ślęza Arenie. W zmaganiach obejrzymy m.in. reprezentantów Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.
W sobotę, 25 listopada złoty medal w biegu przełajowym na 2 km juniorek młodszych zdobyła Oliwia Bełczew. Kilka godzin później jej sukces powtórzyła Sabina Jarząbek, zdobywając złoty medal na mistrzostwach Polski seniorów w biegu przełajowym na dystansie 9 km.
W dniach 27-29 lipca na stadionie lekkoatletycznym im. Lubuskich Olimpijczyków w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Brali w nich udział zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.
W weekend obył się 14. już Memoriał im. Zdzisława Furmanka. Przy okazji doszło do oficjalnego otwarcia odnowionego Stadionu Lekkoatletycznego w Kielcach.
Obiekt lekkoatletyczny w Kielcach jest już gotowy na sportowe wyzwania. Właśnie zakończono trwający od maja ubiegłego roku remont. Zgodnie z założeniami, obiekt spełnia wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
– Roboty prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Liczymy, że pogoda będzie nam dalej sprzyjać, tak jak dotychczas – mówi Mariusz Grzmiel, kierownik budowy. Właśnie rozpoczęły się prace nad nową bieżnią rozgrzewkową w koronie stadionu.
Trwają prace modernizacyjne Stadionu Lekkoatletycznego w Kielcach, który znajduje się przy ulicy Leszka Drogosza. Działania rozpoczęły się w maju i widać znaczące postępy.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group