Adam Masaczyński z KKL Kielce zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu w biegu na 1500 metrów. Był to jedyny krążek wywalczony przez lekkoatletów z naszego regionu na tych zawodach.
Dlaczego kielecki ratusz zmienił termin biegu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"? Prezentujemy komunikat.
Przed nami piąta, ale wyjątkowa edycja sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego. Po raz pierwszy w historii będzie to bieg nocny!
Już po raz szósty Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej i Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej zapraszają do sprawdzenia swojej kondycji. Jak dotąd najmocniej obsadzona była Edycja 2014 Testu Coopera, która przyciągnęła na stadion lekkoatletyczny aż 424 uczestników. Ilu śmiałków w tym roku zdoła pobiegać w ciągu 12 minut?
Łukasz Woźniak ze Strawczyna, reprezentujący Kielecki Klub Lekkoatletyczny, zajął bardzo wysokie, trzecie miejsce w elitarnym Biegu Niepodległości w Warszawie!
Już w niedzielę, tuż pod Kielcami, odbędzie się kolejna impreza, która powinna zainteresować sympatyków biegania, a zarazem ludzi dobrego serca. Tego dnia w Podzamczu koło Chęcin odbędzie się bieg charytatywny "Biegnę, żeby pomóc Adasiowi". Uczestniczy przebiegną dystans dwóch kilometrów, a impreza ma charakter happeningu.
Już w najbliższą niedzielę, 31 lipca do akcji wzywa Was... Bartek. Dąb Bartek. Przed nami III edycja biegu wokół Bartka, a za całe zamieszanie odpowiada zespół „Zagnańsk Biega”. Jak zapowiadają organizatorzy: biegamy od godziny 9 do końca świata i jeszcze dłużej.
Już w najbliższą niedzielę, 8 maja odbędzie się 2.sieBIEGA Półmaraton Kielecki, czyli bieg uliczny na dystansie 21 km i 97,5 metra. W biegu wystartuje ponad 1000 biegaczy z Polski i zagranicy. Z tego względu w Kielcach mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodowym, spodziewane są także zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych.
8 maja 2016 roku odbędzie się II sieBIEGA Półmaraton Kielecki. Zapisy do tej imprezy ruszyły jednak już teraz. I ci, którzy zdecydują się do piątku opłacić udział w wydarzeniu, mogą liczyć na promocyjną cenę.
Już w ten weekend, od 12 do 14 czerwca, po raz pierwszy zostanie zorganizowany Puchar Gór Świętokrzyskich - Festiwal Biegowy. Jest to nowa inicjatywa członków Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry”, promująca zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną przy wykorzystaniu unikatowych warunków przyrodniczo-geograficznych Gór Świętokrzyskich.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group