Przełom roku to czas najtrudniejszego rajdu terenowego świata. Przed nami 45. edycja Rajdu Dakar z udziałem dwunastu Polaków, a w tym Macieja Giemzy zawodnika pochodzącego z podkieleckiego Piekoszowa.
Pochodzący z podkieleckiego Piekoszowa Maciej Giemza dotarł do mety Rajdu Dakar - najtrudniejszej imprezy cross country na świecie.
2 stycznia wystartuje 44. edycja Rajdu Dakar. Wśród Polaków, którzy zmierzą się z liczącą 8 tys. kilometrów piaszczystą trasą będzie kierowca Orlen Team, Maciej Giemza z podkieleckiego Piekoszowa.
W kolejnej odsłonie Rajdu Dakar po raz kolejny weźmie udział kielczanin. Chodzi o Macieja Giemzę, który już 2 styczna zamelduje się na starcie tej prestiżowej imprezy mającej tym razem miejsce wśród bezkresnych piasków pustyni w południowej części Półwyspu Arabskiego.
Złe wieści z Arabii Saudyjskiej. Poważnego urazu na trasie 43. Rajdu Dakar doznał reprezentant Polski, pochodzący z Piekoszowa Maciej Giemza. 25-latek z powodu obrażeń nie jest w stanie kontynuować ścigania i wycofał się z wyścigu.
W niedzielę rozpoczął się 43. Rajd Dakar, który w tym roku prowadzi przez pustynie Arabii Saudyjskiej. Pochodzący z Piekoszowa motocyklista Maciej Giemza na pierwszym etapie z Dżuddy do Biszy zajął 18. miejsce.
W dniach 3-15 stycznia odbędzie się 43. edycja Rajdu Dakar. W tym roku poprowadzi przez pustynie Arabii Saudyjskiej. W składzie Orlen Teamu jest pochodzący z Piekoszowa Maciej Giemza, wychowanek KTM Novi Korona Kielce, dla którego będzie to czwarty start w tym ekstremalnym wyścigu.
Pochodzący spod kieleckiego Piekoszowa Maciej Giemza wygrał Rajd Grecji. Motocyklista Orlen Teamu drugiego zawodnika w klasyfikacji generalnej wyprzedził o blisko 20 minut.
Po pięciu latach przerwy do rajdów samochodowych wrócił Michał Sołowow. Kielczanin ukończył Rajd Szwecji na 24. miejscu w klasyfikacji generalnej i 8. w kategorii WRC3. - Olbrzymi głód rajdowy, który mam od pięciu lat, został w jakimś stopniu zaspokojony - mówi rajdowiec.
Michał Sołowow po 5 latach przerwy wróci do rywalizacji rajdowej. Nazwisko kielczanina, wraz z pilotem Maciejem Baranem widnieje na liście zgłoszeń Rajdu Szwecji 2020.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group