Złe wieści z Arabii Saudyjskiej. Poważnego urazu na trasie 43. Rajdu Dakar doznał reprezentant Polski, pochodzący z Piekoszowa Maciej Giemza. 25-latek z powodu obrażeń nie jest w stanie kontynuować ścigania i wycofał się z wyścigu.
W niedzielę rozpoczął się 43. Rajd Dakar, który w tym roku prowadzi przez pustynie Arabii Saudyjskiej. Pochodzący z Piekoszowa motocyklista Maciej Giemza na pierwszym etapie z Dżuddy do Biszy zajął 18. miejsce.
W dniach 3-15 stycznia odbędzie się 43. edycja Rajdu Dakar. W tym roku poprowadzi przez pustynie Arabii Saudyjskiej. W składzie Orlen Teamu jest pochodzący z Piekoszowa Maciej Giemza, wychowanek KTM Novi Korona Kielce, dla którego będzie to czwarty start w tym ekstremalnym wyścigu.
Pochodzący spod kieleckiego Piekoszowa Maciej Giemza wygrał Rajd Grecji. Motocyklista Orlen Teamu drugiego zawodnika w klasyfikacji generalnej wyprzedził o blisko 20 minut.
Po pięciu latach przerwy do rajdów samochodowych wrócił Michał Sołowow. Kielczanin ukończył Rajd Szwecji na 24. miejscu w klasyfikacji generalnej i 8. w kategorii WRC3. - Olbrzymi głód rajdowy, który mam od pięciu lat, został w jakimś stopniu zaspokojony - mówi rajdowiec.
Michał Sołowow po 5 latach przerwy wróci do rywalizacji rajdowej. Nazwisko kielczanina, wraz z pilotem Maciejem Baranem widnieje na liście zgłoszeń Rajdu Szwecji 2020.
Wygrać pakiet VIP na wyścig Formuły 1 w Barcelonie, kurtki Ferrari i zaproszenia na tor kartingowy będzie szansa w najbliższy weekend 24 i 25 listopada w kieleckiej Galerii Korona. Moto Weekend da możliwość przejechania się symulatorami jazdy i rywalizacji z innymi klientami. Obejrzeć będzie można również bolid Roberta Kubicy z 2010 roku.
Trzech kierowców z jednakową liczbą punktów po wyścigach, trzech z sześcioma wyprzedzaniami – detale decydowały o czołowych pozycjach w 2. rundzie Kieleckiej Ligi Kartingowej. Ponownie najlepszy okazał się Mateusz Matys.
Wychowanek szkółki kartingowej toru F1GOKART, Mateusz Matys, został zwycięzcą pierwszej rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej 2017. W zawodach po raz pierwszy korzystano z twz. joker lapów, które spodobały sie wszystkim zawodnikom.
Wielkimi krokami zbliża się inauguracja sezonu 2017 Kieleckiej Ligi Kartingowej! Już od 3 marca amatorzy kartingu znów będą mieli okazję do zmierzenia się na torze podczas zawodów. W tym sezonie wprowadzonych zostanie kilka nowości, które znacznie uatrakcyjnią rywalizację.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group