Wybór najlepszego prawego obrońcy Korony Kielce w ostatnim dziesięcioleciu nie pozostawił Wam złudzeń. W głosowaniu na łamach naszego portalu wygrał Paweł Golański! Wieloletni kapitan Korony zmiażdżył konkurencję i wygrał z ogromną przewagą.
We wtorek Międzynarodowa Federacja Piłkarska FIFA wydała komunikat, w którym zarekomendowała nowe, ważne regulacje dotyczące światowej piłki. Ważna informacją jest też ta, że polska Ekstraklasa chce dokończyć piłkarskie rozgrywki, które mogą wrócić nawet pod koniec maja i zakończyć się przed 19 lipca.
Niemal rok temu juniorzy Korony Kielce sięgnęli po tytuł mistrza Polski Centralnej Ligi Juniorów. Do dziś żaden z piłkarzy złotej drużyny nie wypłynął na szerokie wody, aby pokazać się piłkarskiej Polsce. Inna sprawa, że tak naprawdę ci zawodnicy nie dostali poważnej szansy w Ekstraklasie, do której na razie pukają powoli, nieśmiało. Niewykluczone, że kryzys, jaki dopadł polską piłkę sprawi, że kluby już wkrótce będą musiały odważniej postawić na młodzież.
Kontynuujemy nasz cykl, w którym razem z naszymi czytelnikami wybieramy najlepszą "jedenastkę" Korony Kielce ostatniego dziesięciolecia! Dziś pod lupę bierzemy środkowych obrońców. W latach istnienia naszego portalu, 2009-2020, przy Ściegiennego przewinęło się wielu stoperów. Byli jednak tacy, którzy grali przez wiele lat, zapisując się na kartach historii. Dzisiaj będzie o nich.
Nie mieliście wątpliwości, kto był najlepszym bramkarzem Korony Kielce w ostatnim dziesięcioleciu! W głosowaniu na łamach naszego portalu wygrał Zbigniew Małkowski, który za swoimi plecami zostawił całą konkurencję.
Portal CKsport.pl istnieje już dziesięć lat i to dobry moment, aby zerknąć na to wszystko, co w tym czasie wydarzyło się w kieleckim sporcie. Dziś kontynuujemy nasz nowy format i razem wybieramy najlepszą "jedenastkę" Korony Kielce minionego dziesięciolecia. Po bramkarzach czas na prawych obrońców!
Po zwolnieniu z Korony Kielce Gino Lettieri wciąż pobierał uposażenie wynikające z jego ważnego kontraktu. Teraz się to zmieni. Jak informuje Radio eM Kielce, Włoch porozumiał się z klubem i zrezygnował z pozostałej części przysługującego mu wynagrodzenia.
Dla Mateusza Sowińskiego, 18-letniego napastnika Korony Kielce, czas kwarantanny jest wyjątkowo trudny. Sportowiec jest nie tylko, tak jak reszta drużyny, odizolowany od zespołowych treningów, ale także od szkoły. W maju nastolatka czeka egzamin dojrzałości - matura. Ze względu na zawieszone lekcje, przygotowania idą nie bez kłopotów.
Trwa przerwa w rozgrywkach sportowych, a to sprawia, że świat sportu stanął niemal w miejscu. W ciągu najbliższych tygodni wykorzystamy ten czas na małe podsumowania! Portal CKsport.pl we wrześniu obchodził swoje dziesięciolecie, a to dobry czas, aby zerknąć na to wszystko, co przez ten czas wydarzyło się w kieleckim sporcie. Z tej okazji chcemy zaprosić Was - czytelników - do wyboru najlepszych drużyn mijającego dziesięciolecia.
Kiedy sport stanął w miejscu, kluby dokładnie liczą każdą złotówkę i szukają oszczędności. PZPN wypłaci co prawda fundusze w ramach "pakietu pomocowego", ale stanie się to dopiero w przyszłym sezonie. W obecnych, zawieszonych rozgrywkach kluby ekstraklasy mogą liczyć jedynie na pieniądze ze związku w ramach Pro Junior System. PZPN zapowiedział, że pomimo nierozegrania wszystkich meczów, wypłaci klubom całą przeznaczoną na ten cel kwotę - 18,1 mln złotych. Ile z tego może zarobić Korona
Znany kieleckim kibicom David Pietrzyk, były asystent Gino Lettieriego w Koronie Kielce, wraca na ławkę trenerską. Od 1 lipca 30-latek będzie drugim trenerem grającej w IV lidze niemieckiej Viktorii Berlin.
To tutaj, w lokalnych szkółkach, rozpoczynają się kariery wielu przyszłych zawodników. Dziś to właśnie one najmocniej odczuwają kryzys wywołany epidemią. W trudnym momencie pomoc dla klubów zapowiedział PZPN, ale te akademie, które nie mają swoich przedstawicieli na poziomie centralnym, w pakiecie pomocowym zostały zupełnie pominięte. W takiej sytuacji są też akademie z województwa świętokrzyskiego. W trudnym momencie będą mogły liczyć jednak na dodatkowe fundusze z ministerstwa, które zostaną w
Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy mogą w tym sezonie zostać dokończone i wcale nie musi się to stać przed 30 czerwca, ale w wakacje. Takie są nowe decyzje europejskiej federacji piłki nożnej. - UEFA powiedziała, że możemy wydłużyć rozgrywki do 19 lipca, a najsilniejsze ligi nawet do sierpnia - mówi prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Jeśli tak się stanie, kluby będą mogły przedłużyć wygasające kontrakty z piłkarzami na czas rozgrywania meczów.
16-letni Radosław Seweryś jest już drugim po Adrianie Sandachu piłkarzem Korony Kielce, który w tym sezonie wyjechał na testy do Manchesteru United. Pobyt młodego obrońcy w Anglii przypadł tuż przed szczytem epidemii, ale ta i tak trochę pokrzyżowała mu plany. 16-latek nie ukrywa swoich ambicji, które mają w przyszłości zaprowadzić go na boiska Premier League. - Taki jest mój cel – zapowiada młody piłkarz.
Kiedy Andres Lioi przychodził do Korony Kielce, wydawało się, że może to być piłkarz, który będzie kreował grę żółto-czerwonych. 23-letni Argentyńczyk nie przebił się jednak do pierwszego składu i obecnie pozostaje w cieniu innych piłkarzy. Skrzydłowy jest do Korony jedynie wypożyczony i choć klub nieoficjalnie ma opcję jego wykupu, wiele wskazuje na to, że ten po sezonie wróci do swojego kraju. - Niepewność dotyczy nas wszystkich. Jeśli przyjdzie 30 czerwca i nie będzie żadnych informacji, wróc
Dokładnie jedenaście lat minęło od historycznego wyczynu reprezentacji Polski. Co najważniejsze - miał on miejsce w Kielcach, przy Ściegiennego! Biało-czerwoni pod wodzą Leo Beenchakkera rozgromili na kieleckim stadionie 10:0 San Marino, i to zwycięstwo od tamtej pory jest najwyższym w historii dziejów polskiej reprezentacji.
Tysiące wód mineralnych, maseczek, płynów, kombinezonów, a także dwadzieścia tysięcy złotych - to efekty pierwszych dwóch tygodni akcji "Bez Was nie będzie Nas" zapoczątkowanej przez kieleckich kibiców. W poniedziałek fani żółto-czerwonych dostarczyli najpotrzebniejsze artykuły do dwóch szpitali w Kielcach. W ten sposób pomoc otrzymały szpitale mieszczące się przy ulicy Grunwaldzkiej oraz Kościuszki.
Liga nie gra, a kluby piłkarskiej Ekstraklasy szukają oszczędności i negocjują z piłkarzami obniżenie ich kontraktów. Do sportowców zaapelował Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Szef polskiej piłki apeluje o jedność i zrozumienie tej trudnej sytuacji, która dotyka dziś polskie kluby.
Prezydent UEFA, Aleksander Čeferin, przedstawił pomysł UEFA na ratowanie zawieszonego sezonu piłkarskiego. W tym momencie w Europie gra tylko jedna liga - białoruska. Wszystkie pozostałe federacje zdecydowały się odwołać swoje mecze. - Mamy trzy scenariusza działania - A, B i C. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość - powiedział w rozmowie z "La Repubblica". Jednym z nich jest pomysł, aby zawieszony sezon dokończyć jesienią - tuż na początku następnego, tj. 2020/2021.
W styczniu Pavol Stano, były zawodnik i kapitan Korony Kielce został pierwszym trenerem jednego z największych klubów na Słowacji - MŠK Žilina. Z drużyną miał bić się o mistrzostwo kraju. Nie będzie mu to jednak dane. Klub przegrał z koronawirusem i od 1 kwietnia zostanie postawiony w stan likwidacji.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group