Jacek Podgórski został bohaterem Korony Kielce w meczu z GKS-em Bełchatów. Jego bramka z rzutu karnego w samej końcówce spotkania dała kielczanom cenne zwycięstwo, a pomocnik został wybrany zadniem czytelników najlepszym piłkarzem tego spotkania.
Młodzi zawodnicy Korony Kielce z każdym kolejnym meczem zbierają coraz to lepsze oceny w Fortuna 1. Lidze. W spotkaniu z GKS-em Bełchatów po kontuzji Marcela Gąsiora środkiem pola rządzili dwaj nastolatkowie - Iwo Kaczmarski i Zvonimir Petrović. Obaj zagrali bardzo dobre spotkanie, czego efektem była skroma wygrana 1:0. - Pokazujemy, że młodzi zawodnicy nie są gorsi i potrafią utrzymać poziom - mówi Iwo Kaczmarski.
Daniel Szelągowski, wychowanek Korony Kielce, został bohaterem Rakowa Częstochowa w 10. kolejce PKO Ekstraklasy. 18-latek pojawił się na boisku w 83. minucie, zmieniając Marcina Cebulę, a siedem minut później po kapitalnej, indywidualnej akcji zdobył bramkę na wagę remisu.
Jacek Podgórski został boheterem Korony Kielce w meczu z GKS-em Bełchatów. Po pierwszym zmarnowanym karnym przez Jacka Kiełba pomocnikowi żółto-czerwonych nie zadrżała noga i celnym strzałem na pięć minut przed końcem zapewnił Koronie zwycięstwo 1:0. - Cieszy mnie ta zdobyta bramka, ale najważniejsza jest drużyna - powiedział po meczu strzelec.
Korona Kielce zawziętą walką do samego końca zgarnęła trzy punkty w meczu z GKS-em Bełchatów, choć wcześniej nie wykorzystała dogodnych sytuacji. Ciężar na swoje barki wziął w końcówce Jacek Podgórski, który na pięć minut przed końcem spotkania wykorzystał rzut karny. Tradycyjnie pytamy - kto był najlepszym zawodnikiem Korony Kielce w tym spotkaniu?
Piłkarze GKS-u Bełchatów nie mają za sobą łatwych tygodni. Pomimo wygranej z Arką w poprzedniej kolejce, od dłuższego czasu nie dostają na czas wynagrodzeń. Przed meczem z Koroną Kielce wydali oświadczenie, strajkowali, wychodząc na mecz z dziesięciominutowym opóźnieniem. Kielczanie wygrali 1:0. - Po tych wszystkich zawirowaniach nie byliśmy sobą - stwierdził po meczu trener gospodarzy.
Korona Kielce nie wykorzystała rzutu karnego, w innej akcji trafiła w słupek, ale w samej końcówce wywalczyła z GKS-em Bełchatów trzy punkty. Wygraną zapewnił Jacek Podgórski, którzy zamienił drugi rzut karny na gola. - Brawa dla Jacka za to, że wziął odpowiedzialność na własne barki i pokazał charakter - cieszył się po meczu Maciej Bartoszek, który w trakcie spotkania został przez sędziego wyrzucony na trybuny.
Korona Kielce musiała drżeć o wynik meczu z GKS-em Bełchatów do samego końca. Mecz był wyrównany, zacięty, pełen dramaturgii a żółto-czerwoni stworzyli sobie dogone sytuacje do zwycięstwa. Najpierw w słupek trafił Emile Thiakane, potem rzut karny zmarnował Jacek Kiełb. Ale Korona walczyła do samego końca. Pom Do drugiej "jedenastki" podszedł Jacek Podgórski i pewnym strzałem zapewnił Koronie cenne trzy punkty.
Po porażce ze Stomilem Olsztyn Koronę Kielce czeka trudny wyjazd do Bełchatowa. Po intensywnych trzech tygodniach są też zmiany w składzie. Do wyjściowej "jedenastki" Korony wraca ostatnio nieobecny Emile Thiakane. Dla Senegalczyka, jak i dla trenera Macieja Bartoszka będzie to pojedynek ze swoim byłym klubem. Kto wyjdzie z niego zwycięsko? Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania.
Korona II Kielce w przedostatnim meczu rundy jesiennej musiała pogodzić się z porażką. Żółto-czerwoni po ośmiu minutach wygrywali z KS Wiązownica już 2:0, ale po 90 minutach musieli pogodzić się z porażką 3:4.
Suzuki Motor Poland, główny sponsor Korony Kielce, zawrał z klubem nową umowę na sponsorowanie klubu piłkarskiego. To przedłużenie współpracy, która trwa nieprzerwanie od 2018 roku.
Korona Kielce w sobotę gra na terenie... lidera PKO Ekstraklasy. Ale nie z Rakowem Częstochowa, a z GKS-em Bełchatów, który gościnnie udostępnia swój obiekt dla ekipy z województwa śląskiego. Kielczan czeka potyczka z byłym klubem trenera Macieja Bartoszka i drużyną, która ledwo uniknęła w poprzednim sezonie spadku. Kto będzie górą? Informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
W sobotę Korona II Kielce rozegra ostani domowy mecz w rundzie jesiennej sezonu 2020/21. Kielczanie podejmą na stadionie przy ul. Szczepaniaka szesnastą w tabeli KS Wiązownica. To jeden z dwóch klubów w grupie IV III ligi, który swoją siedzibę na wsi. Wiązownica w woj. Podkarpackim liczy blisko 2000 ludności.
Na czwartkowej konferencji prasowej nowe władze Korony Kielce ujawniły potężne długi klubu. Jak się okazuje, zaległości Korony na koniec obecnego sezonu będą wynosić blisko 17 mln złotych. To znacznie większa kwota niż ta, nad jaką na sesjach Rady Miasta dywagowali kieleccy radni. Ujawnił ją na specjalnie zwołąnej konferencji prasowej Łukasz Jabłoński, prokurent w spółce Korona S.A. Głos na temat aktualnej sytuacji klubu w mediach społecznościowych zabrał Kamil Suchański, Przewodniczący Rady Mia
Przed kielecką Koroną kolejny mecz w trakcie listopadowego maratonu. Po porażce na Suzuki Arenie ze Stomilem Olsztyn, żółto-czerwoni zagrają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów, byłym klubem Macieja Bartoszka. – To był fajny moment. Bardzo mile wspominam tamten okres – mówi obecny opiekun kielczan.
Korona Kielce przegrała 1:3 ze Stomilem Olsztyn, a już w sobotę zagra na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Pomimo porażki kibice docenili zawodnika, który zdobył honorową bramkę dla żółto-czerwonych. Był nim Themistoklis Tzimopoulos, dla którego to pierwsze punkty w naszych pomeczowych sondach.
Z nowymi władzami, planem naprawczym na poprawę kondycji finansowej oraz odbudowę wewnętrznych struktur i z ambicjami powrotu do PKO Ekstraklasy nowy rozdział w swojej historii otwiera Korona Kielce. W czwartek kielecki klub zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił plany na przyszłość. – Chcemy wyczyścić atmosferę, wprowadzić do klubu energię, której do tej pory brakowało – mówił Piotr Dulnik, przewodniczący Rady Nadzorczej Korona S.A. Zapowiedziano także nowe transfery do klubu –
Wiele aspektów na konferencji prasowej poruszyły nowe władzy Korony Kielce. Piotr Dulnik, przewodniczący Rady Nadzorczej Korona S.A. i prezes głównego sponsora Suzuki Motor Poland zdradził, że jeszcze przed zimą klub pozyska nowych piłkarzy - w tym napastnika.
Korona Kielce zagrała bardzo słabą pierwszą połowę i lepsza gra w drugiej nie wystarczyła, aby zdobyć choćby jeden punkt w meczu ze Stomilem Olsztyn. Żółto-czerwoni przegrali 1:3. Pomimo porażki tradycyjnie pytamy - kto zasłużył na największe wyróżnienie?
Korona Kielce nie podołała roli faworyta i uległa Stomilowi Olsztyn 1:3. Środowe starcie stało pod znakiem dwóch różnych połów, w pierwszej lepsi byli goście, natomiast druga była zdominowana przez Koroniarzy. – Druga połowa lepsza, niż pierwsza nie wystarczy, aby wygrać spotkanie – podsumował Marek Kozioł.