Zawodniczka z województwa świętokrzyskiego dosłownie zaliczyła debiut na medal! Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica brązową medalistką mistrzostw świata juniorek w bilard.
Rewelacyjnie spisali się młodzi zawodnicy i zawodniczki województwa świętokrzyskiego w rozegranych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kielcach w dniach 24-26 września XXIV Mistrzostwach Polski UKS-ów w Bilard.
Przed nami kolejne wydarzenie bilardowe goszczące na ziemi świętokrzyskiej. Tym razem będziemy świadkami mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Turniej odbędzie się 24-26 września.
Ośmiokrotni mistrzowie Polski, zawodnicy NOSANU Kielce, pewnie awansowali do wielkiego finału rozgrywek Bilardowej Ekstraklasy. W ostatnim tegorocznym zjeździe rundy zasadniczej podopieczni Bogdana Wołkowskiego mieli do rozegrania aż cztery spotkania (w tym jedno zaległe z pierwszej rundy).
Dziś w Kielcach rozpoczyna się trzeci zjazd Bilardowej Ekstraklasy. Dwanaście spotkań które zadecydują o tym kto zagra o medale, a kto pożegna się z bilardową elitą rozegrane zostaną w Hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach. Oczywiście przy stołach zobaczymy broniących tytułu zawodników Nosanu Kielce. Podopieczni Bogdana Wołkowskiego mają do rozegrania aż cztery spotkania.
Około 150 zawodników w ośmiu państw wzięło udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Bilardowego Kielce 2021. Łącznie rozegranych zostało 325 pojedynków, zaś w turnieju głównym 9-bil triumfował Mateusz Śniegocki.
Wielkie emocje towarzyszyły inauguracyjnym spotkaniom bilardzistów w ramach rozgrywanego w Kielcach VI Międzynarodowego Festiwalu Bilardowego. Jako pierwsi przy turniejowych stołach stawili się juniorzy, a tuż po nich czołowi sportowcy Europy Wschodniej.
Przed nami impreza, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich fanów sportów bilardowych i nie tylko. W dniach 19-22 sierpnia w stolicy województwa świętokrzyskiego odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Bilardowy Kielce 2021 wspierany między innymi przez Urząd Miasta Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
Już po raz XIII w Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się Memoriał Szczepana Różyckigo w Bilard 9 bil. Organizowany wspólnie przez Stowarzyszenie oraz rodzinę Różyckich turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zawodników.
Przed nami gratka, która zorganizowana zostanie z myślą o fanach sportów bilardowych. Pod koniec lipca odbędą się Otwarte Mistrzostwa Kielc Juniorów w Bilard 9-bil. To wydarzenie odbędzie się w Kieleckim Centrum Bilardowym przy Kieleckim Centrum Kultury.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group