Bilardzista Nosanu Kielce, Michał Turkowski przeszedł test na koronawirusa. Wynik okazał się negatywny, o czym zawodnik poinformował w mediach społecznościowych.
Mieli lecieć na wielkie sportowe wydarzenie, a znaleźli się w centrum zamieszania związanego z koronawirusem. Kieleccy zawodnicy Nosanu Kielce z przygodami wracali z odwołanych zawodów w amerykańskim Las Vegas. - W pewnym momencie pojawiły się myśli, że do Europy już nie wrócimy. Amerykanie byli około tydzień, pięć dni w tyle za Polską, jeśli chodzi o podejmowane decyzje - opowiada Karol Skowerski, bilardzista Nosanu. On i jego koledzy dotarli w końcu jednak do Polski i obecnie przechodzą obowią
Nie odbędą się zaplanowane w Las Vegas mistrzostwa świata w 10 Bil z udziałem kieleckich zawodników. Taka decyzja zapadła w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.
Zakończyły się zmagania w Pucharze Świata w Las Vegas z udziałem kieleckich bilardzistów. To jednak nie koniec emocji. Już w poniedziałek startuje kolejna wielka światowa impreza, w której udział wezmą zawodnicy Nosanu Kielce. Czas na mistrzostwa świata!
Cały świat, w tym także środowisko sportowe zostało sparaliżowane przez koronawirusa. Wiele rozgrywek zostało zawieszonych, odwołanych, czy przesuniętych. Nie dotyczy to jednak kieleckich bilardzistów, którzy od 12 marca przebywają w Las Vegas, gdzie biorą udział w dwóch dużych międzynarodowych turniejach. Co z ich bezpieczeństwem, powrotem do kraju? - Wierzę, że nie będzie żadnego problemu. Choć na pewno będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę. Oni są tego świadomi - mówi Grzegorz Kędziers
Koronawirus nie straszny kieleckim bilardzistom! W czwartek zawodnicy Nosanu Kielce w składzie: Karol Skowerski, Michał Turkowski i Tomasz Kapłan rozpoczęli walkę w rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych Pucharze Świata Diamond Las Vegas Open. Za kielczanami już pierwsze spotkania - wzloty, upadki i sensacje. Karol Skowerski ograł "dwójkę" światowego rankingu i w sobotę zagra już o ćwierćfinał imprezy.
W środę rozpocznie się walka o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Bilard 2020. Do kieleckiej Galerii Echo zjadą najlepsi polscy bilardziści, którzy będą rywalizować do piątku. Będzie to pierwszy z czterech zjazdów tych rozgrywek w tym roku.
Wicemistrz Polski, drugi zawodnik rankingu Polski 2019 Sebastian Batkowski zasili od nowego sezonu drużynę siedmiokrotnych mistrzów Polski Nosanu Kielce. Kontrakt został podpisany na okres dwóch lat z możliwością przedłużenia.
9 lutego rozegrana został II eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Tvsports Cup 2020. Na starcie zawodów rozgrywanych w Kieleckim Centrum Bilardowym stawiło się aż 45 zawodników i zawodniczek.
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się drugie tegoroczne eliminacje cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich, które odbędą się w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group