Po raz kolejny bardzo dobrze w najważniejszej indywidualnej imprezie roku zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki z województwa świętokrzyskiego. W rozgrywanych w Kielcach mistrzostwach Polski w bilard medale zdobyło siedmiu reprezentantów województwa świętokrzyskiego.
Bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w tegorocznych Mistrzostwach Polski zawodnicy Nosanu Kielce.
Przez pięć kolejnych dni hotel Binkowski w Kielcach będzie gościł najlepsze zawodniczki i zawodników z całej Polski. 14 grudnia ruszają finały Mistrzostw Polski w Bilard, których zagra 32 mężczyzn i 12 kobiet wyłonionych z kilkunastu całorocznych turniejów Pol Tour, Pucharu Kobiet i eliminacji regionalnych. Walka toczyć będzie się o tytuły mistrzowskie, prestiż, kwalifikację do kadry narodowej oraz reprezentacji Polski.
Zawodnik Nosanu Kielce Tomasz Kapłan wygrał ostatni etap Pucharu Europy Wschodniej. Rozegrane w Kielcach zawody zaważyły również o jego triumfie w ogólnej klasyfikacji turnieju.
Już 30 października startują Otwarte Akademickie Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Bilard. Impreza rozgrywana w Kieleckim Centrum Bilardowym potrwa do 20 grudnia.
Bilardziści Nosanu Kielce odzyskali tytuł Mistrza Polski w Bilard! W dzisiejszym Wielkim Finale rozgrywanym w stolicy województwa świętokrzyskiego, pokonali Cromo-Stal Katowice w obu spotkaniach.
W sobotę 3 października w hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach odbędzie się wielki finał Bilardowej Ekstraklasy Polskiego Związku Bilardowego 2020. Rozegrane zostaną trzy pojedynki: dwa mecze o złoty medal i jeden o brązowy. W małym finale w sobotę o godzinie 12.30 w walce o brązowy medal Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki zmierzy się z Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew.
Zwycięstwem Karola Skowerskiego zakończyły się zawody Grand Prix Polski w Bilard 8 bil, rozegrane w weekend w klubie Green Club w Gdańsku. W finale zawodnik Nosanu Kielce pokonał swojego klubowego kolegę Tomasza Kapłana 6-3.
Bilardziści Nosanu Kielce zajęli 2. miejsce w fazie zasadniczej Bilardowej Ekstraklasy i na początku października zmierzą się w Wielkim Finale, walcząc o odzyskanie tytułu Mistrza Polski.
W niedzielę, 6 września Kieleckie Centrum Bilardowe organizuje Świętokrzyski Międzypokoleniowy Festiwal Sportowy. Zawody w różnych dyscyplinach będą toczyć od godz. 11, a wstęp jest darmowy.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group