Ścisła krajowa bilardowa czołówka stanęła do walki w pierwszych tegorocznych zawodach Grand Prix Polski Pol Tour 10 bil obywających się w Łodzi. Srebro w tej rywalizacji wywalczył zawodnik Nosanu Kielce, Karol Skowerski.
W Kielcach w sobotę 8 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Sportowego 2021. Była to okazja do podziękowania firmom i instytucjom, które wspierają rozwój sportu bilardowego.
W stolicy województwa świętokrzyskiego powstaje Międzynarodowy Ośrodek Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego. Inicjatorzy, szukając środków na ukończenie kompleksu, zorganizowali licytację. Jej wynik przeszedł ich najśmielsze oczekiwania.
Cztery sezony, z czego dwa zakończone mistrzostwem Polski - to bilans kooperacji trenera Bogdana Wołkowskiego z drużyną Nosanu Kielce. Ta współpraca właśnie dobiegła końca, a rezygnację szkoleniowca przyjął Zarząd Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego sprawującego pieczę nad kieleckimi bilardzistami. Nowym trenerem został Marek Marcinkowski.
Świetnie spisali się zawodnicy i zawodniczki z województwa świętokrzyskiego w drugiej turnieju Mistrzostw Polski w Bilard rozgrywanych w hotelu Binkowski w Kielcach. Złoto dla stolicy regionu w odmianie 10-bil wywalczył zawodnik Nosanu Kielce, Tomasz Kapłan!
Fantastycznie rozpoczęli swój start w mistrzostwach Polski zawodnicy Nosanu Kielce. W pierwszej z trzech odmian złoty medal wywalczył bilardzista kieleckiego klubu, Sebastian Batkowski.
Już od niedzieli Kielce staną się bilardową stolicą Polski. W tym dniu rozpocznie się bowiem najważniejsza indywidualna impreza w 2021 – Mistrzostwa Polski w Bilard Mężczyzn i Kobiet.
Przed nami zawody z cyklu Grand Prix, które odbędą się w ramach obchodu Dnia Niepodległości, a uczestnicy będą walczyć o Puchar Niepodległości w Bilard pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Turniej rozegrany zostanie w odmianę 9 bil.
Bardzo dobrze spisały się zespoły reprezentacji Polski w grach drużynowych rozgrywanych w Turcji podczas bilardowych mistrzostw Europy. Zarówno ekipa męska, jak i kobieca, wywalczyły brązowe medale docierając do półfinałów.
Nie takiego wyniku spodziewali się fani sportów bilardowych w stolicy województwa świętokrzyskiego. Broniący tytułu bilardziści Nosanu Kielce w finalne ulegli 0:2 Akademii Bilardowej Rokietnica.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group