W najbliższy weekend Kielce ponownie staną się stolicą jednej z najmocniejszych lig bilardowych w Europie: Bilardowej Ekstraklasy. Zmagania odbędą się bez udziału Nosanu Kielce, którego dwaj zawodnicy otryzmali pozytywne wyniki na COVID-19.
Zarząd Polskiego Związku Bilardowego powołał kadrę narodową mężczyzn na rok 2021. W składzie znaleźli się trzej zawodnicy mistrza Polski - Nosanu Kielce.
Polski Związek Bilardowy powołał kadrę narodową juniorów w bilard na rok 2021. W piętanstoosobowym gronie znalazło się miejsce dla czterech młodych zawodników i zawodniczek z województwa świętokrzyskiego.
Wybuch pandemii COVID-19 mocno wpłynął na działalność bilardzistów Nosanu Kielce. Prowadzony przez Stowarzyszenie klub sportowy ma problemy finansowe - cały czas nie prowadzi swojej działalności, jego przychody zmalały, a koszta cały czas utrzymują się na takim samym poziomie. Władze podjęły decyzję o cięciach finansowych. Rozstały się też z jedną z najzdolniejszych zawodniczek. - Nie możemy doprowadzić do bankructwa - mówią członkowie zarządu Stowarzyszenia.
Oliwia Zalewska odchodzi z Nosanu Kielce. Bilardowy klub postanowił zakończyć współpracę ze swoją zawodniczką względu na trudną sytuację podyktowaną COVID-19.
Po raz kolejny bardzo dobrze w najważniejszej indywidualnej imprezie roku zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki z województwa świętokrzyskiego. W rozgrywanych w Kielcach mistrzostwach Polski w bilard medale zdobyło siedmiu reprezentantów województwa świętokrzyskiego.
Bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w tegorocznych Mistrzostwach Polski zawodnicy Nosanu Kielce.
Przez pięć kolejnych dni hotel Binkowski w Kielcach będzie gościł najlepsze zawodniczki i zawodników z całej Polski. 14 grudnia ruszają finały Mistrzostw Polski w Bilard, których zagra 32 mężczyzn i 12 kobiet wyłonionych z kilkunastu całorocznych turniejów Pol Tour, Pucharu Kobiet i eliminacji regionalnych. Walka toczyć będzie się o tytuły mistrzowskie, prestiż, kwalifikację do kadry narodowej oraz reprezentacji Polski.
Zawodnik Nosanu Kielce Tomasz Kapłan wygrał ostatni etap Pucharu Europy Wschodniej. Rozegrane w Kielcach zawody zaważyły również o jego triumfie w ogólnej klasyfikacji turnieju.
Już 30 października startują Otwarte Akademickie Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Bilard. Impreza rozgrywana w Kieleckim Centrum Bilardowym potrwa do 20 grudnia.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group