Za nami kolejne zawody z cyklu Industria Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Była to V eliminacja, która była zarazem trzecim Memoriałem Mirosława Piróga. Na starcie pojawiło się blisko 40 zawodników i zawodniczek z Kielc, Tarnowa, Warszawy, Końskich i Tczewa. Nie zabrakło medalistów mistrzostw Europy i Polski.
W najbliższą niedzielę, a więc 28 maja, w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrane zostanie Industria Grand Prix Gór Świętokrzyskich. To turniej tym bardziej wyjątkowy, bo upamiętniający zmarłego przed kilkoma laty Mirosława Piróga, który trwale zapisał się w pamięci środowiska bilardowego w regionie.
Tuż po Majówce w stolicy województwa świętokrzyskiego rozegrany został kolejny w tym sezonie zjazd Bilardowej Ekstraklasy. W Galerii Echo przez trzy dni rywalizowało ze sobą dziewięć najlepszych zespołów w Polsce, w tym Nosan Kielce.
Aż 11 medali, w tym 5 złotych dla zawodniczek i zawodników NOSANU Kielce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard, które odbyły się w Łodzi.
Od czwartku, do soboty Galeria Echo będzie areną zmagań Bilardowej Ekstraklasy. To drugi zjazd tegorocznych rozgrywek dziewięciu najlepszych zespołów walczących o tytuł drużynowego mistrza Polski.
W Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnym w Wiślicy odbyło się specjalne spotkanie dla dzieci i młodzieży w ramach akcji Świętokrzyskie Gra w Bilard. Na miejscu był między innymi dwunastokrotny mistrz świata w trikach bilardowych i trener Bogdan Wołkowski.
Fantastycznie spisali się młodzi zawodnicy Nosanu Kielce w 4-th East European Championships. W rozegranych w weekend w Dębicy w klubie Pino międzynarodowych zawodach wzięło udział 6 bilardzistów Nosanu Kielc, którzy ostatecznie zdominowali rywalizację.
W Kieleckim Centrum Bilardowym w poniedziałek odbyła się inauguracja tegorocznej edycji Świętokrzyskie Gra w Bilard. W ramach przedsięwzięcia wystartował także XVII sezon Świętokrzyskiej Ligi Młodzieżowej. Gościem wydarzenia był mistrz Europy juniorów, Michał Wiech.
Tuż po rozegraniu zjazdu Bilardowej Ekstraklasy, zawodnicy Nosanu Kielce przywdziewają trykoty reprezentacyjne, by wziąć udział w kolejnej międzynarodowej imprezie. Ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego tym razem gra w drugim tegorocznym turnieju Pucharu Europy Euro Tour.
Na początku tygodnia w Kielcach zainaugurowany został kolejny sezon Bilardowej Ekstraklasy, w której Nosan Kielce gra o obronę dziewiątego tytułu mistrza Polski wywalczonego w sezonie 2022. Od poniedziałku, do środy, te rozgrywki można było oglądać na żywo w Galerii Echo. Z tej możliwości skorzystał legendarny szczypiornista, Sławomir Szmal.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group