Przed nami gratka, która zorganizowana zostanie z myślą o fanach sportów bilardowych. Pod koniec lipca odbędą się Otwarte Mistrzostwa Kielc Juniorów w Bilard 9-bil. To wydarzenie odbędzie się w Kieleckim Centrum Bilardowym przy Kieleckim Centrum Kultury.
Fantastycznie spisali się zawodnicy Nosanu Kielce w Grand Prix Polski w Bilard w 8 bil. W rozegranych w Kętrzynie zawodach najlepszy okazał się Karol Skowerski, który w finale pokonał klubowego kolegę Tomasza Kapłana 6-4 (obaj Nosan Kielce).
Trener kadry juniorów Bogusław Bereżny ogłosił skład kadry narodowej i reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy juniorów. W kilkunastoosobowej grupie powołanych zawodników aż pięć miejsc przypada zawodnikom z województwa świętokrzyskiego.
Świetny wynik w mistrzostwach świata w bilard 9 bil osiągnęli zawodnicy kieleckiego Nosanu. Reprezentanci Polski zajęli miejsca w czołówce. Tomasz Kapłan uplasował się na piątym miejscu, a Mieszko Fortuński był dziewiąty.
Dwóch zawodników Nosanu Kielce otrzymało powołania do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w bilard 2021.
Mistrz Polski Sebastian Batkowski sięgnął po triumf w I Memoriale Mirosława Piróga - Grand Prix Gór Świętokrzyskich, jaki odbył się 30 maja w Kieleckim Centrum Bilardowym. Turniej, poświęcony pamięci Mirosława Piróga, zgromadził 80 uczestników.
Dobrze, ale nie bardzo dobrze zaprezentowali się obrońcy tytułu mistrzowskiego Nosan Kielce w drugim tegorocznym zjeździe Bilardowej Ekstraklasy. Kielczanie wygrali trzy mecze, ale doznali też jednej porażki.
Świetny występ na mistrzostwach Polski juniorów w Bilard kieleckiego klubu Nosan. Młodzi bilardziści z Kielc zdobyli rekordową liczbę jedenastu medali i wygrali klasyfikację punktową Systemu Współzawodnictwa Sportowego.
W najbliższy weekend Kielce ponownie staną się stolicą jednej z najmocniejszych lig bilardowych w Europie: Bilardowej Ekstraklasy. Zmagania odbędą się bez udziału Nosanu Kielce, którego dwaj zawodnicy otryzmali pozytywne wyniki na COVID-19.
Zarząd Polskiego Związku Bilardowego powołał kadrę narodową mężczyzn na rok 2021. W składzie znaleźli się trzej zawodnicy mistrza Polski - Nosanu Kielce.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group