Zwycięstwem Karola Skowerskiego zakończyły się zawody Grand Prix Polski w Bilard 8 bil, rozegrane w weekend w klubie Green Club w Gdańsku. W finale zawodnik Nosanu Kielce pokonał swojego klubowego kolegę Tomasza Kapłana 6-3.
Bilardziści Nosanu Kielce zajęli 2. miejsce w fazie zasadniczej Bilardowej Ekstraklasy i na początku października zmierzą się w Wielkim Finale, walcząc o odzyskanie tytułu Mistrza Polski.
W niedzielę, 6 września Kieleckie Centrum Bilardowe organizuje Świętokrzyski Międzypokoleniowy Festiwal Sportowy. Zawody w różnych dyscyplinach będą toczyć od godz. 11, a wstęp jest darmowy.
W Niedzielę 23 sierpnia odbył się XII Memoriał Szczepana Różyckiego. Aby rywalizować i przede wszystkim uczcić pamięć tragicznie zmarłego „Szczepcia”, w Kieleckim Centrum Bilardowym stawiło się 76 uczestników, co jest najlepszym wynikiem ostatnich lat. – Jesteśmy zaskoczeni, cieszy nas tak duża frekwencja – przyznaje Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego, Grzegorz Kędzierski. Okazała liczba zawodników poszła w parze z bardzo wysokim poziomem zawodów, które wygrał reprezentant kieleck
W niedziele 23 sierpnia odbędzieW niedzielę 23 sierpnia odbędzie XII Memoriał Szczepana Różyckiego. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:15 i będzie miała miejsce w Kieleckim Centrum Bilardowym „Contact”. W puli jest ponad dwa tysiące złotych. XII Memoriał Szczepana Różyckiego. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:15 i będzie miała miejsce w Kieleckim Centrum Bilardowym „Contact”. W puli jest ponad dwa tysiące złotych.
Fantastycznie spisali się zawodnicy Nosanu Kielce w rozegranych w Bratysławie w dniach 15-16 sierpnia zawodach Best of the East. Zwycięzcą został Tomasz Kapłan, a na trzecim miejscu zawody zakończyli jego koledzy Karol Skowerski i Sebastian Batkowski. W zawodach udział wzięło 80 zawodników z siedmiu państw Europy.
Bilard jest jedną z najstarszych znanych gier stołowych, której zasady na przestrzeni wieków nieznacznie się zmieniały. Już w XV wieku na dworze francuskiego króla Ludwika XI grywano w bilard. Sama zresztą sama pochodzi od francuskiego słowa „billart”, czyli buława, bo pierwotnie właśnie buław używano do przetaczania kul. Niemal każdy kojarzy bilard z knajp i barów, ale czym jest snooker? I czy różni się znacząco od bilardu?
Nosan Kielce okazał się słabszy w hicie 6. kolejki Bilardowej Ekstraklasy od swojego najgroźniejszego rywala w walce o medale mistrzostw Polski. Kielczanie w hicie rozgrywek ulegli po jednostronnym meczu 5:14 Cromo-Stal Katowice (dawniej Konsalnet Warszawa). Wcześniej kielecka ekipa wygrała z 14:6 z Baribal Zagłębiem Lubin.
Gra już piłka nożna, odbywają się mecze żużlowe. Teraz do normalności wraca także bilard! Już wcześniej ruszyły zawody regionalne i międzywojewódzkie, a w najbliższy weekend do gry przystąpią najlepsi z najlepszych. W hotelu "Tęczowy Młyn" w Kielcach odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Bilard 2020.
Za nami inauguracja Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Pierwotnie rozgrywki miały ruszyć w połowie marca, co skutecznie uniemożliwiła ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. Sport zamarł i wiele imprez zostało odwołanych, zaś sezony rozgrywkowe zakończone przed czasem. Jednak coroczna Liga Biznesu właśnie wróciła do gry.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group