Nosan Kielce okazał się słabszy w hicie 6. kolejki Bilardowej Ekstraklasy od swojego najgroźniejszego rywala w walce o medale mistrzostw Polski. Kielczanie w hicie rozgrywek ulegli po jednostronnym meczu 5:14 Cromo-Stal Katowice (dawniej Konsalnet Warszawa). Wcześniej kielecka ekipa wygrała z 14:6 z Baribal Zagłębiem Lubin.
Gra już piłka nożna, odbywają się mecze żużlowe. Teraz do normalności wraca także bilard! Już wcześniej ruszyły zawody regionalne i międzywojewódzkie, a w najbliższy weekend do gry przystąpią najlepsi z najlepszych. W hotelu "Tęczowy Młyn" w Kielcach odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Bilard 2020.
Za nami inauguracja Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Pierwotnie rozgrywki miały ruszyć w połowie marca, co skutecznie uniemożliwiła ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. Sport zamarł i wiele imprez zostało odwołanych, zaś sezony rozgrywkowe zakończone przed czasem. Jednak coroczna Liga Biznesu właśnie wróciła do gry.
– Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł od nas nasz Kolega Mistrz Polski Biznesu w Bilard Mirosław Piróg. Miro był naszym wielkim przyjacielem zakochanym jak my w bilardzie. Był instruktorem, zawodnikiem, człowiekiem z pasją i błyskiem w oku – czytamy na stronie Nosanu Kielce.
Bilardzista Nosanu Kielce, Michał Turkowski przeszedł test na koronawirusa. Wynik okazał się negatywny, o czym zawodnik poinformował w mediach społecznościowych.
Mieli lecieć na wielkie sportowe wydarzenie, a znaleźli się w centrum zamieszania związanego z koronawirusem. Kieleccy zawodnicy Nosanu Kielce z przygodami wracali z odwołanych zawodów w amerykańskim Las Vegas. - W pewnym momencie pojawiły się myśli, że do Europy już nie wrócimy. Amerykanie byli około tydzień, pięć dni w tyle za Polską, jeśli chodzi o podejmowane decyzje - opowiada Karol Skowerski, bilardzista Nosanu. On i jego koledzy dotarli w końcu jednak do Polski i obecnie przechodzą obowią
Nie odbędą się zaplanowane w Las Vegas mistrzostwa świata w 10 Bil z udziałem kieleckich zawodników. Taka decyzja zapadła w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.
Zakończyły się zmagania w Pucharze Świata w Las Vegas z udziałem kieleckich bilardzistów. To jednak nie koniec emocji. Już w poniedziałek startuje kolejna wielka światowa impreza, w której udział wezmą zawodnicy Nosanu Kielce. Czas na mistrzostwa świata!
Cały świat, w tym także środowisko sportowe zostało sparaliżowane przez koronawirusa. Wiele rozgrywek zostało zawieszonych, odwołanych, czy przesuniętych. Nie dotyczy to jednak kieleckich bilardzistów, którzy od 12 marca przebywają w Las Vegas, gdzie biorą udział w dwóch dużych międzynarodowych turniejach. Co z ich bezpieczeństwem, powrotem do kraju? - Wierzę, że nie będzie żadnego problemu. Choć na pewno będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę. Oni są tego świadomi - mówi Grzegorz Kędziers
Koronawirus nie straszny kieleckim bilardzistom! W czwartek zawodnicy Nosanu Kielce w składzie: Karol Skowerski, Michał Turkowski i Tomasz Kapłan rozpoczęli walkę w rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych Pucharze Świata Diamond Las Vegas Open. Za kielczanami już pierwsze spotkania - wzloty, upadki i sensacje. Karol Skowerski ograł "dwójkę" światowego rankingu i w sobotę zagra już o ćwierćfinał imprezy.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group