Jak ustaliliśmy, do kieleckiego Ratusza oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego trafiła propozycja wspólnego zorganizowania bilardowych mistrzostw świata. Nad imprezą pieczę sprawuje słynny Matchroom, co sprawia, że turniej rozgrywany w Kielcach byłby transmitowany w największych sportowych platformach streamingowych i stacjach telewizyjnych na całym świecie!
Bilardziści kieleckiego Nosanu pewnie awansowali do czołowej czwórki drużynowej Bilardowej Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Marka Marcinkowskiego wejście do play-off przypieczętował ostatnim zjazdem rozgrywanym w weekend w Galerii Echo w Kielcach.
Ośmiokonni mistrzowie Polski walczą o awans do finału Ekstraklasy. Najbliższy zjazd to też debiut zaledwie 14-letniego wicemistrza Europy.
W ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Bilardowego mającego miejsce w Kielcach, doszło do turnieju Afri-East Euro Cup, w którym bilardziści z Europy Wschodniej zmierzyli się z ekipą z Afryki.
Dziś można mówić o tym, że mekka bilardowa i dartsa w stolicy województwa świętokrzyskiego przeszła wielką metamorfozę. Właśnie zakończył się remont Kieleckiego Centrum Bilardowego umiejscowionego w kompleksie Kieleckiego Centrum Kultury.
65 Bilardzistek i bilardzistów spotkało się w Kieleckim Centrum Bilardowym na XIV Memoriale Szczepana Różyckiego. Turniej zaliczany do lokalnego cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich rozegrał się w niedzielę 21 sierpnia.
To już XIV edycja imprezy organizowanej przez rodzinę, przyjaciół tragicznie zmarłego Szczepana.
Rewelacyjnie spisali się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego w zakończonych właśnie w Bułgarii Mistrzostwach Europy Juniorów w Bilard.
Jak podkreślają przedstawiciele Polskiego Związku Bilardowego, to jedyne takie miejsce w całej Europie. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie Międzynarodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Bilardowego ERG Bieruń, które znajduje się w Kielcach.
Trzydniowy zjazd Bilardowej Ekstraklasy w Galerii Echo padł łupem Nosanu Kielce. Ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego w każdym meczu zgarnęła komplet punktów.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group