Szczypiornistki Suzuki Korony Handball na zapleczu PGNiG Superligi Kobiet radzą sobie bardzo dobrze. Kielczanki w kolejnym starciu pewnie ograły SMS ZPRP I Płock 34:26.
Zawodniczki z Kielc rozegrały kolejny mecz tego sezonu przed własną publicznością i tym razem nie dały rywalkom żadnych szans na odniesienie korzystnego wyniku. Szczypiornistki Suzuki Korony Handball ograły SMS ZPRP I Płock 34:26.
21-letnia zawodniczka z Islandii wreszcie będzie mogła zagrać w barwach Suzuki Koronie Handball Kielce. Agnes Sigurdardotti to dziewczyna Haukura Thrastarsona, zawodnika Łomży Industrii Kielce.
Szczypiornistki Suzuki Korony Handball pokonały w hali przy ulicy Krakowskiej Marcoovię Radzymin 30:23. Najskuteczniejsza zawodniczką z Kielc była Honorata Gruszczyńska, która odnotowała dziewięć trafień.
Spadek Suzuki Korony Handball z PGNiG Superligi wywołał lawinę zmian kadrowych. Szatnia Koroneczek przeszła silne wietrzenie i odmłodzenie. Niedoświadczoną listę zawodniczek, którą właśnie uzupełniła Magdalena Brelińska z Piotrcovii, wspomoże jednak miedzy innymi Katarzyna Grabarczyk.
8 sierpnia zawodniczki Suzuki Korona Handball zaczęły przygotowania do nowego sezonu na zapleczu PGNiG Superligi. Jak wyglądał pierwszy trening kielczanek w obiektywie?
Suzuki Korona Handball Kielce w poniedziałek 8 sierpnia rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W nadchodzących rozgrywkach 1. ligi trener Paweł Tetelewski będzie dysponował odmłodzoną kadrą zawodniczek.
Do kuriozalnej sytuacji doszło z udziałem kobiecej drużyny piłki ręcznej, Suzuki Korony Handball. Jak informuje dziennikarz Radia eM Kielce - Damian Wysocki, z uwagi na nieoczekiwaną zmianę struktur Superligi, "Koroneczki" miały szansę na pozostanie w żeńskiej elicie szczypiorniaka. Propozycja ze strony władz ligi przyszła jednak za późno.
Suzuki będzie wspierało zespół Korony Hanball w kolejnym sezonie. Marka zostanie w nazwie klubu.
Fala odejść z zespołu, który jeszcze niedawno walczył na najwyższym szczeblu rozgrywek. Tuż po sezonie zakończonym dla Suzuki Korony Handball spadkiem, drużynę opuściło siedem zawodniczek. Teraz do tego grona oficjalnie dołączyły trzy kolejne.
Niemiecki beniaminek 2. Bundesligi, HC Rodertal, będzie nowym klubem Alicji Pękali. 23-letnia leworęczna rozgrywająca po sezonie opuściła szeregi Korony Handball.
Suzuki Korona Handball Kielce spadła z PGNiG Superligi Kobiet, ale włodarze podjęli decyzję o pozostawieniu Pawła Tetelewskiego na pozycji trenera zespołu. Zmiany nie będzie, a obie strony doszły do porozumienia, w wyniku którego doświadczony szkoleniowiec dalej będzie trenował kieleckie szczypiornistki w I lidze. Choć sam przyznaje, że miał propozycje pracy w mocniejszych klubach.
Ponownie uszczuplają się szeregi kieleckiej drużyny. Tym razem Koronę Handball Kielce opuszcza Wiktoria Gliwińska, która zasili ekipę JKS-u Jarosław.
Mamy oficjalne potwierdzenie informacji, która od jakiegoś czasu krążyła w kuluarach. Rewelacyjna zawodniczka odchodzi z Korony Handball i zasila MKS FunFloor Perłę Lublin.
Potwierdziły się spekulacje na temat Patrycji Chojnackiej. Była bramkarka Korony Handball zasiliła szeregi KPR Gminy Kobierzyce.
Po nieudanym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywek, część zawodniczek obiera kurs na nowe miejsca pracy. Szeregi nowej drużyny zasiliła ostatnio dotychczasowa obrotowa Korony Handball.
Poznaliśmy szczypiornistki, które w trakcie sezonu 2021/2022 zaprezentowały się najlepiej. W ich ręce powędrowały Gladiatory, czyli prestiżowe nagrody PGNiG Superligi Kobiet.
W ostatnim domowym meczu sezonu Suzuki Korona Handball doznała porażki z ze Startem Elbląg 28:33. - Momenty były. Ale w tych kluczowych zabrakło chłodnej głowy, uspokojenia, przetrzymania piłki. Daliśmy się ponieść emocjom - nie ukrywa po tym spotkaniu trener Paweł Tetelewski.
Szansa dla Suzuki Korony Handball. Chociaż kieleckie szczypiornistki następny sezon spędzą na zapleczu elity, będą miały teoretycznie więcej czas na powrót. PGNiG Superliga Kobiet zostanie rozszerzona do dziesięciu zespołów.
Szczypiornistki ze stolicy województwa świętokrzyskiego uległy w 26. serii PGNiG Superligi Kobiet Piotrcovii Piotrków Trybunalski 28:33. Pogoń za korzystnym wynikiem zakończona niepowodzeniem.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Projekt i wykonanie: CK Media Group