Sandra Drabik przedwcześnie musiała porzucić marzenia o medalu olimpijskim. Z turnieju bokserskiego (kat. 51 kg) odpadła już po pierwszej walce. - Bardzo mi przykro. To nie jest dla mnie dobry dzień - nie ukrywa jedyna na Igrzyskach Olimpijskich kielczanka.
Kielczanka Sandra Drabik marzyła o medalu, ale swój udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zakończyła już na pierwszej rundzie. W swojej pierwszej walce przegrała niejednogłośną decyzją sędziów na punkty z Tursunoj Rachimową z Uzbekistanu 1:4.
Pochodzący z województwa świętokrzyskiego Marian Kasprzyk otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. – Bardzo dziękuję. Jestem bardzo wzruszony – mówił podczas spotkania mistrz olimpijski z Tokio z 1964 roku.
Sandra Drabik poznała rywalkę, z którą zmierzy się w 1/16 finału podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Kielczanka skrzyżuje rękawice z Uzbeczką Tursunoy Rashimową.
Jak podaje Polski Związek Bokserski, w tym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zobaczymy aż trzy polskie pięściarki. To oczywiście Sandra Drabik, a także Karolina Koszewska i Elżbieta Wójcik, które wystąpią w różnych kategoriach wagowych. To sytuacja niezwykle komfortowa, bo o ile jeszcze w 2012 roku w Londynie wystąpiła tylko Karolina Michalczuk, tak już cztery lata później nasz kraj nie miał na tej imprezie żadnej pięściarki.
W Warszawie w Centrum Olimpijskim odbyło się wręczenie nominacji olimpijskich. Wśród osób, które odebrały nominacje i poleciały do Tokio znalazła się oczywiście kielczanka, Sandra Drabik, która wystąpi na imprezie w kategorii do 51 kg.
W minioną sobotę, 28 czerwca, zawodnik Akademii Muay Thai Kielce, Oskar Jabłoński, miał okazję zaprezentować swoje umiejętności na gali Fight Time 22 organizowanej w podkrakowskich Niepołomicach.
W środę w Kielcach ruszyło I Forum Polskiego Boksu. Wydarzenie, połączone z obchodami przypadającego na czwartek Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego zgromadziło w Kielcach gwiazdy pięściarstwa zawodowego i olimpijskiego.
Kielczanka Sandra Drabik wywalczyła kwalifikację olimpijską na Igrzyska w Tokio. 32-letnia Polska pokonała w decydującej o awansie walce Serbkę Ninę Radovanović.
Sandra Drabik z SK Kickboxing Kielce nie wywalczyła przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W decydującym o awansie starciu w turnieju kwalifikacyjnym w Paryżu Polka przegrała w kategorii do 51 kg z Brytyjką Charley Davison.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group