20 reprezentantów Polski poznało rywali w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, jakie we wtorek rozpoczynją się w Kielcach. Pierwszego dnia na ringach w Hali Legionów boksować będą Karolina Ampulska (54 kg), Izabela Rozkoszek (60 kg), Marcel Materla (56 kg) i Mateusz Urban (69 kg). Z grona Biało-Czerwonych od półfinału zawody rozpocznie Martyna Jancelewicz (81 kg). Ma już zapewniony medal.
Kielce stały się stolicą boksu olimpijskiego. Od soboty, przez najbliższe dwa tygodnie, w stolicy regionu świętokrzyskiego będą toczyć się zmagania w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn. W poniedziałek odbędzie się losowanie drabinki. Zmagania ruszą we wtorek. Na medale liczą także reprezentanci Polski.
Od 10 do 24 kwietnia w kieleckieh Hali Legionów będą toczyć się Młodzieżowa Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn. Składy reprezentacji Biało-Czerwonej ogłosili główni trenerzy Tomasz Dylak (kobiety) i Dariusz Kochanowski (mężczyźni).
Wielkimi krokami zbliżają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie, jakie w dniach 10-24 kwietnia zostaną rozegrane w Hali Legionów w Kielcach. Nie jest jeszcze znany skład reprezentacji Polski na turniej, ale obsadę potwierdzają rywale. Wiadomo już jednak, że zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet, wystąpią najlepsi zawodnicy i zawodniczki ze Starego Kontynentu.
Mistrzostwa świata juniorów w boksie, jakie w kwietniu zostaną rozegrane w Kielcach, mogą liczyć na wsparcie województwa świętokrzyskiego. W ramach promocji do Polskiego Związku Bokserskiego trafiła już transza w wysokości 450 tys. złotych.
W czasie pandemii to nieczęsty obrazek – zobaczyć w akcji czołowych bokserów w Polsce. Tak też było przy okazji piątej edycji gali Suzuki Boxing Night, jaka odbyła się w Lublinie. Tym razem do rywalizacji stanęło dwóch bokserów z Kielc. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z tego wydarzenia.
Już piąta odsłona gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night odbędzie się w sobotę na deskach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W ringu zaprezentują się dwaj zawodnicy Kieleckiego Klubu Bokserskiego Rushh Kielce - Daniel Adamiec oraz Tomasz Niedźwiecki.
W niedzielę, 14 lutego, czterech zawodników kieleckiego klubu Akademia Muay Thai Kielce zaprezentowało swoje umiejętności na kolejnej edycji Ligi Boksu Tajskiego organizowanej w Krakowie.
W kwietniu Kielce będą gościć najlepszych młodych pięściarzy i pięściarki z całego świata. W stolicy województwa świętokrzyskiego odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie. W poniedziałek w Hotelu Binkowski w Kielcach odbyła się pierwsza oficjalna konferencja prasowa przed tą imprezą. Zmagania takiej rangi będą miały miejsce po raz pierwszy w historii boksu olimpijskiego w Polsce.
Do historii przechodzi Suzuki Boxing Night IV, jaka odbyła się w sobotę w Lublinie. Reprezentujący kielecki klub KBB Rush Daniel Adamiec wygrał swoją walkę na punkty. W kategorii do 81 kg pokonał jednogłośną decyzją sędziów 3:0 Stivena Aasa z Estonii.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group