Nowy szczypiornista Łomży Vive Kielce przed kilkoma dniami pojawił się w stolicy województwa świętokrzyskiego i miał nawet wziąć udział w pierwszym treningu mistrzów Polski. W ostatniej chwili okazało się, że Miguel Sánchez-Migallón ma szansę spełnić swoje marzenia w Tokio.
Poznaliśmy terminarz meczów PGNiG Superligi na nadchodzący sezon. Szczypiorniści Łomży Vive Kielce zainaugurują rozgrywki 4-5 września z Szczecinie, gdzie zmierzą się z tamtejszą ekipą Sandra Spa Pogoń. Druga seria odbędzie się w Kielcach, gdzie mistrzowie zagrają z Gwardią Opole.
Mistrzowie Polski mają dla wszystkich stałych kibiców niepowtarzalną promocję. Posiadacze karnetów z sezonu 2020/2021 mogą otrzymać wejściówki sezonowe na sezon 2021/2022 nawet za darmo. Co trzeba zrobić?
Najstarsza i zarazem największa impreza sportowa świata nabiera rumieńców. Choć w Tokio nie ma polskiej reprezentacji w piłce ręcznej, fani tej dyscypliny sportowej mogą trzymać kciuki za grających w igrzyskach zawodników Łomży Vive Kielce. Dziś kielczanie odnotowali wyłącznie zwycięstwa.
Od mocnego uderzenia Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczęli zawodnicy Łomży Vive Kielce. W hicie pierwszej kolejki Hiszpania pokonała Niemcy, a bohaterem swojego zespołu został Alex Dujshebaev.
Wygląda na to, że trwająca kilka lat saga pod tytułem „rozbudowa Hali Legionów” dobiega końca i najwcześniej w 2024 roku oddany do użytku zostanie zmodernizowany obiekt. Resort odpowiedzialny m.in. za sport podtrzymał wolę dofinansowania inwestycji i bez względu na jej koszt, dołoży 50 procent. – Najbliższe lata będą dobrym czasem dla rozwoju infrastruktury w Kielcach – zapewnia wiceprezydent Kielc, Marcin Chłodnicki.
Choć na początku lipca miasto Kielce otrzymało informację o dofinansowaniu inwestycji, nie wiadomo było, czy faktycznie zostanie ona zrealizowana. Dziś władze miasta oficjalnie poinformowały, że Hala Legionów zostanie zmodernizowana. Optymistyczne prognozy przewidują, że przebudowany obiekt będzie oddany do użytku już w 2024 roku.
Wkrótce dowiemy się, czy w najbliższym czasie dojdzie do modernizacji obiektu przy ul. Leszka Drogosza 2. – Prezydent Bogdan Wenta jest na spotkaniu z wicepremierem Piotrem Glińskim. Podczas niego będą wyjaśniane wszystkie kwestie – powiedział podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta wiceprezydent Marcin Chłodnicki.
Obsada PGNiG Superligi pozostaje bez zmian. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski nie musi grać w barażach, bo na awans do elity brakuje chętnych. Z kolei Stal Mielec otrzymała dziką kartę. Część zespołów będzie miała środki nadzorcze.
Były zawodnik Łomży Vive Kielce, Julen Aguinagalde nie ma zamiaru odwieszać butów na kołku. Hiszpan przedłużył właśnie umowę z Bidasoą Irun o kolejny rok i będziemy go oglądać na rodzimych parkietach co najmniej do połowy 2022 roku.
Choć do rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu pozostały niespełna dwa tygodnie (2 sierpnia), szczypiorniści Łomży Vive Kielce już teraz pracują nad formą. W tej grupie jest Tomasz Gębala, który przy okazji pokazuje, że jest nie tylko prawdziwym sportowcem, ale również… youtuberem.
Od wtorku 20 lipca kibice Łomży Vive Kielce będą mogli nabyć karnety na nowy sezon rozgrywkowy 2021/22. Klub wychodzi fanom na przeciw. "Wszyscy, którzy wykupili karnety na miniony sezon, sami zdecydują, ile zapłacą za stałą wejściówkę na mecze Łomży Vive Kielce. To ukłon w stronę kibiców, którzy okazali wsparcie naszemu klubowi w trudnym okresie pandemii" - pisze klub w komunikacie.
Prezes KS Vive Handball Kielce S. A. Bertus Servaas skierował do karnetowiczów z sezonu 2020/2021 specjalny list, w którym dziękuje za udzielone wsparcie w czasie pandemii. – Poprosiłem Was o pomoc, a Wy bez żadnego nawet pytania pomogliście. To było dla mnie bardzo emocjonalne i dało mi niesamowitą chęć walki dalej o przyszłość naszego kochanego Klubu – czytamy w komunikacie.
Reprezentacja Hiszpanii ogłosiła skład na zbliżające się wielkimi krokami Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Do Japonii poleci między innymi Alex Dujshebaev, gwiazda drużyny Łomża Vive Kielce. Z drugiej strony na tej imprezie nie będzie obecny Miguel Sanchez-Migallon.
Reprezentant chorwackiej drużyny narodowej grający obecnie RK Nexe Našice latem 2022 roku przejdzie do ekipy mistrzów Polski. Informację podał serwis Germanijak.hr. 23-letni lewy rozgrywający przejdzie do Łomży VIVE Kielce na zasadzie wolnego transferu.
Utalentowany bramkarz Łomży Vive Kielce Miłosz Wałach opuszcza klub i udaje się na dwuletnie wypożyczenie. 19-latek będzie ogrywał się w PGNiG Superlidze w barwach Torus Wybrzeża Gdańsk, gdzie trenerem jest były zawodnik mistrzów Polski Mariusz Jurkiewicz.
Po wielu miesiącach oczekiwania w końcu są pozytywne informacje w sprawie rozbudowy Hali Legionów. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało miastu Kielce na ten cel 28 milionów 250 tysięcy złotych. To połowa kosztów inwestycji, która być może już niedługo ruszy w stolicy województwa świętokrzyskiego.
Na kieleckim rynku stanęła jubileuszowa ekspozycja z okazji zakończenia 55. sezonu w historii Klubu Sportowego Vive Kielce. Mieszkańcy miasta będą mogli oglądać ją do 27 lipca.
Łomża Vive Kielce zdobyła w sezonie 2020/21 dublet, a po długich i twardych negocjacjach podpisała z miastem nową umowę na promocję poprzez sport. Na jej mocy otrzyma w 2021 roku dodatkowe 280 tys. złotych. Prezes klubu, Bertus Servaas nie ukrywa, że współpraca z miastem nie układa się tak, jakby sobie wyobrażał. - Liczę, że miasto jeszcze się obudzi, ale mam do tego wątpliwości - stwierdził szef klubu.
Przerwa w rozgrywkach klubowych to czas ruchów kadrowych i transferów oraz idealny moment, aby kibice mogli poznać bliżej nowe twarze, które od nowego sezonu będą reprezentowały ich ukochane barwy. Jednym z nowych nabytków ekipy Łomży Vive Kielce jest Migul Sanchez-Migallon. Hiszpan przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej, z którą przygotowuje się do udziału w zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich. - Robię, co mogę i cieszę się tym, że tu jestem. Nawet jeśli ta przygoda skończy się

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Projekt i wykonanie: CK Media Group