Za nami pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Grało osiem zespołów, a w tym czasie Barca, Industria Kielce, PSG i Magdeburg odpoczywają czekając na komplet wyników. Polska zachowuje szanse na dwóch reprezentantów w ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek.
Industria Kielce pokonała w prognozowany sposób Azoty Puławy 31:21, choć nie uniknęła błędów, zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. Te doprowadziły ją do nawet trzech trafień na minus. Po zakończonym spotkaniu postawę zespołu ocenił Krzysztof Lijewski i Dylan Nahi.
Kielce odpoczywają, Europa gra dalej. Ważą się losy uczestników Ligi Mistrzów, którzy grają o awans do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek. Industria Kielce już tam czeka na zwycięzcę dwumeczu Telekom Veszprem - Pick Szeged. Pierwsze starcie niespodzianki nie przyniosło.
Industria Kielce pokonała Azoty Puławy. Kielczanie przed przerwą przegrywali już nawet trzema golami, ale ostatecznie weszli na wyższy poziom i odpowiednie tory, które zaprowadziły ich do zwycięstwa 31:21.
Industria Kielce pokonała 41:25 Torus Wybrzeże Gdańsk 41:25. Do gry po blisko dziewięciomiesięcznej przerwie wrócił Cezary Surgiel.
19. seria PGNiG Superligi to sporo interesujących spotkań, ale najciekawsze z nich będzie miało miejsce w Kielcach. Szczypiorniści Industrii Kielce podejmą dziś w Hali Legionów Torus Wybrzeże Gdańsk.
Jak informuje TVP Sport, Tomasz Strząbała zmieni miejsce pracy. Od nowego sezonu były asystent na ławce szkoleniowej Industrii Kielce ma poprowadzić Górnika Zabrze.
Mała Liga, a więc turniej, który narodził się z rąk Tomasza Gębali, nie zwalnia tempa. Najmłodsi adepci piłki ręcznej rywalizowali między innymi w Chęcinach czy Czajkowie.
Zawodnicy Industrii Kielce na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów podbijają kolejne zestawienia EHF-u. Tuż po ekwilibrystycznej interwencji Andreasa Wolffa oraz pięknej bramce Dylana Nahiego, przyszedł czas na wyróżnienie najlepiej asystującego szczypiornisty. W TOP10 znalazło się miejsce dla aż dwóch sportowców z Kielc!
W piątek odbędzie się mecz Industrii Kielce, która na własnym obiekcie zmierzy się z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Kielczanie wracają do gry, na razie na krajowym szczeblu rozgrywek. Na razie w terminarzu nie ma spotkań Ligi Mistrzów, dlatego kibicom pozostaje delektować się meczami krajowymi. – Czeka nas okres, na który drużyna bardzo mocno zasłużyła, czyli zdecydowanie mniej meczów – zwraca uwagę asystent Tałanta Dujszebajewa, Krzysztof Lijewski.
Wczoraj poznaliśmy dokładny terminarz marcowo-kwietniowych gier Industrii Kielce. Jedynymi znakami zapytania były miejsce i rywal półfinału PGNiG Pucharu Polski. Dziś w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie par.
Stowarzyszenie KS Vive Handball Kielce wzbogaci się o 246 tysięcy złotych brutto dzięki właśnie nawiązanej współpracy z miejską spółką PGO w Promniku. Celem kooperacji jest między innymi promocja zasad dotyczących prawidłowej segregacji śmieci.
Do stolicy województwa świętokrzyskiego powrócili Paweł Paczkowski oraz Haukur Thrastarson, którzy na miejscu będą kontynuować rehabilitację. Coraz bliżej powrotu na parkiet jest Cezary Surgiel.
Mało który bramkarz jest tak bardzo rozciągnięty, jak ten grający w barwach Industrii Kielce. Andreas Wolff w Lidze Mistrzów niejednokrotnie dawał popis swoim umiejętnościom. Jedna z jego interwencji trafiła do najlepszej dziesiątki fazy grupowej.
45 dni i siedem spotkań. Tak w największym skrócie prezentuje się terminarz Industrii Kielce. Przynajmniej trzy z nich będą miały miejsce w kieleckiej Hali Legionów. Na razie od Ligi Mistrzów odpoczniemy i skupimy się na krajowych rozgrywkach PGNiG Superligi i Pucharu Polski.
Kieleccy kibice dobrze zapamiętają spotkanie w Hali Legionów, kiedy ich ulubieńcy mierzyli się z HBC Nantes. Nie tylko za sprawą zwycięstwa w świetnym stylu, ale również za sprawą przepięknej bramki kieleckiego skrzydłowego.
Młodzi szczypiorniści KS Vive Handball Kielce nie obronili tytułu. Kielczanie wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski. Finałowe starcia zostały rozegrane w Opolu.
W czwartek doszło do debaty w sprawie Industrii Kielce. Przedstawiciele klubu zaznaczyli, że zasługują na takie samo wsparcie jak Korona Kielce i zapowiedzieli, że bez szybkiego wsparcia ze strony miasta, Industria Kielce może upaść. Radni w większości są za pomocą, ale inicjatywę uchwałodawczą na prezydent. Bogdan Wenta wyraża dobrą wolę.
O godzinie 13.30 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Kielce trwa debata na temat Industrii Kielce oraz oczywiście finansowania sportu zawodowego. Zgodnie ze wcześniejszymi przypuszczeniami, na spotkaniu z radnymi nie pojawił się prezes Bertus Servaas.
Pierwotnie była planowana na 28 lutego, jednak ze względu na problemy zdrowotne prezydenta Bogdana Wenty, ostatecznie przesunięta na 9 marca. Chodzi o debatę miejską w sprawie Industrii Kielce. Podczas spotkania omawiana będzie kwestia finansowania zawodowego sportu, a zwłaszcza handballowych mistrzów Polski, przez Ratusz.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group