Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wraca „Piątka dla Bartka”. Jubileuszowa, dziesiąta edycja jednego z największych biegów charytatywnych w Polsce odbędzie się w niedzielę, 22 maja.
Chodzi oczywiście o więzadło krzyżowe przednie, którego zerwanie jest jedną z najczęstszych kontuzji stawu kolanowego. Jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, a do tego noga zaczyna „uciekać”, warto poddać się operacji polegającej na rekonstrukcji.
To nic innego, jak zapalenie więzadła rzepki. Uraz bardzo częsty wśród osób uprawiających sport (między innymi siatkówkę, czy koszykówkę).
To stan spowodowany powtarzającymi się urazami lub przeciążeniami i pojawia się w okolicach pachwiny, kości łonowych, czy miednicy.
Już od 2 do 3 kwietnia 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się piąta edycja zawodów POLE DANCE SHOW. Na gości wydarzenia czekają spektakularne występy, wyjątkowe akrobacje powietrzne i sportowe emocje.
– Od wielu lat prowadzimy szkolenia dla dzieci z różnych sportów. Wśród nich są na przykład snowboard, narciarstwo, łyżwiarstwo, kitesurfing. Mamy doświadczenie w pracy z młodymi sportowcami, dlatego od pewnego czasu szkolimy również w ramach sportów walki – mówi Michał Misztal, właściciel kieleckiego klubu MM Fight&Gym.
Nazwa terapii wywodzi się od hiszpańskiego skrótu "Transferencia Electrica Capacitiva Resistiva", co w tłumaczeniu oznacza "transfer elektryczności pojemnościowy-rezystywny" lub "pojemnościowo-oporowy przepływ prądowy".
Aktualna pogoda sprawia, że można jeszcze pośmigać na rowerze oraz pobiegać. Większość cykli sportowych już się zakończyło. Jako zawodnicy macie ochotę jeszcze gdzieś pojechać? A może masz ochotę spróbować pierwszy raz jak to jest brać udział w zorganizowanej imprezie? Jak się jedzie po strzałkach, jak nie trzeba decydować, czy tutaj lepiej skręcić w prawo czy w lewo?
Od dziś w leczeniu dolegliwości pacjentów, Łukaszowi Millerowi oraz Mateuszowi Mazurowi (obaj są fizjoterapeutami Korony Kielce), pomagać będzie nowoczesna technologia od ENF Terapia. To sprzęt wykorzystujący autoadaptacyjny prąd mający rewelacyjne zdolności oceny stanu tkanek.
Regularna aktywność fizyczna to nieodłączny element zdrowego stylu życia. Ruch poprawia naszą kondycję psychiczną ale również kondycję fizyczną. Z pewnością o swoją możecie zadbać w nowo otwierającym się miejscu na sportowej mapie Kielc. Spójrzcie, co przygotowało MM Fight&Gym.

Zobacz archiwum informacji

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group