Bieganie jest zdrowe i to fakt niezaprzeczalny. Rzeczywiście regularne treningi poprawiają krążenie krwi, zmniejszają ryzyko chorób serca, a do tego pozwalają utrzymać prawidłową wagę. Oczywiście trzeba odpowiednio się przygotować, szczególnie na chłodne dni. Dziś podpowiemy jak to zrobić i jakie akcesoria do biegania wybrać?
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa rodziców oraz kadrę nauczycielską w Konferencji dla Rodziców w dniu 12 Maja 2024 roku (najbliższa niedziela), organizowanej przez Go4it Przygotowanie Motoryczne, Stowarzyszenie Go4it Po Zdrowie & Po Ruch oraz Imopeksis.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Aktywność fizyczna jest wprawdzie zdrowa, ale osiągnięcie upragnionej formy wymaga nie lada wysiłku. Opiera się bowiem na wielu wyrzeczeniach, zbilansowanej diecie i ciężkiej pracy. Nierzadko trzeba przekraczać ograniczenia własnego organizmu, aby osiągnąć sukces. W pewnym momencie sportowcy czują, że dochodzą do ściany. Brakuje im sił witalnych do dalszych intensywnych treningów. Z pomocą przychodzą adaptogeny. Na szczególną uwagę zasługuje ashwagandha. Jak stosować ją w bezpieczny sposób?
Koniec zimy to dobry czas na uzupełnienie wiosennej garderoby. Ciepłe i długie dni rozpoczną się już niebawem, jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Jednym z elementów garderoby, nad którym zastanawiamy się najdłużej, jest kurtka. Czy warto wybrać model sportowy?
Każdy moment jest dobry na to, aby rozpocząć treningi na siłowni. Dzięki nim można nie tylko wzmocnić ciało i wypracować piękną sylwetkę, ale również oczyścić umysł z toksycznych myśli.
Dieta ketogeniczna jest alternatywnym sposobem żywienia, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Stosują ją zarówno osoby chcące zredukować masę ciała, jak i sportowcy. Co trzeba wiedzieć o tej wersji diety wysokotłuszczowej?
Macierzyństwo jest wyjątkowe i piękne, mimo wszystko. Oczywiście nie jest łatwo, ponieważ ta życiowa rola wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, ogromną troską oraz odpowiedzialnością. To duże wyzwanie okraszone miłością, do którego z utęsknieniem i wielką radością wraca się po latach.
Czy wiesz, że Twój czworonożny przyjaciel może być Twoim osobistym trenerem fitness, terapeutą i towarzyszem społecznym, wszystko w jednym? Wbrew pozorom, regularne wyprowadzanie psa na spacery to nie tylko obowiązek wobec naszego futrzaka, ale również inwestycja w nasze własne zdrowie.
W młodości wielu osobom marzy się kariera sportowa. Kopiąc piłkę czy ścigając się z kolegami, wyobrażamy sobie największe stadiony świata i wzruszenie, kiedy na szyi ciąży medal, a z głośników leci hymn. Te doznania dostępne są dla nielicznych, ale w branży sportowej czeka również wiele ciekawych stanowisk, które pozwalają na związanie z nią życia zawodowego. Jakie możliwości dostępne są dla sportowców i gdzie ich szukać w Kielcach?

Zobacz archiwum informacji

 

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group