Uros Zorman już niedługo powinien otworzyć nowy rozdział w swojej bogatej karierze. Słoweniec będzie mógł zrealizować swój kolejny sportowy cel, jakim jest zostanie samodzielnym trenerem. Obecnie drugi szkoleniowiec PGE VIVE Kielce wypoczywa w rodzinnym domu w Słowenii, ale już wkrótce powinien rozpocząć nową pracę. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Zorman poprowadzi w nowym sezonie trzecią ekipę ligi słoweńskiej Trimo Trebanja.
Choć ani PGE VIVE Kielce, ani sam zawodnik jeszcze tego oficjalnie nie potwierdzili, wszystko wskazuje na to, że nowym asystentem trenera Talanta Dujszebajewa zostanie Krzysztof Lijewski. Swoją funkcję doświadczony zawodnik może łączyć z aktywną grą na parkiecie. - To dla mnie jak wygrana na loterii - przyznaje "Lijek" na łamach klubowej strony.
Sportową karierę zaczynał w Koronie Kielce, ale potem postawił na piłkę ręczną i wyszło mu to zdecydowanie na dobre. Dziś ma za sobą ma kilka powołań do młodzieżowych kadr Polski i treningi pod okiem Talanta Dujszebajewa. 17-letni Aleksander Pinda to kolejny wielki talent PGE VIVE Kielce, który swoimi rewelacyjnymi warunkami fizycznymi (208 cm) może bez wątpienia już niedługo zawojować handballowy świat.
Choć sezon jest już dawno zakończony, drużyna PGE VIVE Kielce nie rozstaje się z piłką ręczną. Niektórzy zawodnicy wyjechali już z Kielc, ale inni dalej mieszkają w stolicy województwa świętokrzyskiego i w tym tygodniu wrócili do Hali Legionów, aby po okresie treningów indywidualnych wznowić ćwiczenia w większym gronie, z piłkami i pod okiem trenerów.
Zaczynał na jednym ze Ślichowickich boisk, a trafił na halę najlepszej drużyny w Polsce, w której udowadnia, że o pozycję lewoskrzydłowego w najbliższych latach nie będziemy musieli się martwić. Ciężką pracą na treningach drugiej drużyny PGE VIVE wypracował sobie miano „super-talentu”. Aktualny kadrowicz rocznika 2002 pełni na razie w PGE VIVE rolę zmiennika, ale już niedługo powinno się to zmienić. Cezary Surgiel to dziś jeden z najzdolniejszych zawodników kieleckiego klubu. Po odejściu Mateusz
W najbliższy poniedziałek, 18 maja rozpocznie się trzeci etap odmrażania życia społecznego i gospodarczego. Oprócz przywrócenia funkcjonowania restauracji, barów, salonów kosmetycznych ważne zmiany dotyczą także treningów sportowców.
Były wieloletni trener PGE VIVE Kielce znów będzie pracował w Superlidze. Tomasz Strząbała został ogłoszony nowym szkoleniowcem Energi MKS Kalisz, gdzie zastąpił na ławce trenerskiej Patrika Liljestranda.
PGE VIVE Kielce ma nową siedzibę. Po dziewięciu latach spędzonych przy ulicy Robotniczej 5, klub przeniósł się do Hali Legionów, gdzie od 2006 roku domowe mecze rozgrywa drużyna mistrzów Polski.
Julen Aginagadle po siedmiu latach opuścił PGE VIVE Kielce. Hiszpan nie był w stanie pożegnać się z kibicami na boisku, więc ci w ostatnim dniu jego pobytu w Kielcach zgotowali mu fantastyczne pożegnanie godne mistrza pod blokiem. Dziś, po kilku dniach od tego wydarzenia, doświadczony obrotowy napisał do fanów list, w którym jeszcze raz dziękuje kibicom za fantastyczne lata w PGE VIVE Kielce.
Spółka zarządzająca rozgrywkami PGNiG Superligi Kobiet oraz Mężczyzn powołała specjalny zespół doradczy ds. koronawirusa, który zajmie się przygotowaniem planu powrotu zespołów do hal w nowym sezonie. Ten miałby zacząć we wrześniu. W skład zespołu doradczego weszły uznane osoby ze świata nauki o zdrowiu i wirusolodzy.
Vardar Skopje, ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzów, chce wykorzystać problemy finansowe PGE VIVE Kielce i ściągnąć do siebie z powrotem Igora Karacicia. Macedoński klub miał już nawet rozpocząć negocjacje z rozgrywającym mistrzów Polski.
- Jeśli w kolejnym sezonie nie będzie rozgrywek Ligi Mistrzów, co może się zdarzyć, to nie będę potrzebował siedemnastu-osiemnastu zawodników w kadrze. Wtedy możliwe, że będziemy musieli wypożyczyć albo sprzedać Andreasa Wolffa, Igora Karacicia, czy Alexa Dujshebaeva - mówi na łamach oficjalnej strony klubu Talant Dujszebajew, trener PGE VIVE Kielce.
W nowym sezonie Liga Mistrzów wróci w zupełnie nowej odsłonie i rzeczywistości. Najlepsze europejskie rozgrywki czekają spore zmiany, które sprawią, że rozgrywki te staną się bardzo elitarne. Pewne miejsce ma w nich PGE VIVE Kielce. - Uważam, że dzięki tym decyzjom piłka ręczna pójdzie do przodu - uważa Talant Dujszebajew, trener kieleckiego zespołu.
"Pilnie potrzeba krew. Szpitale apelują o pomoc! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa usilnie prosi Krwiodawców o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi" - to właśnie ten komunikat zachęcił Bogdana Wentę, prezydenta Kielc do rozpoczęcia akcji "Podziel się życiem". Na jego wezwanie do pomocy odpowiedzieli m.in. dwaj byli reprezentanci Polski - Sławomir Szmal i Karol Bielecki.
Na takie pożegnania mogą liczyć tylko prawdziwe legendy. A taką dla kieleckich kibiców jest właśnie Julen Aginagalde. Hiszpanowi nie było dane pożegnać się z fanami na boisku, więc ci zaskoczyli go pod... blokiem. W sobotę 37-latek wyjeżdża już z Kielc i wraca do Hiszpanii, a kibie zgotowali mu pożegnanie godne mistrza. Hiszpan nie ukrywa wzruszenia. - To na zawsze będzie w moim sercu - mówi.
W takich sytuacjach łzy wzruszenia same napływają do oczu. Dwa lata temu żegnaliśmy Karola Bieleckiego, Sławomira Szmala i innych wielkich szczypiornistów, a dziś nadszedł dzień, w którym z Kielcami rozstaje się kolejna legenda i gwiazda PGE VIVE - Julen Aginagalde. Piątek był ostatnim dniem Hiszpana spędzonym w mieście. Nie było dane go pożegnać na boisku, więc kibice zgotowali mu pożegnanie godne mistrza pod... blokiem.
Zaczynał w Juventii Rzeszów, a dziś święci triumfy na największych halach w Polsce z jedną z najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Ciężka praca i talent doprowadziły go do kadry B reprezentacji Polski i nowego 5-letniego kontraktu. A przed nim jeszcze mnóstwo grania na najwyższym światowym poziomie. Szczególnie, że w PGE VIVE ma się od kogo uczyć. Historia Miłosza Wałacha to przykład modelowo rozwijającej się kariery młodego zawodnika, o którym już dziś wie cała handballowa Polska.
Przebrnęliśmy przez wszystkie głosowania. Jest i ona - drużyna gwiazd w wykonaniu PGE VIVE Kielce ostatniego dziesięciolecia! Najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach wybraliśmy razem z czytelnikami CKsport.pl. Wszystko to z okazji dziesiątych urodzin portalu.
Zacięta była rywalizacja między obrońcami. Najwięcej głosów w sondzie na łamach naszego portalu uzbierał jednak Piotr Grabarczyk i to on będzie dyrygował defensywą w naszej drużynie gwiazd dziesięciolecia! "Grabara" wskazała ponad połowa użytkowników CKsport.pl.
Nowy sezon piłki ręcznej będzie stał pod mianem ogromnych zmian w europejskich pucharach. PGE VIVE Kielce zostało zakwalifikowane do Ligi Mistrzów, ale ta w kolejnym sezonie zmieni się nie do poznania. W najważniejszych klubowych rozgrywkach Starego Kontynentu weźmie udział nie 28 drużyn, jak dotychczas, ale tylko 16. Wprowadzona zostanie Liga Europejska, która także będzie gromadzić bardzo mocne europejskie zespoły. W podobnej formule, jak dotyczas, będzie rozgrywany Puchar EHF.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group