Kibice Iskry Kielce włączają się w wsparcie dla najbardziej potrzebujących w tym trudnym czasie walki z epidemią. Fani kieleckiego szczypiorniaka zorganizowali zbiórkę pieniędzy oraz licytacje, na których można wylicytować znakomite gadżety związane z PGE VIVE Kielce. Cały dochód zostanie przekazany dla Szpitala Zakaźnego w Kielcach.
Po dwóch latach pracy w sztabie szkoleniowym PGE VIVE i siedmiu sezonach spędzonych w Kielcach w roli zawodnika, z drużyną żegna się Uros Zorman. Drugi trener kieleckiego zespołu podjął decyzję, że po zakończeniu sezonu wraca do Słowenii, do swojej rodziny. Nie jest tajemnicą, że chciałby spróbować swoich sił w roli pierwszego szkoleniowca. Na razie jednak nie zdradza, jak potoczą się jego dalsze losy. - To była bardzo trudna decyzja - przyznaje Słoweniec.
Tradycyjnie, już po raz czwarty po zakończeniu sezonu PGNiG Superligi zostaną przyznane nagrody indywidualne. W gronie nominowanych do Gladiatorów 2019/20 jest aż siedmiu zawodników oraz trener PGE VIVE Kielce. Kielczanie nie mają swoich przedstawicieli tylko w dwóch kategoriach: Odkrycie Sezonu oraz Wybór Sezonu.
Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wciąż trenują w domach, indywidualnie. W czasie kwarantanny chcą jednak umilić czas swoim kibicom. W tym celu zdecydowali się wcielić w rolę nauczycieli i nauczyć swoich kibiców... języków! W pierwszym odcinku podstawy hiszpańskiego zaprezentował Angel Fernandez Perez.
Mecze PGE VIVE Kielce były w tym sezonie najchętniej oglądanymi przez kibiców. W TOP3 spotkań, które zgromadziły na trybunach najwięcej fanów, wszystkie są udziałem mistrzów Polski. Co ciekawe jednak - według oficjalnej frekwencji kielczanie przegrali w tej klasyfikacji ze swoimi odwiecznymi rywalami zza miedzy. To właśnie "święta wojna" w Płocku była tą najchętniej oglądaną w tym sezonie.
Igor Karacić trafił do PGE VIVE Kielce latem zeszłego roku jako najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu Ligi Mistrzów. Sięgnął w nim po triumf w tych rozgrywkach z Vardarem Skopje, a teraz chciałby ten wyczyn powtórzyć w barwach mistrzów Polski. Na łamach handball-planet Chorwat podsumował pierwszy rok w Kielcach. - Przed moim przyjściem do Kielc słyszałem różne głosy. Teraz wiem, że to była świetna decyzja - mówi rozgrywający.
Ogromny wzrost oglądalności zanotowała w zakończonym sezonie PGNiG Superliga. Na czele najchętniej oglądanych drużyn jest mistrz Polski - PGE VIVE Kielce, którego spotkania oglądało łącznie ponad 720 tys. ludzi! Telewizja transmitowała jedenaście z 25 meczów z udziałem kieleckiego zespołu.
Liga Mistrzów pozostaje zawieszona, ale eksperci EHF wrócili jeszcze pamięcią do pierwszego etapu rywalizacji i wybrali pięciu najlepszych bramkarzy fazy grupowej. Na pierwszym miejscu znalazł się kapitan PGE VIVE Kielce - Andreas Wolff.
- Rozmawiam z wieloma trenerami i wszyscy się zgadzamy. To nie jest najlepszy pomysł - mówi Talant Dujszebajew, trener PGE VIVE Kielce, zapytany o jego odczucia dotyczące kontynuowania rozgrywek Ligi Mistrzów w czerwcu, a Final Four na przełomie sierpnia i września. Opiekun mistrzów Polski ma jednak zupełnie inny pomysł na rozegranie pozostałych spotkań europejskich pucharów. - Dlaczego by nie zagrać tych meczów tak, jak Pucharu Polski, w formie turnieju z udziałem ośmiu najlepszych drużyn? - za
Puchar Polski to jedyne rozgrywki na krajowym podwórku, które nie zostały oficjalnie jeszcze zakończone. Związek Piłki Ręcznej w Polsce planuje dokończyć turniej, a możliwym rozwiązaniem jest jego rozegranie w formie... Final Six. Sześć drużyn, które pozostały na placu boju rywalizowało by w jeden weekend w drabince turniejowej o trofeum.
Duet trenerski braci Lijewskich? - Nigdy nie mów nigdy - odpowiada Krzyszof Lijewski, zawodnik PGE VIVE Kielce. Doświadczony rozgrywający zdradził, że po zakończeniu kariery chciałby zostać trenerem. - Chciałbym zostać przy tym, co kocham - mówi 36-latek.
PGE VIVE Kielce odkurzyło dla swoich kibiców prawdziwy unikat! Mistrzowie Polski w kolejnej odsłonie cyklu historycznych meczów opublikowali spotkanie z... 1999 roku! Wtedy Iska Kielce wywalczyła swój pierwszy, historyczny awans do Ligi Mistrzów.
Do zaskakującej sytuacji może dojść, jeśli w życie wejdzie plan EHF na dokończenie zmagań Ligi Mistrzów. Pomysł ten zakłada, że faza pucharowa zostanie rozegrana w czerwcu, a Final Four w sierpniu. W międzyczasie, 30 czerwca skończą się kontrakty wielu zawodników. Blaż Janc może awansować do Kolonii z PGE VIVE Kielce, a wystąpić w niej już jako... zawodnik Barcelony.
Europejska Federacja Piłki Ręcznej podjęła decyzje dotyczące rozgrywek piłkarzy i piłkarek ręcznych. Liga Mistrzów z udziałem PGE VIVE Kielce przez dwa kolejne miesiące - w kwietniu i maju - pozostanie zawieszona. Wróci dopiero w czerwcu. Tym samym zaplanowany pierwotnie na koniec maja FinalFour zostaje przeniesiony na... koniec sierpnia. Wszystko to dojdzie do skutku jedynie wtedy, jeśli pozwoli na to sytuacja związana z koronawirusem.
PGE VIVE Kielce odkurza dla swoich kibiców kolejny mecz z klubowej historii. Kielczanie opublikowali na swoim kanale mecz z 2010 roku, kiedy mistrzowie Polski zmierzyli się w Hali Legionów z Rhein-Neckar Loewen. Wtedy na boisko po koszmarnej kontuzji wrócił Karol Bielecki. Kibice przywitali go wyjątkowo.
Dwudziestu zawodników dołożyło swoją cegiełkę do siedemnastego w historii i dziewiątego z rzędu mistrzostwa Polski w wykonaniu PGE VIVE Kielce. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem statystycznym występów zawodników mistrzów Polski w tym nietypowo, przedwcześnie zakończonym sezonie.
Bardzo emocjonalny wpis w mediach społecznościowych umieścił Tomasz Gębala, piłkarz ręczny PGE VIVE Kielce. 24-latek opowiedział o tym, przez co przechodził w ostatnich miesiącach po zerwaniu więzadła krzyżowego. Przyznał się do depresji. - Wizja przechodzenia przez to gówno jeszcze raz doprowadziła mnie do depresji. Było mi wszystko jedno, czy wrócę do grania. Na szczęście mam wokół siebie ludzi, którzy mi pomogli się z tego podnieść. Teraz wróciłem, inny, silniejszy - przyznał zawodnik.
Po legendarnych starciach z THW Kiel oraz Rhein-Neckar Loewen PGE VIVE Kielce w ramach stałego cyklu historycznych meczów, serwuje kibicom spotkanie z 2009 roku. Wtedy do Hali Legionów po raz pierwszy po długiej przerwie wróciła Liga Mistrzów.
PGE VIVE Kielce sięgnęło po siedemnasty w historii i dziewiąty z rzędu tytuł mistrza Polski. Tytuł króla strzelców trafił do Arkadiusza Moryto, ale niesamowitym wyczynem może pochwalić się też kapitan żółto-biało-niebieskich, Andreas Wolff. Golkiper PGE VIVE Kielce odbijał w tym sezonie piłki z najwyższą, prawie 40% skutecznością.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że znowu pokazaliśmy, że jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce. Szkoda tylko, że stało się to w takich okolicznościach. W tym momencie najważniejsze jest jednak zdrowie - mówi Blaż Janc, skrzydłowy PGE VIVE Kielce po zdobyciu 17. w historii klubu mistrzostwa Polski.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group