W kolejnym przedsezonowym sparingu szczypiornistki Korony Handball pokonały na wyjeździe Akademię Piłki Ręcznej Radom 29:26. Kilkanaście dni temu kielczanki musiały uznać wyższość tego rywala na swoim terenie.
Marta Rosińska wznawia karierę. W najbliższym sezonie doświadczona rozgrywająca pomoże młodemu zespołowi Korony Handball. Jeszcze kilka tygodni temu taki scenariusz nie wchodził w grę.
Dwa zwycięstwa i dwie porażki – to bilans szczypiornistek Korony Handball, które w weekend rywalizowały w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Tczewskiego.
W swoim pierwszym sparingu w letnim okresie przygotowawczym, szczypiornistki Korony Handball przegrały w hali przy ulicy Krakowskiej z Akademią Piłki Ręcznej Radom 26:29.
Trzy zawodniczki Korony Handball otrzymały powołania na zgrupowanie kadry juniorek w piłce ręcznej, które odbędzie się w dniach 17-20 września w Płocku.
Za tydzień swoje pierwsze mecze testowe przed rozpoczęciem nowego sezonu rozegrają szczypiornistki Korony Handball. Kielczanki wezmą udział w Turnieju o Puchar Starosty Tczewskiego.
W poniedziałek treningi przed nowym sezonem rozpoczęła drużyna Korony Handball Kielce. Pierwsze dni upłyną pod znakiem ciężkiej pracy nad fizyką i wydolnością. Kielczanki przeszły latem prawdziwą kadrową rewolucję. - Musimy budować nasz zespół praktycznie od nowa - nie ukrywa trener Paweł Tetelewski.
Na początku sierpnia poznamy ostateczny skład, w jakim Korona Handball przystąpi do nowego sezonu I ligi. Zespół wzmocni nowa rozgrywającą. Będzie nią 19-letnia Alicja Grzejszczak z Karkonoszy Jelenia Góra.
Trener Korony Handball Kielce, Paweł Tetelewski został trenerem reprezentacji Polski juniorek z rocznika 2002. Kielczanin został wyłoniony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.
Magda Więckowska, wychowanka Korony Handball, mogła tego lata przebierać w ofertach. Po tym, jak kielecki klub nie dostał się do PGNiG Superligi Kobiet, jasne było, że 20-latka będzie swoją karierę kontynuować w elicie. Dziś już wszystko jest już jasne. Kielczanka została ogłoszona nową zawodniczką Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group