Po tak znakomitym półroczu w Superlidze, nie mogło być inaczej. Dominika Więckowska, która była w tym sezonie wypożyczona z Korony Handball Kielce do MKS Perły Lublin, zostanie w tym zespole przez kolejne dwa sezony! Wychowanka Korony Handball związała się z mistrzem Polski nowym kontraktem.
Zarząd Korony Handball Kielce wydał oświadczenie dotyczące przyszłości kieleckiego klubu. Drużyna Pawła Tetelewskiego wystartuje w barażach o Superligę i jeśli awansuje i spełni wymagane przepisy licencyjne, wystartuje w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli nie uda spełnić się choćby jednego z tych dwóch warunków - zespół może czekać rewolucja.
Raz w roku jest taki dzień, w którym ciężko odróżnić prawdę, od zwykłych żartów. I ma się przy tym dużo śmiechu! Korona Handball nabrała swoich kibiców, publikując niespodziewane wideo z Arkadiuszem Moryto w roli głównej. 23-letni szczypiornista ogłosił, że... w nowym sezonie zostanie drugim trenerem kieleckiego klubu!
Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o zakończeniu zmagań w I i II lidze Kobiet oraz Mężczyzn! Nikt z ligi nie spada, a zwycięzcy zagrają w barażach o PGNiG Superligę! To oznacza, że Korona Handball Kielce zmierzy się w dwumeczu o elitę ze zwycięzcą drugiej grupy, SPR Samborem Tczew.
Jak nie wymagania finansowe, to aspekty organizacyjne i koronawirus. Cały czas coś innego niż uwarunkowania sportowe staje na drodze Korony Handball do gry w PGNiG Superlidze. Władze ligi głośno myślą nad zakończeniem rozgrywek. Może się tak zdarzyć, że w tym sezonie z elity nie spadnie żadna drużyna, ale też żadna do niej nie awansuje. To nie byłyby dobre informacje dla Korony Handball, która jest liderem swojej grupy I ligi Kobiet i jest o krok do wywalczenia promocji do elity.
Sportowcy z całego świata włączają się w akcję #ZOSTANwDOMU. Nie inaczej jest ze szczypiornistkami Korony Handball. Z powodu koronawirusa kielczanki nie trenują, a spędzają ten czas w domowym zaciszu dbając o swoje bezpieczeństwo.
Z powodu zagrożenia epidemicznego zawieszone zostały rozgrywki piłki ręcznej kobiet oraz mężczyzn. W związku z tym decyzję o przerwaniu treningów podjęły kieleckie kluby: Korona Handball oraz AZS UJK Kielce. Zawodniczki oraz zawodników czekają treningi indywidualne.
Wystartował proces licencyjny na sezon 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet. Spółka zarządzająca rozgrywkami zdecydowała się na obniżenie budżetu gwarantowanego do miliona złotych. W poprzednim sezonie próg wynosił 1 mln 400 tys. złotych, a takich wymagań nie udało się spełnić kieleckiemu zespołowi. W nowych warunkach szanse na powrót Korony Handball do elity wrastają.
Korona Handball Kielce w 15. kolejce I ligi wygrała przed własną publicznością z MKS PR Urbis Gniezno 38:31.
Dużo handballowych emocji czeka na kieleckich kibiców w sobotę. Swoje mecze rozgrywają trzy drużyny: PGE VIVE, Korona Handball oraz AZS UJK. Dwa z nich - PGE VIVE oraz Korona Handball - zagrają przed własną publicznością.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group