Suzuki Korona Handball przygotowuje się do gry w Lidze Centralnej Kobiet będącej nowym zapleczem najwyższego szczebla rozgrywek. W związku z tym w Kielcach odbywa się handballowy turniej towarzyski z udziałem naszych szczypiornistek. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w pierwszym meczu odnotowały porażkę.
Streamingowy portal internetowy TVCOM.pl i Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisały umowę licencyjną na transmisje z meczów Ligi Centralnej Kobiet i Ligi Centralnej Mężczyzn. Umowa została podpisana na trzy najbliższe sezony rozgrywkowe. Oznacza to, że mecze między innymi Suzuki Korony Handball można będzie śledzić właśnie na TVCOM.pl.
Wraz z nowym sezonem Wodociągi Kieleckie po ponad 3-letniej przerwie powróciły do sponsorowania Suzuki Korony Handball. Nowa umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2023/24.
– Nowe wyzwania, możliwości, dobra organizacja klubu, fajny sztab szkoleniowy i młody, ambitny zespół – mówi po podpisaniu umowy z Suzuki Koroną Handball Weronika Janczarek. To aspekty, które przekonały ją do parafowania kontraktu z kielczankami.
Szczypiornistki z Kielc zbiorą się przed startem Ligi Centralnej. Suzuki Korona Handball sięga po 19-letnią Weronikę Janczarek. To środkowa rozgrywająca, która docelowo ma poprawić grę kieleckiego klubu w ofensywie.
Przed szczypiornistkami Suzuki Korony Handball sezon pełen wyzwań. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego właśnie rozpoczęły przygotowania do kampanii 2023/2024, w ramach której będą grać w nowoutworzonej Lidze Centralnej – Dla nas to krok do przodu. Liga Centralna oznacza fajniejszą rywalizację, na lepszym poziomie – mówi szkoleniowiec.
Marta Rosińska, po roku przerwy, wznawia karierę sportową. Szczypiornistka od lat związana z Kielcami postanowiła wrócić do gry w barwach Suzuki Korony Handball.
Gabriela Tomczyk jest pierwszą szczypiornistką, która wzmacnia szeregi Suzuki Korony Handball przed nowymi rozgrywkami. Lewa rozgrywająca trafiła do Kielc z AZS-u UMCS Lublin.
Jak informuje Radio eM Kielce, Suzuki Korona Handball zakontraktuje w najbliższych dniach dwie młode zawodniczki MKS AZS UMCS-u Lublin.
Sztab szkoleniowy Suzuki Korony Handball bez zmian. Kielecki klub do nowego sezonu przystąpi z Pawłem Tetelewskim, Szymonem Żabą-Żabińskim oraz Tomaszem Błaszkiewiczem na pokładzie. Trener przyznał, że odrzucił ciekawe oferty współpracy.
Suzuki Korona Handball rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 31 lipca. Niewykluczone, że Paweł Tetelewski będzie mógł skorzystać z doświadczonej Marty Rosińskiej – informuje Damian Wysocki.
Jeszcze w sezonie 2023/2024 w życie wejdzie rewolucyjna zmiana w rozgrywkach szczypiornistek. Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami, ZPRP powołuje do życia kolejny poziom rozgrywkowy w kobiecej piłce ręcznej. Powstanie Liga Centralna Kobiet, będąca bezpośrednim zapleczem PGNiG Superligi Kobiet. W lidze chce wystartować Suzuki Korona Handball.
Za nami udany sezon w wykonaniu szczypiornistek Suzuki Korony Handball. Kielczanki I-ligową grupę C zakończyły na bardzo dobrym trzecim miejscu. Ta lokata uprawnia je do gry w Lidze Centralnej, której utworzenie zapowiedział Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Klub z Kielc deklaruje chęć udziału w rozgrywkach, ale będzie musiał w tym celu zgromadzić odpowiedni budżet.
Szczypiornistki Suzuki Korony Handball zakończyły sezon na ostatnim miejscu podium. To był udany rok, którego nie zmąci nawet porażka kielczanek w ostatnim meczu. Drużyna trenera Pawła Tetelewskiego przegrała na finiszu z ChKS-em PŁ Łódź 24:29.
Piłkarki ręczne ze stolicy województwa świętokrzyskiego pewne trzeciego miejsca podium na koniec sezonu 1. ligi. Kielczanki Suzuki Korony Hanball przypieczętowały to miejsce niedzielną wygraną w Warszawie.
Suzuki Korona Handball przegrała w środę z PreZero Akademią Piłki Ręcznej Radom 23:32. Podopieczne Pawła Tetelewskiego zagrały trzecie spotkanie w ciągu pięciu dni, jednak ich szkoleniowiec przyznał, że pewnych błędów, które wpłynęły na wynik, nie da się usprawiedliwiać eksploatacją organizmu.
Suzuki Korona Handball przegrała zaległy mecz 18. kolejki I Ligi. Podopieczne Pawła Tetelewskiego uległy z PreZero Akademii Piłki Ręcznej Radom 23:32. Było to ich ostatnie spotkanie we własnej hali w tym sezonie.
Niedziela okazała się bardzo radosnym dniem dla zawodniczek Suzuki Korony Handball. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego nieoczekiwanie wygrały w stolicy z liderem grupy, Handballem Warszawa 34:33.
Po niespełna trzech latach Targi Kielce ponownie zasilą szeregi partnerów kieleckich szczypiornistek. Tym samym logo firmy pojawi się na strojach meczowych zawodniczek Suzuki Korony Handball Kielce, które aktualnie grają na zapleczu PGNiG Superligi Kobiet.
Zawodniczki Suzuki Korony Handball pokonały na wyjeździe 24:16 JKS San Jarosław. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wywiązały się z roli faworytek.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group