Paulina Kasprzyk to nowa zawodniczka klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego, która ma pomóc Suzuki Koronie Handball w spokojnym osiągnięciu podstawowego celu, jakim jest pozostanie na najwyższym szczeblu ligowym – Najpierw utrzymanie, potem walka o medale – stwierdza szczypiornistka.
Choć Ruch Chorzów, którego barwy reprezentowała przez trzy sezony, opuścił szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej, ona zostaje w elicie. Mowa o Patrycji Chojnackiej, czyli nowej zawodniczce Suzuki Korona Handball. Przed nią bardzo trudne zadanie.
Ogłoszony został terminarz meczów PGNiG Superligi Kobiet na nadchodzący sezon. W lidze zostanie rozegranych 28 serii. Pierwsza z nich już 8 września. Wśród zespołów grających na najwyższym szczeblu rozgrywek będzie ekipa Suzuki Korona Handball Kielce, która zastąpi spadkowicza, KPR Ruch Chorzów.
Ambicje kieleckiego zespołu wykraczają poza rolę typowego beniaminka, którego zwykle niechlubnym zadaniem jest walka o utrzymanie do ostatniej kolejki. Wiele wskazuje na to, że Suzuki Korona Handball w PGNiG Superlidze zawalczy o coś więcej. Jednak trener tonuje nastroje. – Nie wróżmy z fusów. Po sparingach będziemy mądrzejsi – mówi do dziennikarzy Paweł Tetelewski.
Zawodniczki Suzuki Korona Handball rozpoczęły przygotowania do powrotu na najwyższy szczebel rozgrywek. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego wtorkowymi zajęciami o godzinie 8 rano zainaugurowały regularne treningi. Nie zabrakło biegów wydolnościowych, a także zajęć połączonych z dobrą zabawą.
Drużyna Pawła Tetelewskiego zakończyła wakacje i rozpoczęła przygotowania do startu w PGNiG Superlidze Kobiet. Zawodniczki Suzuki Korony Handball we wtorkowy poranek spotkały się w hali przy ulicy Krakowskiej, gdzie odbył się pierwszy trening. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Kieleckie szczypiornistki kilka dni temu otrzymały licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, a teraz z pełną mocą rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Przed ekipą Suzuki Korona Handball napięty grafik.
Komisja PGNiG Superligi Kobiet pozytywnie rozpatrzyła osiem wniosków o przyznanie licencji dla klubów na sezon 21/22. W tym gronie znalazła się również drużyna beniaminka rozgrywek - Suzuki Korony Kielce.
Korona Handball Kielce ma już pełny skład, jaki będzie reprezentował klub w nowym sezonie 2021/22. Ostatnim transferem kieleckiego klubu została 27-letnia bramkarka Patrycja Chojnacka. Łącznie latem kielczanki zasiliło siedem nowych zawodniczek, a jedna opuściła drużynę.
Suzuki Korona Handball buduje kadrę na kolejny sezon, ale patrzy też w kierunku przyszłości. Nową zawodniczką kieleckiego klubu została 19-letnia obrotowa Julia Jasińska, która jest zawodniczką SMS-u Płock.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group