Suzuki Korona Handball pokonała 32:25 AZS AWF Warszawa i jest o krok od zwycięstwa grupy C I ligi, premiującego do gry w barażach o Superligę. - To był wpaniały bój. W drugiej połowie dziewczyny pokazały charakter. Po naszych wszystkich problemach zdrowotnych, wiedziały po co tu przyjechały i pokazały to na parkiecie - cieszy się Paweł Tetelewski, trener zespołu. Do końca sezonu zasadniczego kielczankom pozostały już tylko trzy mecze.
Piłkarki Suzuki Korony Handball wygrały najważniejszy mecz w tym sezonie I ligi. W meczu na szczycie pokonały wicelidera rozgrywek, najgroźniejszego rywala w walce o awans do PGNiG Superligi, AZS AWF Warszawa 32:25. Po zaciętej pierwszej połowie, w drugiej kielczanki nie zostawiły rywalkom żadnych złudzeń.
W środę Suzuki Korona Handball Kielce rozegra kluczowy mecz w I lidze. Rywalkami kieleckiej drużyny będzie wicelider tabeli, AZS AWF Warszawa. Obie drużyny dominują w obecnych rozgrywkach, mają na koncie po jednej porażce, a bezpośrednie starcie zdecyduje o układzie sił na koniec sezonu. Spotkanie, przekładane w tym sezonie już trzykrotnie, zapowiada się bardzo ciekawie. W poprzedniej rundzie górą były zawodniczki z Warszawy, które wygrały w Kielcach 25:19. - Gdyby mecz rozgrywany był w pierwszy
Suzuki Korona Handball Kielce zbliża się do najważniejszego meczu tej rundy w I lidze. W czwartek zagrała towarzystko z SPR-em Olkusz. Kielczanki wygrały 35:24.
Suzuki Korona Handball wróciła do gry po problemach związanych z COVID-19, zagrała mecz ligowy praktycznie z marszu, ale już musi myśleć o najważniejszym starciu tej rundy z bezpośrednim rywalem do awansu. Po długiej przerwie bez gry i treningu kielczanki od nowa muszą zbudować swoją formę. - Dobrze wyglądaliśmy, ale dopadło i nas. Mamy półtorej tygodnia, aby przygotować się do meczu w Warszawie - mówi Paweł Tetelewski, trener drużyny.
Suzuki Korona Handball tym razem nie gładko, łatwo i przyjemnie, ale z nerwówką do samego końca. Kielecka ekipa pokonała w sobotę 29:28 APR Radom, ale zagrała w oslabionym składzie i musiała trzymać nerwy na wodzy do samego końca. Mimo wszystko kielczanki dopisały do swojego konta trzy punkty i już teraz szykują się na najważniejszy mecz rundy - starcie z AZS AWF Warszawa, które przesądzi o układzie tabeli i grze w barażach.
Takie mecze z udziałem Suzuki Korony Handball Kielce nie zdarzają się często. W spotkaniu 15. kolejki I ligi kielczanki musiały walczyć o zwycięstwo do ostatniej syreny. Zagrały osłabione, z marszu po kwarantannie, ale zdołały utrzymać przewagę i sięgnąć po trzy punkty. Kielecka ekipa pokonała KS APR Radom 29:28.
Suzuki Korona Handball dokonała pierwszego transferu przed nowym sezonem 2021/22. Nową zawodniczką kieleckiego klubu została leworęczna prawa rozgrywająca Alicja Pękala.
Prawdziwe fatum ciąży nad meczem na szczycie I ligi piłkarek ręcznych. Po raz drugi odwołane zostało spotkanie Suzuki Korony Handball z AZS-em AWF Warszawa. Tym razem powodem są zachorowania w kieleckiej drużynie.
Suzuki Korona Handball pewnie, ale nie bez problemów, pokonała w meczu 14. kolejki I ligi MKS Karczew 36:24. Teraz kielczanki czeka hit - najważniejsze starcie sezonu, które najprawdopodobniej zadecyduje o zwycięstwie w I lidze.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group