Rezerwy Korony Kielce rozpoczynają przygotowania. A wraz z nimi Żyro, Kukić i Dziwniel

14-01-2020 09:07,
Mateusz Kaleta

W poniedziałek przygotowania do drugiej części sezonu III ligi rozpoczęły rezerwy Korony Kielce. Piłkarze pod okiem trenera Sławomira Grzesika i Macieja Śmiecha przeszli testy sprawnościowe w Hali Legionów, a w kolejnych dniach będą pracować nad siłą, wytrzymałością oraz na boiskach piłkarskich. Wraz z drugą drużyną Korony trenuje trójka piłkarzy niechcianych w pierwszej drużynie: Michał Żyro, Luka Kukić i Daniel Dziwniel. Jest także Oskar Sewerzyński, który również nie pojechał do Turcji.

ZOBACZ TAKŻE: Z szóstej ligi do... Korony?

Szkoleniowiec Mirosław Smyła zabrał do Antalyi trzech zawodników na co dzień grających w Koronie II, a więc Jakuba Osobińskiego, Dawida Lisowskiego i Mateusza Sowińskiego. Oni okres przygotowawczy będą przechodzić wraz z pierwszą drużyną. Podobnie, jak włączony do niej już jesienią Bartosz Prętnik.

Z racji na długi okres przygotowawczy, obciążenia dla piłkarzy drugiej drużyny będą nakładane stopniowo. Pierwszy mecz na wiosnę rezerwy Korony rozegrają dopiero w weekend 7-8 marca, więc za dwa i pół miesiąca. Będzie to domowe spotkanie z Wisłą Sandomierz.

W trakcie przygotowań piłkarze Korony II będą ćwiczyć na swoich obiektach. Kielczanie chcą także zorganizować obóz, ale jak podkreśla na łamach Radia Kielce Sławomir Grzesik, trener drużyny, będzie to możliwe dopiero w trakcie ferii. - Większość zawodników to jeszcze uczniowie - zaznacza. Z tego powodu na razie kielczanie będą ćwiczyć raz dziennie. Potem intensywność zajęć będzie większa.

W trakcie przygotowań rezerwy Korony rozegrają osiem meczów kontrolnych. Żółto-czerwoni zmierzą się z drugoligowymi Stalą Stalowa Wola i Zniczem Pruszków, trzecioligowymi RKS Radomsko, Siarką Tarnobrzeg, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Pogonią Grodzisk Mazowiecki oraz czwartoligowymi Granatem Skarżysko i GKS Nowiny.   

źródło: Radio Kielce

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

michalmks2020-01-14 22:19:40
Zmieńcie ta informacje "dwa i pół miesiąca" bo w oczy kuje.

Projekt i wykonanie: CK Media Group