REKLAMA

Sentymentalne odwiedziny Airama Cabrery. „Dziękuję za tak wiele, Kielce!”

10-10-2018 08:52,
Redakcja

Airam Cabrera to zawodnik doskonale znany wszystkim kibicom Korony Kielce. 16 bramek zdobytych w 28 występach w żółto-czerwonych sprawiają, że Hiszpan na stałe zapisał się w sercach fanów kieleckiego zespołu. Tego lata podjął decyzję o powrocie do Polski, ale już nie do stolicy województwa świętokrzyskiego, a do Cracovii. Nie zapomniał jednak o mieście, w którym spędził sezon 2015/2016 i po odwiedzeniu go dodał emocjonalny wpis na Facebooku.

Snajper został na obecne rozgrywki wypożyczony do ekipy „Pasów” z Extremadury UD – drużyny występującej na zapleczu hiszpańskiej La Liga. Gracz zdążył się już nawet wpisać w Ekstraklasie na listę strzelców. Miało to miejsce w przegranym przez krakowian wyjazdowym starciu z Jagiellonią Białystok.

REKLAMA

Korzystając z kilku dni wolnego, Cabrera wybrał się do Kielc, by odświeżyć sobie pamięć i przypomnieć miejsce, w którym spędził swój pierwszy zagraniczny sezon w karierze. Podczas spaceru spotkał się m.in. z Tomaszem Wilmanem, który za czasów gry Cabrery w Koronie był asystentem pierwszego trenera, Marcina Brosza.

Niespełna 31-letni obecnie piłkarz dodał później następujący wpis na swoim Facebooku:

„Mając 27 lat podjąłem jedną z najbardziej skomplikowanych i najważniejszych decyzji w mojej karierze, a nawet życiu. Pierwszy wyjazd z Hiszpanii i to od razu do Polski (tylko pomyśl). I dziś mogę powiedzieć, że jestem tym kim jestem (mniej czy bardziej, lepiej czy gorzej) w dużej mierze dzięki tej decyzji. Powrót na spacer po ulicach miasta, które dało mi tak dużo, był wspaniałym déjà vu. Dziękuję za tak wiele, Kielce!”.

Zdjęcia opublikowane przez Airama Cabrerę na Facebooku

Airam Cabrera powróci na Kolporter Arenę już w tym miesiącu, bo w niedzielę, 28 października. Tego dnia o godzinie 15:30 Cracovia zmierzy się z Koroną Kielce w ramach 13. kolejki ligowej.

fot. Paula Duda

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Mks2018-10-10 10:17:22
Dobry piłkarz i fajny człowiek. Powodzenia Airam
KSS2018-10-10 10:33:00
Szacunek Airam!
19732018-10-10 10:38:32
Fajny człowiek i typ napastnika ,którego piłka szukała w polu karnym.Myślę ,że mógłby tworzyć ciekawy i groźny duet z Soriano gdyby dziś był w Koronie.Zostanie zapamiętany z dobrej strony w CK gdzie zawsze jest mile widziany i rozpoznawalny przez kibiców.
Airam2018-10-10 11:05:58
to byl kot !

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group