Potrzebna była dogrywka, ale UMKS wygrał z liderem!

17-03-2012 18:51,

Wielkie emocje z happy-endem obejrzeli kibice w hali przy ulicy Żytniej w Kielcach. UMKS wygrał na własnym parkiecie z liderami drugoligowych rozgrywek PWiK Piaseczno 102:100. Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była jednak dogrywka, w której po wielkich nerwach lepsi okazali się kielczanie.

Spotkanie rozpoczęło się od efektownych akcji z obu stron, a wynik długo oscylował w okolicach remisu. Dopiero od stanu 8:8 inicjatywę przejęli goście, którzy odkoczyli na 16:10. Kielczanie na szczęście szybko pozbierali się po ciosach koszykarzy z Piaseczna i zmniejszyli straty do 14:16. Drużyna Teodora Mollova jednak szybko odzyskała kontrolę nad pierwszą kwartą, która zakończyła się wynikiem 22:17 dla PWiK.

Bardzo ciekawy przebieg miała kolejna odsłona spotkania. Gospodarze nie dali za wygraną i zaczęli ją od wysokiego „c”. Najpierw akcją 2+1 popisał się Łukasz Fąfara, a następnie po skutecznej akcji w obronie kontratak wyprowadził Bacik i na tablicy świetlnej widniał wynik 22:22. To była tylko zapowiedź emocji, bo taki obrót spraw zdenerwował drugoligowych liderów, którzy ponownie odskoczyli na 32:24. Co wtedy zrobił UMKS? Oczywiście znowu włączył wyższy bieg i doprowadził do stanu 32:30. Od tej pory zaczęła się już gra niemal punkt za punkt i ostatecznie do przerwy gospodarze przegrywali tylko 46:47.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla UMKS, który wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu 48:47. Potem jednak zaczęła zawodzić skuteczność w ekipie gospodarzy. To oczywiście wykorzystał PWiK odskakując na 61:52. Kielczanie nieco zdołali jednak zniwelować straty i przed ostatnia kwartą na tablicy świetlnej widniał wynik 62:68.

W ostatnich 10 minutach emocje sięgały zenitu, bo dzięki akcji 2+1 Wróbla i rzucie za 3 punkty Lewandowskiego było 70:74.  Niedługo potem kielecki niski skrzydłowy popisał się kolejnym rzutem z dystansu na 75:77. Gospodarze dzięki skuteczniej obronie mieli jeszcze szansę na remis, ale niestety nie udało się jej wykorzystać. Kilka minut później na szczęście „trójką” na 78:79 popisał się Artur Busz. To był impuls dla pozostałych zawodników! W 35. minucie Fąfara rzucił na 80:79! I to nie był koniec, bo kielczanie dołożyli jeszcze 5 kolejnych punktów! PWiK jednak potwierdziło, że nie przypadkowo jest liderem tabeli. Goście rzucili dwie „trójki” z rzędu i znów przy Żytniej był remis.

Ostatnie sekundy były prawdziwym thrillerem. Kielczanie przy stanie 87:87 próbowali rzucać za 3 punkty, ale Lewandowski trafił jedynie w obręcz kosza, Piłkę więc mieli koszykarze z Piaseczna. Na szczęście oni także nie rzucili i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Decydujące 5 minut było tak samo nerwowe jak cały mecz. Obie drużyny popisały się kilkoma rzutami za 3 punkty. Wynik jednak był nierozstrzygnięty do ostatniej chwili. Na szczęście w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wygrali 102:100!

UMKS Kielce – PWiK Piaseczno 102:100 (17:22, 29:25, 17:21, 25:19, 15:13)

UMKS: Bacik 9, Busz 16, Fąfara 18, Kij 18, Kołacz 4, Lewandowski 17, Makuch 4, Wróbel 16

PWiK: Andres 8, Bocianowski 8, Borkowski 7, Majewski 33, Mowlik, Paszkiewicz 12, Pietrzak 7, Szczepański, Wojtyński, Wójcikowski 12, Zapert 13

xxx2012-03-17 18:57:48
Brawo Pany!!!!!
Obiektywny2012-03-17 20:06:30
Brawo , zwyciestwo ważne w kontekscie psychiki w play-off i UMKS nie jest na straconej pozycji w play-off
CK CK2012-03-17 22:01:15
Brawo Kielce, brawo UMKS! Mamy niesamowity potencjał w tej druzynie, na takie widowiska mozna chodzic z przyjemnoscią. Trzymam kciuki za awans do 1 ligi!
zbyszek CK2012-03-17 22:11:18
Wielki Szacunek za wolę walki i zwycięstwo. Pierwszy raz w tym sezonie byliśmy świadkami tak fatalnego sędziowania. Na mecze na "szczycie" powinna być dobierana bardziej doświadczona para sędziowska. Nie twierdzę że sędziowie popełniali błedy tylko na korzyść jednej strony. Ale błedy były szkolne. Wstyd PZKosz. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla UNKS-u.