Prosto z Final Four do Łomży Vive Kielce! W 2022 roku do zespołu dołączą kolejne gwiazdy

07-06-2021 09:00,
Mateusz Kaleta

Łomża Vive Kielce patrzy w przyszłość. Klub przedłużył kontrakty ze swoimi gwiazdami (O TYM WIĘCEJ TUTAJ), a także porozumiał się z dwoma zawodnikami w sprawie transferów, które wejdą w życie 1 lipca 2022 roku. - To dwóch zawodników, którzy grają w Final Four - zdradza Bertus Servaas, prezes kieleckiego klubu.

Osiemnastokrotnym mistrzom Polski nie uda się tej informacji dłużej utrzymać w tajemnicy - jednym z nich jest 25-letni Francuz Nedim Remili, grający obecnie w PSG. Jego transfer do Kielc sprawi, że Łomża Vive będzie w 2022 roku miała duet najlepszych prawych rozgrywających na świecie. Na tej pozycji gra Alex Dujshebaev, a także 17-letni Faruk Yusuf i Branko Vujović.

Na razie nie znane są personalia drugiego zawodnika. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie nim prawoskrzydłowy, który zastąpi mającego ważny jeszcze przez rok kontrakt w Kielcach Islandczyka, Sigvaldiego Gudjonssona. Wśród kandydatów wymienia się zawddonika PSG i reprezentanta Francji Benoita Kounkouda.

O medale Ligi Mistrzów w Final Four walczą Barcelona, HBC Nantes, PSG i Aalborg HB. Obaj nowi gracze mistrzów Polski wystąpią w Kolonii i ich oficjalne przedstawienie powinno nastąpić po tym turnieju. 

Pierwsze spotkania Final Four odbędą się w sobotę 12 czerwca, a mecz o 3 miejsce i finał dzień później 13 czerwca.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group