Gwiazdy zostają w Kielcach! Nowe kontrakty dla zawodników i trenera Łomży Vive Kielce

06-06-2021 20:35,
Mateusz Kaleta

Gwiazdy Łomży Vive zostają w Kielcach! Nowe kontrakty z klubem podpisali trener Talant Dujszebajew oraz zawodnicy: Andreas Wolff, Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev i Nicolas Tournat. Informację przekazał na oficjalnym zakończeniu sezonu 2020/21 prezes klubu Bertus Servaas.

Hiszpan Alex Dujshebaev ma jeszcze rok ważnego kontraktu, ale już teraz związał się z klubem na następne cztery lata. Zostanie w Łomży Vive do 2026 roku - Jestem bardzo zadowolony, że zostaję w Kielcach. Kocham to miasto. Zostało nam jeszcze dużo tytułów do zdobycia i wierzę, że ten najszczęśliwszy dzień jeszcze przyjdzie - powiedział lider kieleckiego klubu na oficjalnym zakończeniu sezonu w gronie pracowników klubu, sponsorów oraz gości.

Nową umowę z klubem podpisał trener Talant Dujszebajew, którego obecny kontrakt ważny jest jeszcze dwa lata. Nowy kontrakt będzie obowiązywał na pięć kolejnych sezonów do 2028 roku. - Życie trenera jest takie, że może mieć kontrakt na 10 lat, ale jak nie będzie wyników, to jest pierwszym, który może pożegnać się z klubem. I ja to w pełni rozumiem. W Kielcach mamy coś niesamowitego, że przychodzą do nas tacy zawodnicy jak Nahi, Karacić Wolff. Mam olbrzymi szacunek do pracy zarządu. Kiedyś marzyłem, żeby mieć takich zawodników, a teraz Kielce będą wielkie nie tylko na mapie Polski, ale całej Europy - zaakcentował szkoleniowiec osiemnastokrotnych mistrzów Polski.

W Kielcach zostaje też Andreas Wolff, który zakończy w klubie sportową karierę. - Czuje się w Kielcach bardzo dobrze. W Łomży Vive Kielce jesteśmy wielką rodziną - podkreślił Wolff, którego dwuletni kontrakt został przedłużony o kolejne pięć lat.

Sześć kolejnych sezonów w Kielcach będzie grał Nicolas Tournat, który złożył podpis pod nową, czteroletnią umową. - Jestem tutaj bardzo szczęśliwy. Mam nadzieję, że w kolejnym roku wygramy Ligę Mistrzów - powiedział Francuz.

Łomża Vive Kielce przedłużyła także umowę z Danielem Dujszebajewem, który obecnie przechodzi rehabilitację w Hiszpanii. Jego kontrakt wygasał w przyszłym sezonie, a nowy będzie obowiązywał przez kolejne trzy lata. 

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group