Błędy wynikały z nerwowości. Podejmowanie decyzji nie przychodziło łatwo

07-09-2020 10:19,
KIG

Po debiucie w reprezentacji Polski i na mistrzostwach Europy przyszedł czas na pierwszy mecz w PGNiG Superlidze. W niedzielę w barwach Łomży Vive Kielce zadebiutował Michał Olejniczak. 19-latek w starciu z Torus Wybrzeżem Gdańsk nie wystrzegał się błędów. 

– Było dużo nerwów. Starałem się je opanować i nie podejmować pochopnych decyzji. Momentami wyglądało to fajnie, ale nie da się ukryć, że popełniłem kilka błędów. Trzeba je jak najszybciej wyeliminować – wyjaśniał młody środkowy rozgrywający, który ostatnie trzy lata spędził w Szkole Mistrzostw Sportowego w Gdańsku. 

Michał Olejniczak otrzymał od trenera Tałanta Dujszebajewa pół godziny. Zdobył jedną bramkę. Zmarnował dwie stuprocentowe okazje. Na plus należy zapisać jego akcję z 49. minuty, po której czerwoną kartkę obejrzał Jakub Powarzyński. 

– Ciężko było mi wstrzelić się w bramkę. Nie wiem z czego to wynikało. Muszę lepiej ustawić celownik. Błędy wynikały z nerwowości. Trener podpowiadał, również chłopaki na parkiecie. Podejmowanie decyzji nie przychodziło łatwo – tłumaczył Michał Olejniczak. 

Łomża Vive wygrała 34:25, ale po końcowej syrenie z postawy swojej drużyny nie był zadowolony trener Tałant Dujszebajew. 

– W szatni nie obyło się bez gorzkich słów. Powiedzieliśmy sobie o wszystkich błędach. Wiemy, co musimy poprawić. Trener podkreślił, że najważniejsze jest zwycięstwo – mówił środkowy rozgrywający. 

O tym, że Michał Olejniczak jest wielkim talentem mogliśmy przekonać się podczas ostatnich mistrzostw Europy. Przed nastoletnim rozgrywającym jeszcze dużo pracy, aby wejść na wysoki poziom. Ile potrzebuje na to czasu? 

– Chciałbym pokazywać pełnie umiejętności jak najszybciej. Zdaje sobie sprawę, że czeka mnie dużo pracy. Trener mówi, że potrzebuje jeszcze sporo czasu, aby wejść na poziom, na którym chciałbym się znaleźć – skwitował reprezentant Polski. 

fot. Patryk Ptak

Wasze komentarze

Kasia2020-09-07 20:37:25
Chciałabym zapytać o murzynka, kiedy przyjedzie??
Trzeźwy2020-09-08 09:58:52
Musisz być jeszcze trochę cierpliwa Kasiu.
Murzynkiem wkrótce będziesz się cieszyć.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group