Piłkarze Korony dostają dwa dni wolnego. Na razie nie ma podstaw do kwarantanny

13-03-2020 15:24,
Mateusz Kaleta

Ekstraklasa S. A. postanowiła o zawieszeniu ligowych rozgrywek. Przerwa potrwa przynajmniej do końca marca. - To była jedyna słuszna decyzja na ten moment. Mam nadzieję, że kolejne postanowienia też będą odpowiednie. Jestem za tym, abyśmy - o ile to będzie możliwe - dograli ten sezon w innym terminie - mówi na temat ostatnich decyzji Spółki Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce.

Z tego względu nie odbędą się zaplanowane na ten czas mecze z udziałem Korony Kielce. Żółto-czerwoni mieli zmierzyć się w poniedziałek na wyjeździe z Wisłą Płock, a za tydzień podjąć na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. 

Kielczanie muszą zmienić swój plan przygotowań. - Dziś, w piątek, trenujemy jeszcze normalnie. W sobotę zawodnicy będą ćwiczyć już indywidualnie. Niedzielę, poniedziałek mają wolne i do wtorku czekają na dalsze decyzje i wskazówki. Sytuacja jest dynamiczna i rozwojowa - mówi trener Korony Kielce.

- Jeśli wydarzy się taka sytuacja, w której konieczne będzie wprowadzenie na przykład dwutygodniowej kwarantanny, to te trzy tygodnie przerwy od grania będą bardzo niekomfortowe pod względem przygotowania zespołu pod kolejne mecze. Nie możemy jednak wykluczyć, że tak się faktycznie stanie. Na tę chwilę takich podstaw nie ma, ale sytuacja może z godziny na godzinę ulec zmianie - podkreśla Maciej Bartoszek.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

January2020-03-13 16:06:02
Ciekawe czy Gardawski, Miletic czy Cebula przez 2 - 3 tygodnie dojdą do zdrowia po urazach???
Gdyż będą bardzo potrzebni na te mecze o utrzymanie, jeżeli oczywiście PZPN i Boniek nie wymyślą coś nieprzewidalnego?!?!?
BIG MAC2020-03-13 16:46:04
U NAS WIRUS JEST W FAZIE WSTĘPNEJ, COŚ OKOŁO MAJA POWINNO SIE USPOKOIC
Leja2020-03-13 17:25:40
Ufff...całe szczęscię, że zawiesili rozgrywki. Będziemy trochę dłużej w ekstrakalasie.
Do p.Malinowskiego!2020-03-13 20:40:08
Prezes ŚZPN p Malinowski niech działa! Albo rozgrywki niech będą dokonczone albo powiekszyć lige do 18 drużyn!
dziwne2020-03-15 09:43:22
Dlaczego Zając jest ciągle prezesem Korony? To grabarz tego klubu

Projekt i wykonanie: CK Media Group