REKLAMA

Pełne porozumienie! Kornecki w PGE VIVE już od tego lata

06-03-2019 12:17,
Marcin Długosz

PGE VIVE Kielce osiągnęło pełne porozumienie z NMC Górnikiem Zabrze w sprawie transferu Mateusza Korneckiego! Bramkarz trafi więc do zespołu mistrzów Polski już na rok przed wygaśnięciem swojego kontraktu na Śląsku, a zatem po zakończeniu obecnego sezonu.

REKLAMA

- Bardzo dziękuję prezesowi Bogdanowi Kmiecikowi za zrozumienie i pomyślny efekt rozmów. Obu nam zależy na rozwoju polskiej piłki ręcznej. Mam ogromny szacunek do prezesa Kmiecika i jestem wdzięczny za to, że udało nam się wypracować tę wspólną decyzję. Mateusz Kornecki to bardzo zdolny i obiecujący polski bramkarz, w dodatku pochodzący z naszego regionu. Jestem przekonany, że wspólnie z Andreasem Wolffem stworzy interesujący duet bramkarski, jedyny taki w polskiej lidze – powiedział dla oficjalnej strony PGE VIVE, kielcehandball.pl, prezes kielczan, Bertus Servaas.

Tym samym stało się jasne, że od sezonu 2019/2020 bramki PGE VIVE będą bronić Andreas Wolff oraz Mateusz Kornecki. Zastąpią oni Vladimira Cuparę oraz Filipa Ivicia, którzy przeniosą się odpowiednio do Telekomu Veszprem oraz VfL Gummersbach.

fot. Teresa Witczak (handballnews.pl)

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group