Korona pewna utrzymania. Wyrwali punkt „Pasom”

23-05-2014 17:14,

Choć po pierwszej połowie nikt się tego nie spodziewał, Korona z wyjazdu z Krakowa przywozi punkt. Do przerwy kielczanie grali fatalnie, przegrywali 0:1, ale w drugiej części gry przebudzili się – zaatakowali, zdobyli gola, i - choć poczuli krew – "tylko" punkt. Ten dał jednak już pewne utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie.

(78') Sergiej Chiżniczenko

90. min - Jeszcze kocioł pod bramką Korony, zamieszanie, ale bronimy się - skutecznie. Jest remis, jest punkt, jest utrzymanie.

90. min - No i jest "krwiście". Patrząc na kartkę przynajmniej. Czerwona dla Malarczyka, w efekcie drugiej żółtej. Za co? Wybaczcie, nie wiemy. Ale chyba nie za faul.

89. min - Na stadionie Cracovii dziś 6276 kibiców.

88. min - Jeszcze atakują jedni, jeszcze atakują drudzy. Ale to Korona bliżej gola.

85. min - Pamiętacie o czym przypominaliśmy w przerwie? Z Cracovią dwa razy na tym stadionie już przegrywaliśmy 0:1 i straty odrabialiśmy. Zostało jeszcze kilka minut. Historia się powtórzy?

83. min - Groźna akcja "Pasów". Dośrodkowanie Bernhardta, jak sczczupak, jak długi szczupak wyciągnął się Saidi, piłkę sięgnął, ale skierować jej do bramki już nie potrafił. I dobrze.

82. min - Kartka za kartką - tym razem dla "Jovki". Jest złociście, ale (jeszcze) nie krwiście.

79. min - Oj, mocno zrugał teraz Kiełb Pyłypczuka. Bo ten nie wszedł za linię obrony, tylko czekał schowany za piłkę. Gorzej Ukrainiec zachował się w kolejnej akcji, kiedy to stracił piłkę przy linii bocznej.

76. min - "Dzisiaj na Kałuży, tak się bawimy, to my Scyzory" - śpiewają kibice z Kielc. A w Koronie ostatnia zmiana - na boisko wejdzie Chiżniczenko. Za Korzyma zapewne.

72. min - Korona jest groźna, Korona takuje. Przed chwilą głową, po dobrym dośrodkowaniu Pyłypczuka, uderzał Kiełb. On najbardziej się chyba nam rozegrał w drugiej połowie.

69. min - I chyba nie tylko nam:

67. min - Groźna akcja Rakelsa, ale... na strachu się skończyło. No, aż inaczej nam się ten mecz ogląda.

65. min - Gol! Janota! Ogromne zamieszanie w polu karnym, próbuje uderzał Malarczyk (zablokowany), próbuje uderzać Korzym (uprzedza go Pilarz), wreszcie piłka trafia pod nogi Janoty, a ten świetnym, plasowanym uderzeniem z kilku metrów zdobywa gola. Brawo!

63. min - Podwójna zmiana w Koronie. Schodzą Beisebekov i Marković. Wchodzą Pyłypczuk i Trytko.

62. min - Zmiana w Cracovii - za Budzińskiego Steblecki.

61. min - No dobra, coś się dzieje. Oglądamy zatem dalej.

59. min - I znów Kiełb, z rzutu wolnego - z narożnika pola karnego. Uderzenie w krótki słupek, ale broni Pilarz.

57. min - Żółta kartka podziałała na Jacka... mobilizująco.
W dwie minuty oddał dwa groźne strzały. Z pierwszym problemy miał Pilarz, po drugim - piłka powędrowała obok słupka. W odpowiedzi Saidi, po którego rajdzie zakończonym strzałem świetną paradą popisał się Szlakotin. Się dzieje.

55. min - Kolejna (znaczy - druga w Koronie) żółta kartka - dla Kiełba.

52. min - A oto i nas kibice. Nie, że nasi - CKsportu, ale że nasi - Korony. No.

50. min - Malarczyk kiwnął raz, kiwnął raz, ale źle podał - i po akcji. Ale że działo się to tuż przed polem karnym rywali, było nieźle.

48. min - Żółta kartka dla Dejmka, rzut wolny dla Cracovii - Boljević uderza tym razem dobrze, ale nad bramką.

47. min - Do drugiej części gry gospodarze przystąpili z jedną zmianą - za Papadopulosa wszedł Rakels.

46. min - Będzie lepsza, już pod jednym względem. Kibice Korony rozpoczęli właśnie doping,

Przerwa. Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy drugą "połówkę". Tradycyjnie, oby tę lepszą.

Przerwa. Jakby ktoś już stracił wiarę, dodajemy jej odrobinę. Oto nasze dwa ostatnie spotkania na tym stadionie? Można? Można! Odrobić straty rzecz jasna (fot. 90.minut.pl).

Przerwa. W przerwie meczu spoglądamy na Twittera. Chyba nie tylko nam się ta nasza gra nie podoba:

45. min - Może przerwa pomoże? Na razie wygląda to źle. I nie chodzi tylko o wynik.

45. min - Dośrodkowanie Saidiego, do którego - ufff - nie dochodzi Nowak. W odpowiedzi ni to strzał, ni to dośrodkowanie Kiełba - z rzutu wolnego. I koniec. Połówki.

43. min - Kibice Korony mecz oglądają na razie na siedząco:

41. min - Korona jest schowana, całkowicie oddała pole gospodarzom. Pozwala im na mnóstwo strzałów z dystansu, po jednym z nich padł zresztą gol. Nie działają skrzydła, nie działa środek. Nie działa nic. To tak w skrócie.

40. min - "Ole, ole", nieśmiało podśpiewują sobie kibice "Pasów". Nam do śmiechu nie jest.

38. min - Szybka odpowiedź Korony. Strzał z "półobrotu" Korzyma, ale pewnie broni Pilarz.

37. min - No i gol. Stało się, bo i musiało się stać. Cracovia na tę bramkę zasłużyła. Strzał Dąbrowskiego z dystansu, błąd ponoć Szlakotina. Jest źle.

37. min - W kadrze Korony lata temu był też jeszcze Krzysztof Nykiel, choć to już prehistoria - sezon 2002/2003.

36. min - Swoją drogą, w Cracovii spotykamy dwóch znajomych z Kielc - oprócz Pilarza, który w większości meczów był rezerwowym, w Koronie występował jeszcze Marcin Kuś. To czasy Kolportera, lata temu - teraz się wydaje.

35. min - W końcu jakaś akcja Korony. Strzał Korzyma broni Pilarz.

33. min - Nie chcemy się znęcać nad Boljevicem, ale facet nie ma dziś swojego najlepszego dnia. Najpierw świetnie (naprawdę - świetnie) został powstrzymany wślizgiem przez Sylwestrzaka w polu karnym, potem "uderzył" jeszcze z dystansu.
No dobra - podał piłkę naszemu bramkarzowi.

31. min - Kibice Cracovii z "Młyna" łatwo za to nie mają. Słończe ich piecze, nie daje im żyć, no ale dopingują. I dobrze.

30. min - Jovanović z dystansu, z ok. 30 metrów. Źle, wysoko nad bramką. Nie ma oczym mówić (pisać). No ale napisaliśmy.

29. min - To dlatego, bo Korona po - powiedzmy - jako-takim początku, pierwszych kilku minutach, potem oddała pole rywalom.

27. min - Strzał z dystansu Budzińskiego (?) nad bramką. Ale piłka tak dziwnie zatrzepotała w siatce - od tyłu - że część kibiców już wstała, już uniosła ręce, już witała się z gąską. Ale nie, nie ma tak łatwo. Choć Cracovia jest blisko tego gola...

24. min - Mecz meczem, ale niektórzy i bez tego się dobrze bawią:

22. min - ave_MKS - sektor się zapełnia, ale powoli. Jest na nim na razie kilkudziesięciu kibiców Korony.

21. min - Duże spustoszenie sieją też rzuty rożne "Pasów". Słowem: czas się obudzić.

20. min - Ale Cracovia ciśnie, Cracovia bardzo ciśnie. Przec chwilą Szlakotin obronił groźny strzał Budzińskiego.

19. min - Boljević (zmiłuj się Panie Boże nad nim), znów się nie popisał. "Dośrodkował" z rzutu wolnego sprzed pola karnego pod... linię autową.

16. min - "Oj, zemści się, zemści" - krzyknął jeden z kibiców Cracovii. Może prorok jakiś, albo co? Oby!

15. min - Boljević raz, Boljević dwa. Oj, nie będzie on dziś ulubieńcem kibiców. Zawodnik "Pasów" zmarnował dwie okazje w ciągu kilku minut - jedną dobrą (uderzenie z prawej strony boiska, obronione przez Szlakotina), drugą świetną (po rzucie roźnym wystarczyło mu tylko dobrze ułożyć nogę, aby skierować piłkę do siatki, ale zrobił to źle). Dalej 0:0.

11. min - Strzał Dąbrowskiego z rzutu wolnego broni Szlakotin. Bramkarz Korony wybija piłkę do boku. Dobra interwencja!

8. min - Tak gazetka Cracovii zapowiada za to dzisiejszy pojedynek. No cóż, chyba im nie leżymy.

6. min - O, a to układ sił przed dzisiejszym meczem:

5. min - Swoją drogą korki w Krakowie niesamowite. My przez miasto, aby dojechać na stadion, jechaliśmy jakąś godzinę. Być może i to powód tego, że kibice dopiero - powtarzamy: powoli, powolutku - wchodzą na swoją trybunę.

4. min - Dobra akcja Kiełba, zejście do środka, i strzał - niestety zablokowany. Ale to Korona częściej na połowie rywala.

3. min - Kibice z Kielc powoli, baaardzo powoli wchodzą dopiero na stadion. Na trybunie jest ich póki co 20-30.

1. min - No to czas start. O zwycięstwo, o pewne utrzymanie, o trzy punkty. Kolejność dowolna.

17.59 - Maleńczuk w głośnikach, hymn zaśpiewany. Możemy zaczynać.

17.57 - A w takich koszulkach wyszli na rozgrzewkę piłkarze z Kielc. Możemy się domyślać, że to wsparcie i pamięć o ofiarach strasznej powodzi na Bałkanach.

17.54 - Znamy już składy obu drużyn. Korona z niespodzianką, inaczej: Abzalem Beisebekovem w pierwszym składzie.

17.52 - To, co z Krakowem nam się kojarzy zawsze. Jesteśmy na stadionie "Pasów", a w dali widzimy drugi obiekt - Wisły.

17.50 - Halo, halo. Piątkowe popołudnie, żar niesamowity, upał.. też niesamowity. A my na stadionie. Cracovia-Korona, zapraszamy. To mecz o utrzymanie! Tak, tak. Remis daje nam upragniony cel. Ale walczymy dziś o zwycięstwo!

17.30 - Czekamy na mecz...

------------

ave_MKS2014-05-23 18:00:31
Nasz sektor pusty, póki co?
kibic2014-05-23 18:18:20
pytanie po 15 minutach meczu: czy Jacek Kielb jest dzisiaj (ciagle?) pijany? pomrocznosc jasna czy co...?
ave_MKS2014-05-23 18:40:45
bida z nędzą, niech ten sezon się już kończy, Pacheta pakuje walizki i wy*****ala stąd.
C.....R2014-05-23 18:50:17
Jak tak maja grac to mogli lepiej na boisko nie wychodzic...
ck2014-05-23 18:55:40
a ja dalej twierdze za co tym patafiana ciota sie placi???ja za ta kase z takim podejsciem moge isc na orlik pokopac tylko niech mi dadza z 10 tys tak jak tym pajaca!!!do konca sezonu ani zlotowki wyplaty nie powinni dostac!!zero zaangazowania podejscia profesionalizmu!!!!dramat!!idz ta w pizd... co na to pan korzym kielb???wglowie kasa dysoteki na boisku pilkarskie kaleki
pawel782014-05-23 18:57:30
to jakas kpina !!!!!!
pp2014-05-23 18:59:31
na treningach to chyba pachołki Cracovię mocniej atakują ...DDDNNNOOOO !!!!
kibic2014-05-23 19:50:21
dobra, w drugiej polowie sie gra poprawila... szkoda tylko, ze nasi graja w dziesieciu... Malar, jak masz chlopie spacerowac i ogladac tylko zawodnikow Cracovii, to zejdz z boiska...
kibic2014-05-23 19:54:42
sedzia zlitowal sie nad Malarem i skrocil jego meki...
sss2014-05-23 19:54:45
nie mamy bramkarza !!!!!
fanck2014-05-23 20:02:50
kartka Malarczyka za wejście na boisko bez pozwolenia sędziego decyzja kretyńska !!
Szlakotin dno dobre interwencje przeplata szkolnymi.
Abzal pomylił miejsce pracy zamiast stadionu Korony na bazar na Seminarysjka i gaciami handlować bo w piłkę grac nie potrafi !!
Szczepaniak2014-05-23 20:09:09
@aveMKS nie widzisz człowieku że piłkarzyki dy...mają wszystkich Kielczan od tylca? Nie czujesz pieczenia w odbycie? Czy myślisz że przyjdzie Klopp i to coś zmieni? Może w gimnazjum tak mówią ale życie pokazuje coś innego. Apel do wszystkich kibiców którzy nie lubią gdy ktoś ich zachodzi od tylca!
Szczepaniak2014-05-23 20:13:14
@aveMKS nie widzisz człowieku że piłkarzyki chcą wydy...mać wszystkich Kielczan od tylca? Nie czujesz pieczenia w odbycie? Czy myślisz że przyjdzie Klopp i to coś zmieni? Może w gimnazjum tak mówią ale życie pokazuje coś innego. Apel do wszystkich kibiców którzy nie lubią gdy ktoś ich zachodzi od tylca! GUMA I WĄSKIE PRZEJŚCIE! NIE MA LITOŚCI DLA SKUR......WYSYNÓW!!!!!! GONIĆ DALEKO OD KIELC!!!!
as2014-05-23 20:22:47
walet świętuje awans radomiaka z 2 do 3 ligi :)
no stety2014-05-23 20:22:51
Bravo, bravo, bravo! Dziś wielki dzień Korony! Korona w ekstraklasie! Trener będzie piał z zachwytu, szybko trzeba z nim podpisać kontrakt- najlepiej na 20-30 lat, aby do reszty wybić sobie z głowy oglądanie futbolu w wydaniu Korony. Szkoda, że Widzew i Zagłębie są jeszcze gorsze, bo taka gra jak prezentuje Korona za czasów Płachetki, to tylko 3-4 liga. Zresztą można chodzić kibicować na Orlęta, bo tam gryzą trawę i emocji dużo więcej. No panowie. Czas na was! Atakujcie mnie. Przecież Korona Pachety gra SPOKO. ESPANIA-TACTICA-TECHNICA-NUDNOTUM- WYMIOTUM-ŻYGOTUM.
judasz2014-05-23 20:24:35
Widzę że warchlaki już się zmyły z forum, dzioby już stulone?
Piknik 22014-05-23 21:11:36
Myśleliście, że Cracovia odda mecz? Jechaliśmy bez kilku podstawowych zawodników,z bramkarzem bez formy i wywozimy punkt. Moim zdaniem sukces, choć nie rozumiem gry w pierwszej połowie.
Gonzaga19882014-05-23 21:13:11
Tu się z wami zgodzę gra Padaka!!no może z 20min względnej gry by się znalazło...a co robimy w przyszłym sezonie??Paczeta do Hiszpanii na pomarańcze, a resztę składu?komu jeszcze podziekujemy??napewno kazachom i Petrovi
rix2014-05-23 21:16:29
Malar i aleks uratowali nam du... a takie dreno jak abzal i dejmek powinno trafic przed sad za niszczenie piękna piłki . Powtarzam po raz koleiny paczeta dejmek i abzal wypier..... z korony !
rix2014-05-23 21:17:35
o rany2014-05-23 21:49:28
W tej drużynie zaszczepiona jest jakaś organiczna głupota i chyba jednak brak ambicji. Wydaje się, że zasiedziali, już bezproduktywni kopacze rozwalają ją od środka.
o rany2014-05-23 21:49:46
do no stely2014-05-23 21:59:37
a co pacheta ma wejsc i grac za nich???slepy ty jestes ze graja przeciwko nie mu??wszyscy im przeszkadzaja tylko L.O. byl ok dla nich.sa pajacyki i tyle w temacie za podejscie powinni dostac 1700 brutto.ty jak bys tak pracowal to na zbity ryj by cie wywalili
Adam2014-05-23 22:07:53
Sorry!
Z gówna sie twarogu nie zrobi....
o rany2014-05-23 22:20:01
I nasi ambitni kopacze uradowani utrzymaniem na końcu zajmą znakomite 14 miejsce premiujące grę....?
bs2014-05-23 23:24:15
Jeżeli przedłuzycie kontrakt z PACHETA ,to mecze będziemy oglądac w telewizji.
no stety2014-05-24 04:32:26
Jako trener powinien ich zmobilizować. Skoro nie udało mu się to ( szkoda bo jest bardzo sympatycznym człowiekiem ) nic tu po nim.
2014-05-24 08:16:57
Czas na rewolucje w Koronie dość ośmieszania miasta KIELCE !
Luka2014-05-24 08:22:40
Dokładnie potrzebne jest przewietrzenie szatni widać że ludzie się tu już zasiedzieli i nie maja ambicji żeby grac o coś wyżej .Jak dla mnie nie do wywalenia Małkowski,Stano,Kuzera,Malarczyk,Małkowski,Golański i Kiełb mimo ze coś graj a do za dużo maja pretensji do wszystkich tylko nie do siebie.
judasz2014-05-24 09:21:14
@rix / kolejny co nie wiadomo co on tam oglądał. Malar uratował? Gość skompromitował się, jak Ntibazonkiza dostawał piłkę to ten odwracał się i ucieczka w pole karne okopać się. Nawet nie potrafi symulować kontuzji jak należy, położy się za linią końcową boiska i czeka, nie wiadomo na co. Rix ty to masz pojęcie o piłce że hej.
judasz2014-05-24 09:23:14
@bs / buaahahhahahahahah przeprowadź się do Bielska.
Złoto&Krew2014-05-24 10:03:51
Jakoś tak się składa, że LO dwa razy przegrał z Pachetą bezpośrednie starcie. Nie rozumiem więc tego bezgranicznego uwielbienia. Pacheta powinien dostać szansę na cały sezon od początku, wtedy można by realnie go ocenić. Teraz tylko wykonał postawione zadanie, a więc utrzymał drużynę przejmując ją, gdy była na ostatnim miejscu. Może trochę spojrzeć krytyczniej na piłkarzy? Ja już wolę pracowitego trenera, który grał i pracował w najlepszej lidze świata, niż kolejnego przedstawiciela polskiej myśli szkoleniowej typu Ulatowski, Zieliński,Probierz.. Może w tym wypadku biorąc pod uwagę coraz lepsza komunikację czas będzie pracował na korzyść Martina
walet®2014-05-24 11:09:39
powinni dać im nagrody i podwyżki co najmniej 100%
za zaszczytne utrzymanie i porywającą grę w każdym meczu.aż ciężko było wzrok oderwać od tego finezyjnego i pełnego zaangażowania futbolu w każdym meczu
judasz2014-05-24 11:23:42
Zgadzam się ze @Złoto&Krew, jak mamy zmieniać trenera to na kogoś ogarnietego w piłce a nie polską myśl szkoleniową. Jeśli Paczeta ma odejść to za niego trzeba mieć opcję a nie zastanawiać się kogo by tu zatrudnić. Najpierw znaleźć trenera a potem zwalniać tego który jest, bo utrzymaliśmy się i trzeba mysleć co dalej, a nie za pół roku znowu zmieniać, jak robią to ci co 2x nie pomyślą.
qolo2014-05-24 12:29:54
Zwalnianie trenerów jest bardzo modne ale czy to coś daje na dłuższą metę? Teraz pora się wziąć za tych co zwalniają trenerów czyli piłkarskie łamagi. Trzeba dać jasny sygnał, że albo się gra albo wyp.....a, koniec słodkiego pierdzenia. Jakim cudem taki piłkarski szrot biega w koszulkach Korony? Ani przyjąć piłki nie umie żadna łamaga, bramkarz nie umie jej złapać, jak ma znowu wykopać to ustawia kompas a w tym czasie Ziemia się kręci i kopie w trybuny. Kiedyś piłkę wykopywali obrońcy, chyba czas powrócić do tego zwyczaju, zadzwońcie do Ruszkowskiego, może chłop stanie w bramce, na pewno będzie lepszy. W tej drużynie nie ma nic pozytywnego, jedyna myśląca jednostka to noga Golańskiego, a może to tylko automatyzm więc już nic w tej drużynie nie umie myśleć? Skoro co sezon grają na zwolnienie trenera to pora ich samych pozwalniać. Ja nie widzę żadnego nazwiska co zasłużyło na dalszą grę, żadnego.
judasz2014-05-24 12:31:44
@walet® / hahhha i tyle znaczą te twoje bazgroły, mieli ponoć dostać bęcki, spaść 35 razy w tym sezonie itp. a tu na koniec skowyt coraz cichszy.
naiwny2014-05-24 13:40:03
Trzeba poszukać Bertusa piłki nożnej i będzie OK.
Państwowy kołchoz na pewno nic dobrego nie da, patrz Widzew - leci na pysk i jeszcze na coś no chyba na du...ę. Sądzę że utrzymanie mają tabelowe, ale kto im da kasę na to utrzymanie to nie wiem. Zresztą przy takim poziomie jakbym trochę się rozgrzał to i mógłbym w takiej super extra lidze najlepszym strzelcem ligi zostać. przewietrzanie szatni nic tu nie da to tak jak z politykami, zmienią stołek na inny i dalej byle do kolejnej wypłaty. U nas nie ma wizjonerów no może z wyjątkiem Bońka, ale on sam nie strzeli odpowiedniej ilości goli za całą ligę.
krywoj752014-05-24 16:58:02
walet, jak tam twój klubik? pewny awans do trzeciej ligi? może idź na jakieś forum np Widzewa tam sobie pogadaj ;)
Szczepaniak2014-05-24 20:25:08
@golo Brawo chłopie nikt kego lepiej nie ujął. Gonić, gonić i jeszcze raz gonić! Najdalej jak się da od Kielc!!!!!
icek2014-05-24 21:53:55
@golo :
Bez przesady.Małkowski,Stano,Sylwestrzak,Malarczyk,Jovka,Kiełb,Korzym umieją jako tako grać.Trzeba tylko na nich bat i dobrego batożącego.A reszcie podziękować
icek2014-05-24 21:55:01
I Golo oczywiście,bez niego nie było by utrzymania

Industria Kielce potwierdziła złożenie protestu do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w sprawie sytuacji z końcowych sekund ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Magdeburgiem.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 26. kolejka RSActive IV ligi. Korona II Kielce pokonała 2:1 wicelidera AKS 1947 Busko-Zdrój. Orlęta triumfowały natomiast w Klimontowie 5:4.
Gorąco było nie tylko podczas meczu między Puszczą Niepołomice, a Koroną Kielce. Po spotkaniu doszło do niebezpośredniej konfrontacji trenera Kamila Kuzery ze szkoleniowcem gospodarzy. Dziś sternik żółto-czerwonych ponownie odniósł się do sprawy.
W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.