KALP: Znakomity weekend KKN Radka i awans na pozycję lidera

22-05-2014 19:27,

W duże emocje obfitowała ostatnia runda zmagań w Kieleckiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej. Kibice, którzy obserwowali pojedynku, w jednym meczu mogli zobaczyć nawet kilkanaście bramek. Ten weekend zdecydowanie należał do ekipy KKN Radka. A w najbliższą sobotę i niedzielę kolejne duże emocje!

KKN Radka - Kosiarki Wysięgnikowe Rolmex  11:1
Mecz do jednej bramki – tak w kilku słowach można podsumować to spotkanie. Zawodnicy KKN Radka od początku do końca kontrolowali przebieg gry i sukcesywnie powiększali swój dorobek bramkowy. Szczególnie w tym elemencie wyróżnili się: Michał Dąbrowski – autor czterech bramek, oraz Mariusz Piwowarczyk i Piotr Rodak, którzy zdobyli po dwie bramki. Ekipa Rolmexu była jedynie tłem dla znakomicie dysponowanych rywali. Ilość składnych akcji przeprowadzonych przez drużynę Kosiarek można zliczyć na palcach jednej dłoni. Zabrakło przede wszystkim dokładności i dobrej komunikacji. Jedyną bramkę dla pokonanych zdobył Karol Misiuda.

Kosiarki Wysięgnikowe Rolmex – D.W.A  2:9
Po kilkunasto minutowej przerwie zawodnicy Rolmexu przystąpili do kolejnego pojedynku – tym razem ich rywalem był zespół D.W.A. Jednakże to spotkanie znacząco nie różniło się od poprzedniego - rywale szybko przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie, które z minuty na minutę powiększało się. Do przerwy wynik brzmiał 1:7. Po przerwie zawodnicy D.W.A, mając w perspektywie mecz z Agro Trade, troszkę spuścili z tonu i nie forsowali już tak zabójczego tempa, jak w pierwszych dwudziestu minutach. Efektem tego było wygranie tej części gry przez D.W.A „tylko” 2:1. Na indywidualne wyróżnienie po tym meczu zasługuje Krzysztof Kobyłecki, który zdobył cztery bramki. Drużyna Rolmexu z całą pewnością nie zaliczy tej niedzieli do udanych – dwie wysokie porażki i spadek na przedostatnie miejsce w tabeli. Szansa na rehabilitację już w przyszły weekend.

Unia Małogoszcz – KKN Radka  1:5
W pierwszych dwudziestu minutach przewagę na boisku mieli gracze KKN Radka, którzy za sprawą Mariusza Piwowarczyka i Huberta Janysta schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:0. Wynik ten mógł być znacznie wyższy, lecz zespół Unii kilkukrotnie od utraty bramki ratowały słupki i poprzeczka. W drugiej połowie mecz bardzo się zaostrzył. W trzydziestej minucie gry, przy prowadzeniu Radki 4:0, doszło do ostrego spięcia pomiędzy zawodnikami Unii i KKN, w konsekwencji którego czerwonymi kartkami  zostali ukarani Mateusz Nowak (Unia) i Krystian Pedryc (KKN). Po tym incydencie mecz uspokoił się. Kilka chwil później Radka podwyższyła wynik na 5:0. Dwie minuty przed końcem spotkania sędzia za faul w polu karnym odgwizdał rzut karny dla Unii, którego na gola zamienił Tomasz Paździor. Jak się później okazało, było to honorowe trafienie dla zespołu z Małogoszczy. Podsumowując – na pochwałę zasługuje cały zespół KKN, który rozegrał bardzo dobre zawody, a szczególne wyróżnienie należy się bramkarzowi Łukaszowi Piwowarowi, który kilkukrotnie na przestrzeni spotkania popisywał się doskonałymi interwencjami.

D.W.A – Agro Trade  2:2
Pierwsze minuty spotkania należały do zespołu Agro Trade, który dosyć szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Michała Pawlikowskiego i Krystiana Olejarczyka. Na drugie trafienie Agro Trade niecałą minutę później odpowiedziało D.W.A, które dzięki Adrianowi Brożynie zdobyło kontaktową bramkę. Wynik 1:2  utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie pojedynku po kolejnej bramce Brożyny mieliśmy remis 2:2, który utrzymał się do końcowego gwizdka. Ogólnie rzecz biorąc - mecz stał na wyrównanym oraz wysokim poziomie, więc remis w pełni odzwierciedla przebieg tego spotkania i na pewno nie jest krzywdzący dla żadnej ze stron.

FC Dallas – Unia Małogoszcz 5:0
W pierwszych kilku minutach, mimo wyrównanej gry, prowadzenie objęła ekipa FC Dallas za sprawą Michała Otawskiego. W 13 minucie spotkania, w sytuacji sam na sam, brutalnego faulu przed polem karnym dopuścił się bramkarz Unii – Rafał Pawiński, za co został ukarany czerwoną kartką. Faulujący, świadomy swego przewinienia, nie czekał na decyzję sędziego i sam opuścił boisko. Jako że w składzie Unii na ten mecz zabrakło rezerwowego bramkarza, między słupkami stawali zawodnicy z pola. Do przerwy gracze z Daleszyc zaaplikowali rywalom jeszcze dwie bramki – ich autorami byli Kamil Michalczyk oraz Michał Kapela. Po przerwie mecz toczył się już tylko i wyłącznie pod dyktando graczy FC Dallas, którzy wykorzystali złą atmosferę panującą w szeregach rywala i za sprawą dwóch bramek Michała Otawskiego, który dzięki temu skompletował hat-tricka, podwyższyli wynik meczu na 5:0. Rezultat ten utrzymał się już do końcowego gwizdka arbitra. Podobnie jak Rolmex, drużyna Unii przegrała w niedzielę obydwa swoje mecze, na dodatek ze swoimi najgroźniejszymi rywalami, przez co zanotowała spadek w ligowej tabeli na drugą pozycję i do liderującej ekipy KKN Radka traci dwa punkty.

------------

uczestnik2014-05-22 23:19:50
powiem krótko KKN Radka najlepsza drużyna w tej lidze w szoku byłem ze dopiero teraz lider

Industria Kielce potwierdziła złożenie protestu do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w sprawie sytuacji z końcowych sekund ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Magdeburgiem.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 26. kolejka RSActive IV ligi. Korona II Kielce pokonała 2:1 wicelidera AKS 1947 Busko-Zdrój. Orlęta triumfowały natomiast w Klimontowie 5:4.
Gorąco było nie tylko podczas meczu między Puszczą Niepołomice, a Koroną Kielce. Po spotkaniu doszło do niebezpośredniej konfrontacji trenera Kamila Kuzery ze szkoleniowcem gospodarzy. Dziś sternik żółto-czerwonych ponownie odniósł się do sprawy.
W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.