Końcowy sukces coraz bliżej. AZS UJK wygrywa po raz kolejny

17-03-2013 10:05,

Po ważnym zwycięstwie z Polonicą, szczypiorniści AZS UJK Kielce pokonali w kolejnym meczu III ligi Tauron Stal II Mielec 40:31 (21:16). „Czarno-biało-czerwoni” zaprezentowali się z dobrej strony i są coraz bardziej pewni pierwszego miejsca w tabeli na zakończenie sezonu.

- Niesamowicie cieszy nasz to zwycięstwo. Pomimo tego maratonu, jaki ostatnio mieliśmy, udało się nam jeszcze wykrzesać trochę sił i wygrać to spotkanie w miarę spokojnie. Od około 15-stej minuty mecz był w pełni przez nas kontrolowany. Można mieć troszkę pretensje do gry w obronie, ale myślę, że zwycięzców się nie sądzi – oceniał po meczu trener Tomasz Błaszkiewicz.

Pojedynek nie zaczął się dla akademików najlepiej. Gracze Stali zaczęli od dobrej gry i prowadzenia 3:0. Jednak kielczanie szybko odrobili straty, a spotkanie się wyrównało. Do 17. minuty i stanu 10:10 byliśmy świadkami gry praktycznie bramka za bramkę. Od tego momentu inicjatywę na parkiecie przejęli gospodarze. Dzięki dobrej postawie zeszli do szatni prowadząc 21:16.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry z końcówki pierwszej odsłony. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, powiększając systematycznie swoje prowadzanie. Goście z Mielca próbowali odrabiać straty. Jednak albo pudłowali albo na ich drodze stawał dobrze dysponowany we wczorajszym spotkaniu bramkarz AZS UJK Oskar Kucper. Pojedynek zakończył się ostatecznie zwycięstwem akademików 40:31. Kolejne bardzo dobre spotkanie w drużynie z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego rozegrał Bartek Bednarski. 

W spotkaniu z Mielcem dobrą bronią akademików okazała się skuteczna gra z kontry, dzięki której padło dla gospodarzy wiele ważnych bramek. Potwierdzają to słowa Tomasza Błaszkiewicza: - Myślę, że nasz zespół charakteryzuje się tym, że te mecze wygrywamy głównie w obronie i  właśnie kontrą. Ten styl się już sprawdził. Dzisiaj przeciwnicy ułatwili nam trochę zadanie, ponieważ nie byli dobrze dysponowani. Nie biegali i udało się nam tą kontrę pociągnąć. Trener dodaje także: - Świadczy o tym nawet sam wynik. Czterdzieści rzuconych bramek to jest dużo. Możemy, więc być z tego elementu zadowoleni.

We wczorajszym spotkaniu trener Błaszkiewicz nie mógł skorzystać z kilku podstawowych graczy m. in.: Sebastiana Kozubka i Łukasza Michalskiego. Szkoleniowiec gospodarzy był zmuszony do częstych roszad na parkiecie: - Rotacja składu wynikała głównie z tego, że zagraliśmy w okrojonym składzie i tylko dwunastoma zawodnikami. Na boisku było dzisiaj widać troszkę tej rotacji. Ciężko było się chłopakom zgrać, ale musieliśmy oszczędzać siły na końcówkę spotkania.

Dzięki zwycięstwu ze Stalą II Mielec szczypiorniści AZS UJK Kielce umocnili się na czele tabeli III ligi i są coraz bliżej odniesienia w niej końcowego sukcesu. Następne spotkanie akademicy rozegrają natomiast w Lidze Małopolskiej na zakończenie pierwszej rundy zmagań z AZS AGH Kraków.

Piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce wspierają: POLFOL, LAFARGE, Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG, MM Invest, TOPKLIMA, INGA, K2 Anaccy, NATURAL-MED. Swoje wsparcie udzielają również samorząd studentów UJK i sama uczelnia. Patronat honorowy objęli: Rektor Uniwersytetu Jan Kochanowskiego prof. dr hab. Jacek Semaniak i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Sponsorami medialnymi klubu są: CKsport.pl, Echo dnia, Nasze Kielce, Plus Kielce.

Maciej Wadowski

Foto: Karolina Boszczyk

AZS UJK Kielce - Tauron Stal II Mielec  40:31 (21:16)

AZS: Kucper, Blaszkiewicz - Świercz 1, Bąk 7, Papaj 7, Wojda 4, Kutwin 7, Mochocki 5, Czuprynski 4, Bednarski 5, Łukaszczyk, Rybak, Stępień.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group