Po długiej przerwie Korona Kielce wraca do treningów. Z nowym trenerem i znanym celem

09-01-2022 09:17,
Mateusz Kaleta

W poniedziałek o godz. 11:00 na pierwszym treningu w nowym roku spotkają się piłkarze Korony Kielce. Będą to pierwsze zajęcia poprowadzone przez nowego trenera. Po ośmiu latach na Ściegiennego 8 powrócił Leszek Ojrzyński.

Końcówka sezonu była dla żółto-czerwonych słodko-gorzkim okresem, zakończonym zwolnieniem trenera Dominika Nowaka. Ale pomimo zgubionych punktów, sytuacja wyjściowa wciąż jest niezła: trzecie miejsce i dziewięć punktów straty do liderującej Miedzi Legnica.

- Dobrze, że są baraże. Póki piłka w grze i będą szanse na bezpośredni awans, będziemy się o niego starać. Pamiętajmy, że poza szóstą też są zespoły, które mają duże aspiracje, czyli Arka i ŁKS. To mnie napędza - mówił niedawno Leszek Ojrzyński, przed którym postawiono cel awansu do PKO Ekstraklasy. W przypadku jego osiągnięcia, umowa Korony z trenerem zostanie przedłużona. 

Tu ważne będą zimowe przygotowania. Kielczanie będą mieli półtora miesiąca, aby popracować na wysokich obrotach i sprawdzić swoje przygotowanie w meczach towarzyskich. Na ligowe boiska powrócą dopiero w ostatni weekend lutego.

Ważne, że żółto-czerwoni nie startują z poziomu zerowego. W ostatnim czasie wszyscy piłkarze ćwiczyli już indywidualnie. Teraz obciążenia pójdą w górę, a we wtorek drużyna przejdzie badania wydolnościowe.

Na pierwszy sparing Krony pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego będzie trzeba zaczekać do 19 stycznia. Będzie to potyczka z Puszczą Niepołomice, z którą Korona jeszcze niedawno przegrała w lidze 2:5.

Potem jeszcze sparingi z Wisłą Puławy i Skrą Częstochowa, a od 28 stycznia punkt główny przygotowań - zgrupowanie w Turcji. W Belek piłkarze Korony będą stacjonować dwa tygodnie i zagrają cztery mecze. Na razie potwierdzeni są dwaj rywale - FC Orenburg (lider rosyjskiej II ligi) oraz Universitatea Cluj (trzecia drużyna rumuńskiej II ligi).

Wszyscy kibice żółto-czerwonych czekają też na transfery. Zimowe okienko w Polsce otworzy się 1 lutego, ale kielczanie już od pewnego czasu penetrują rynek w poszukiwaniu nowych piłkarzy. Na razie nie wiadomo, czy nowe twarze pojawią się już na pierwszym treningu.

Po powrocie do kraju Korona rozegra jeszcze jeden mecz. Sprawdzianem generalnym przed ligą będzie potyczka z Zagłębiem Sosnowiec. Z kolei rozgrywki Fortuna 1. Ligi wrócą w ostatni weekend lutego. Korona zacznie rundę wiosenną domowym meczem na Suzuki Arenie ze Stomilem Olsztyn.

fot: Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group