Walkowery w kieleckiej grupie LM. Mecz Łomży Vive z Flensburgiem o pierwsze miejsce

26-02-2021 17:00,
Mateusz Kaleta

Europejska Federacja Piłki Ręcznej podjęła decyzję odnośnie meczów fazy grupowej, których nie udało się rozegrać z powodu COVID-19. EHF zweryfikowała aż pięć meczów w kieleckiej grupie jako walkowery. Kielczanie, jako jedyna drużyna w grupie, rozegrali wszystkie spotkania. Teraz sytuacja w tabeli się rozjaśniła - czwartkowe spotkanie z SG Flensburgiem-Handewitt może zdecydować o pierwszym miejscu na koniec fazy grupowej.

EHF dała klubom czas na nadrobienie zaległości do 4 marca. Z tego powodu mistrzowie Polski rozgrywali ostatnie mecze w zawrotnym tempie. Jednak nie wszyscy zdążyli odrobić wszystkie zaległości.

W piątek federacja wydała kolejny komunikat, zweryfikowała wyniki jako walkowery i przyznała klubom punkty. Trzy "oczka" dostało PSG i Vardar 1961 Skopje, dwa MOL-Pick Szeged i FC Porto. Ani jednego Elverum HB i SG Flensburg-Handewitt, choć co ciekawe Niemcy mieli aż dwa mecze zaległe i oba zostały potraktowane jako walkowery na ich niekorzyść. Oddzielna decyzja ma zapaść w sprawie meczu Mieszkow Brześć - FC Porto. EHF nie tłumaczy, na jakiej zasadzie weryfikowała wyniki meczów - być może zrobiła to w taki sposób, aby ostatnia kolejka fazy grupowej była jeszcze ciekawsza.

Jeszcze jeden zaległy mecz ma Elverum HB i PSG, które zmierzą się 2 marca w Paryżu (pierwotnie mecz miał być rozegrany w Norwegii), oraz MOL-Pick Szeged i SG Flensburg-Handewitt, które zagrają 28 lutego w Segedynie. 

Grupa A:

Paris Saint-Germain Handball - HC Vardar 1961 5:5
Elverum Handball - MOL-Pick Szeged 0:10
HC Vardar 1961- Paris Saint-Germain Handball 0:10 
SG Flensburg-Handewitt - HC Vardar 1961 0:10
FC Porto - SG Flensburg-Handewitt 10:0

Grupa B: 

HC Motor - THW Kiel 10:0

Tym samym jasna jest już sytuacja w grupie. Na fotelu lidera pozostała Łomża Vive Kielce, a dwa punkty mniej ma SG Flensburg-Handewitt, który jeszcze ma szansę zrównać się z kielczanami punktami. Okazję na to ma też PSG, które zagra jeszcze dwa mecze. Tym samym ważny będzie czwartkowy, bezpośredni kielczan z Niemcami w Hali Legionów. To spotkanie może zadecydować o pierwszym miejscu w tabeli. W przypadku porażki, a dwóch wygranych PSG, żółto-biało-niebiescy w najgorszym wypadku mogą skończyć grupę na trzeciej pozycji.

Co ważne - pierwsze i drugie miejsce nie da w tym sezonie bezpośredniego awansu do ćwierćfinału, z pomięciem fazy 1/8 finału. Decyzją EHF do 1/8 awansują wszystkie drużyny z obu grup. Pierwsza z grupy A zagra dwumecz z ósmą drużyną z grupy B, druga z siódmą, itd. Drużyny, które wygrają dwumecze awansują do ćwierćfinałów, a ich zwycięzcy do Final Four.

Tabela grupy A Ligi Mistrzów na kolejkę przed końcem fazy grupowej. Fot: ehfcl.com.

OSTATNIE MECZE FAZY GRUPOWEJ LIGI MISTRZÓW:

28 lutego, godz. 18:00: MOL-Pick Szeged - SG Flensburg-Handewitt

2 marca, godz. 18:45: Elverum HB - PSG (w Paryżu)

4 marca, godz. 18:45: HC Vardar Skopje - Mieszkow Brześć

4 marca, godz. 18:45: Łomża Vive Kielce - SG Flensburg-Handewitt

4 marca, godz. 20:45: Elverum HB - FC Porto

4 marca, godz. 20:45: PSG - MOL-Pick Szeged

fot: Patryk Ptak

Wasze komentarze

Dziak2021-02-26 17:39:32
Wirus nie wybiera, grali kiedy mogli. Tym bardziej dziwna i niejasna decyzja z walkowerami. Być może po to, by uatrakcyjnić ostatnią kolejkę. Trzymamy kciuki za czwartkowy mecz z Flensburgiem!
c2021-02-26 18:39:04
No to red.Rozpara z Wyborczej inaczej interpretował wytyczne Federacji sugerując , że jeżeli będzie się trzymać tego co ostatnio ogłosiła to nieodbyte spotkania będą anulowane czyli punkty nieprzyznane nikomu ? , a tym samym drugie miejsce dla nas niemal pewne.
Najlepiej wygrać grupę2021-02-26 20:31:12
Niekoniecznie drugie miejsce.W najgorszym z możemy spaść na trzecie i wtedy grany z Nantes
c2021-02-26 21:49:57
Już się nie mogę doczekać meczu z Flensburgiem . A oni w niedzielę grają jeszcze w Segedynie. Trzymamy kciuki za bratanków.
c2021-02-28 16:01:21
No to już po dzisiejszych emocjach. Niemcy otrzymują za nierozegrany mecz walkowerem. Też zaprotestują ? Oby Węgrzy nie zarazili nikogo u nas !

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group