Suzuki Korona Handball debiutuje z nowym sponsorem i pod nową nazwą

14-11-2020 09:09,
Redakcja

Kieleckie szczypiornistki zyskały nowego, mocnego sponsora i w weekend zadebiutują jako Suzuki Korona Handball. Plany klubu są ambitne. Kielczanki chcą walczyć o powrót do elity, a krok do tego mogą wykonać już w sobotni wieczór. O godz. 19 zmierzą się na wyjeździe z KS Akademia Piłki Radom.

Kielczanki nie mogą sobie pozwolić w tym sezonie już na błąd. Niedawno doznały zaskakującej porażki z AZS AWF Warszawa. Ta ekipa może w tym sezonie powalczyć o czołowe miejsca w grupie. Tydzień temu Suzuki Korona Handball pokonała w Kielcach MKS Karczew 31:23. Teraz swojego sobotniego rywala zna bardzo dobrze, bo przed sezonem rozegrała z nim dwa sparingi.

I w obu z nich padł taki sam wynik - najpierw, w Kielcach, triumfował KS AP Radom, wygrywając 29:26. W rewanżu w takim samym stosunku wygrała Suzuki Korona Handball.

Kielczanki przystępują do tego spotkania z pozycji wicelidera tabeli. W pięciu meczach zdobyły 12 punktów. Ekipa z Radomia jest piąta z dorobkiem 6 "oczek". Radomianki mają w swoim składzie wiceliderkę klasyfikacji strzelców - 18-letnią Małgorzatę Michalska, która w tym sezonie zdobyła już 30 bramek. 

Spotkanie KS AP Radom - Suzuki Korona Handball rozpocznie się w sobotę o godz. 19.

fot: Patryk Ptak

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group