Po raz pierwszy pod nową nazwą i w nowych strojach. Łomża VIVE Kielce gra w Mielcu

14-08-2020 07:20,
Mateusz Kaleta

Piątek i sobota upłyną pod znakiem towarzyskiego turnieju z udziałem mistrzów Polski. Kielczanie - pierwszy raz pod nową nazwą oraz w nowych strojach - zagrają trzy spotkania sparingowe. Wszystko to w ramach VIII Memoriału im. Antoniego Weryńskigo w Mielcu.

Kielczanie cały czas intensywnie przygotowują się do nowego sezonu. Mają już za sobą jeden sparing - wygrany jedną bramką z Energą MKS Kalisz. W piątek zmierzą się natomiast z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. To spotkanie będzie pierwszym meczem kielczan na turnieju i rozpocznie się o godz. 13:10.

- Myślę, że jeszcze będą ciężkie nogi. Obciążenia są duże, praktycznie codziennie biegamy i podnosimy ciężary. Na pewno nie będziemy swoją najlepszą wersją, jeśli chodzi o ten turniej, ale nie przygotowujemy się do tych zawodów, tylko do Superligi i Ligi Mistrzów. Nasz najlepszy styl jeszcze przed nami. Pokażemy go we wrześniu - przekonuje przed Memoriałem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.

A jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i w trakcie Memoriału nie będzie zaskakujących rozstrzygnięć, kielczanie mają szanse znaleźć się w finale z Orlen Wisłą Płock. Zawody odbędą się w formie drabinki turniejowej. Na wniosek Komisarza Ligi w Memoriale nie weźmie udział zapowiadany już wcześnie NMC Górnik Zabrze, którego zastąpi pierwszoligowy Czuwaj Przemyśl. 

fot: Mateusz Kaleta

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group