Wciąż nie wiadomo, jakie drużyny zagrają w III lidze. Jest ramowy terminarz nowego sezonu

08-07-2020 13:53,
Mateusz Kaleta

III liga to pierwszy poziom rozgrywkowy w Polsce, który nie dokończył sezonu przez wybuch epidemii koronawirusa. Cały czas toczy się gra w Ekstraklasie, I i II lidze, a zespoły IV-ligowe oraz z niższych klas przygotowują się już do startu nowego sezonu. Tymczasem... w trzeciej lidze nie wiadomo nawet, jakie drużyny wystartują w nowych rozgrywkach. Dopiero w środę poznaliśmy zarys terminarza nowego sezonu.

Rozgrywki rozpoczną się prawdopodobnie 1-2 sierpnia. Skład ligi poznamy w najgorszym wypadku... raptem tydzień wcześniej! Aż do 25-26 lipca gra II liga, z której spadają aż cztery zespoły. W zależności od regionu, zostaną one przydzielone do jednej z czterech grup III ligi. Grupa IV, w której swoje mecze rozgrywa Korona II Kielce, zosatnie powiększona i może w nowym sezonie liczyć 20 lub 22 zespoły (poprzednio było to 18). Zagrożone degradacją są Stal Stalowa Wola, Garbarnia Kraków i Stal Rzeszów. Do końca sezonu II ligi pozostały jeszcze do rozgegrania cztery kolejki.

Bez względu na liczbę drużyn, nowy sezon III ligi ma ruszyć 1-2 sierpnia. To będzie oznaczało dla spadkowiczów wejście w rytm meczowy bez żadnej przerwy między sezonami. W przypadku ligi 20-zespołowej, runda jesienna potrwa do 14-15 listopada. W przypadku 21-22 zespołów, zostanie wydłużona o tydzień. W pierwszym wariancie dwie serie spotkań zaplanowano na środy, a w drugim - cztery.

Korona II Kielce trenuje obecnie pod okiem Sławomira Grzesika oraz jego sztabu trenerskiego przed meczami Okręgowego Pucharu Polski. Piłkarze, których kontrakty wygasały 30 czerwca, podpisali aneksy na ostatnie mecze tego sezonu. Potem jednak kielecką drużynę mogą czekać kadrowe zmiany. Korona II wybiegnie na boisko w rozgrywkach pucharowych w najbliższą sobotę, kiedy zagra na wyjeździe z GKS Rudki. To spotkanie zostało przełożone o tydzień, bo pierwotnie było zaplanowane na zeszły weekend. Jeśli kielczanie wygrają, w półfinale zmierzą się z Neptunem Końskie. Finał Okręgowego PP zaplanowano na 18-19 czerwca.

fot: Mateusz Kaleta

Wasze komentarze

Kibic2020-07-09 11:28:32
Korona będzie miała drugą drużynę???
Wątpie
OLO2020-07-09 14:08:12
W sytuacji beznadziejnej w jakiej znajdzie się Korona to istnienie II drużyny będzie niemożliwe.W Koronie przede wszystkim trzeba zacząć od zmiany prezesów, czereśniaków dyrektorów itp. zostawić tylko S. Grzesika

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group