Marquez odsłania kulisy rozstania z Koroną, sprawę oddał do prawnika. "Piłkarze nie rozumieją ruchów klubu"

09-05-2020 08:00,
Mateusz Kaleta

Ivan Marquez przez ostatnie dwa miesiące przebywał w Hiszpanii z powodu problemów zdrowotnych jego bliskich. Po tym czasie nie stawił się jednak przy Ściegiennego na rozpoczęcie treningów z Koroną Kielce, a klub zdecydował się zerwać z nim umowę. Teraz obrońca po raz pierwszy zdecydował zabrać się głos na temat swojego rozstania. Piłkarz nie ukrywa żalu do kieleckiego klubu. Jednocześnie odsłania kulisy negocjacji i zaznacza, że całą sprawę zajmują się obecnie jego prawnicy. - Koledzy z drużyny nie rozumieją ruchów klubu - mówi Hiszpan.

Marquez opuścił Polskę jeszcze przed ostatnim meczem Korony, który miał miejsce 8 marca przeciwko ŁKS Łódź. Do Hiszpanii wyjechał za zgodą klubu. Sęk w tym, że potem nie wrócił już do Polski, za co klub zerwał z nim umowę z winy zawodnika. Identyczna sytuacja dotknęła Rodrigo Zalazara. 

Marquez już przez swoje ostatnie tygodnie gry w Koronie łączył opiekę i wyjazdy do rodziny z grą w piłkę w Kielcach. Na łamach lokalnego portalu marbella24horas.es przyznaje, że poważnie myślał o rezygnacji z futbolu, ale zmienił zdanie dzięki wsparciu kolegów z drużyny i rozmowie z włodarzami Korony, którzy zrozumieli jego sytuację.

Potem jednak wszystko zmieniło się w obliczu wybuchu epidemii. Piłkarz został uwięziony w Marbelli i jak opowiada - choć miał bilety na podróż powrotną, nie mógł wrócić, bo granice zostały zamknięte. Mimo to pozostawał w treningu indywidualnym. - Cały czas byłem w kontakcie z trenerem i klubem - podkreśla obrońca.

Defensor opowiada także o kulisach negocjacji kontraktowych, które w tym czasie zaczęły się w Koronie. Piłkarze zgodnie zapowiedzieli, że zgodzą się na obniżkę pensji, jeśli klub wypłaci im pieniądze za poprzednie miesiące. Zaległości sięgały lutego. Te jednak nie zostały uregulowane, więc klub rozpoczął z nimi rozmowy indywidualne.

Zamiast jednak pieniędzy, Marquez otrzymał wypowiedzenie umowy. - Dostałem z klubu list, że jeśli nie zaakceptuję tej propozycji, to odstąpią od umowy. Odpowiedziałem, że najpierw powinni wypłacić nam to, co są winni - mówi Marquez.

Piłkarz ma żal do Korony za podjęte decyzje, bo uważa, że powód dla którego klub rozwiązał z nim kontrakt (niesubordynacja), był tylko wymówką. - Kiedy to wszystko się potoczyło, zespół jeszcze nie trenował. Rozmawiam z kolegami z zespołu i zgodnie mówią, że nie rozumieją decyzji podejmowanych przez klub - przedstawia obrońca.

Marquez jest zaskoczony rozwojem wydarzeń: - Byłem podstawowym zawodnikiem. W styczniu klub miał możliwość mnie sprzedać i zarobić jakieś pieniądze, ale tego nie zrobił. Chciałem wrócić, ale klub nagle rozwiązał kontrakt... - nie ukrywa. I jednocześnie dodaje, że sprawę przekazał już swojemu prawnikowi. Jeśli natomiast Korona nie podejmie z nim dialogu, sprawę będzie musiała rozwiązać FIFA.

25-latek potwierdza także informacje sprzed kilku dni, o których pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Hiszpan nie narzeka na brak ofert i lada moment powinien znaleźć nowy klub. Jego pozyskaniem interesują się zespoły z Ekstraklasy, ale też Rosji, Belgii i Hiszpanii. I bardzo prawdopodobne, że to właśnie tam, w rodzinnym kraju, będzie kontynuował swoją piłkarską karierę. W ten sposób Marquez będzie mógł połączyć grę w piłkę i pozostać blisko swojej rodziny.

fot: Maciej Urban

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Rozumiem2020-05-09 10:15:47
Zaległości sięgały lutego, gdy rozpoczynali negocjacje w marcu/na początku kwietnia. Sytuacja dramatyczna. Tak, wszyscy wiedzą, że klub poszedł na rękę zawodnikowi, który z powodów rodzinnych pojechał do domu. Wszyscy inni dotarli A oni dwaj nie dali rady. Zaskakujące. Jak czytam tych wszystkich piłkarzy, którzy nie chcą się zgadzać na obniżkę wynagrodzenia, płaczą jak związać koniec z końcem gdy miesiąc nie dostali pensji, to chce mi się rzygać.
Cyrk Korona2020-05-09 10:55:14
To jest właśnie urok gry w Koronie, jednego dnia cię głaszczą a już drugiego są w stanie wyrzucić cię na zbity pysk i zmieszać z błotem. Ot historia ostatniego rozstania z Kiełbem.
ani pieniedzy ani wynikow2020-05-09 11:44:46
dno
Ckst2020-05-09 12:10:45
Rodzina bardzo ważna ale gdybym nie przychodził do pracy bo nie mogę dojechać to ilu pracodawców tolerowało by takie postępowanie... myślę że żaden!
Racja2020-05-09 13:03:40
Z RACJĄ jest jak z dupą!
Każdy ma swoją
Przysłowie mówi:2020-05-09 13:33:15
Nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka :/
Rozumiem2020-05-09 13:49:02
@Ckst
Pół biedy jakbyś rozumiał, że nie przychodzisz, to chwilę przymykali oko, ale jak cały czas, to już może jednak nie należy Ci się wynagrodzenie. Natomiast trochę to wygląda słabo.
Amatorszczyzna2020-05-09 14:01:09
Zając nasz BIZNESMEN. Tylko tyle
Tomek2020-05-09 14:04:43
Takiego za przeproszeniem burdelu jak zrobili Niemcy w Koronie to jeszcze w Kielcach nie bylo. Ogladam dawne mecze Korony i lza sie w oku kreci za tamtymi czasami.
Bimber2020-05-09 14:12:32
Jakby chciał to by został
Jakby chcieli to też by został
Widocznie drogi się rozjechały...
Krzysztof2020-05-09 14:38:20
Marqez, to głupek czy cwaniak?
Krzysztof2020-05-09 14:39:08
To cwaniak!!!
ja2020-05-09 15:02:56
ON I TAK W SĄDZIE WYGRA
kielec2020-05-09 17:30:44
nie wiem kto ma rację, nie wiem o co tam chodzi ale to ostatnie tygodnie tej ekipy w klubie... po prostu kibice maja dość takiej Korony. To musi runąć i się odrodzić, po nocy przychodzi dzień a po burzy słońce.
Chrzanisz2020-05-09 23:07:51
@kielec
Mało mają problemów? Jeszcze pseudokibice robiący "porządek w klubie są niezbędni. Tak jak byli w Bydgoszczy, czy innych miastach gdzie mają nic.
Marek2020-05-09 23:43:41
Kryzys, sponsora nie będzie, atmosfera w klubie \'miła\'.. Czasy ekstraklasy w Kielcach sie kończą.
Rozumem2020-05-10 01:16:59
@Ckst

guzik wiesz kołku
bimbam2020-05-10 01:28:18
Hurra coraz mniej szrotu
i resztę wyślijcie do lotu
Chrzanisz2020-05-10 01:28:49
Marek skarpeto won do łostrowca
R2020-05-10 09:56:42
Piłkarska kaleka, co nie stawiła się do pracy, obrażona, że rozwiązali z nim umowę. Dopiero co bredzil, że ma pełno ofert pracy. Na trening nie przyjedzie, ale kasę chce. Zwyczajny śmieć.
R2020-05-10 09:59:59
@ja
aha, wygra, odmówił przyjazdu w terminie, to żaden sąd mu nie pomoże. To jest podstawa. Jak kluby spuszczały zawodników do rezerw, czy biegania po lesie, to ci wstawiali się, właśnie żeby nie dać powodu do rozwiązania umowy. Idź ty powiedz pracodawcy, że nie przyjdziesz do pracy, zobaczymy czy wygrasz w sądzie.
Darko2020-05-10 10:04:30
Czas pokaże, kto miał w tym sporze rację. Jeśli Marquez wygra w FIFA sprawę z Koroną, to będzie znaczyło, że zarząd się nie popisał i poniesie zbyteczne koszty wypłacenia reszty kontraktu Hiszpanowi i to bez obniżki. A jak nic nie wskóra, to wyjdzie, że to on ściemniał w wywiadzie i chciał się wybielić przed podpisaniem umowy z nowym klubem.
kk2020-05-10 11:17:28
A co tu jest do zrozumienia , nie stawił się w wyznaczonym terminie i po sprawie . Gdyby miał wracać ze Stanów to rozumiem , wielka woda , ale z Hiszpanii . Niech Ci dla których jest to niejasna sprawa nie idą do pracy przez tydzień bez poważnej przyczyny , od następnego tygodnia stoją w kolejce na Kolberga .
tyle w temacie2020-05-10 19:53:20
Dobrze się stanie jak ten chory klub padnie i straci się na długo z pola widzenia. Dobrze byłoby gdyby ktoś rzetelnie rozliczył władze tego klubu, które miały ogromny wpływ na to co się w nim dzieje. Druga rzecz to kibice Korony a raczej kibolstwo. Takich fałszywych kiboli to chyba żaden ekstraklasowy klub nie ma. Najpierw noszą zawodnika na rękach a potem kiedy odchodzi i to nie z własnej winy, to nie dość że dostaje kopa od władz klubu, to jeszcze w łeb dostaje od kibolstwa. W Kielcach dla buractwa, tylko pole buraczane a nie klub ekstraklasy.
Chrzanisz2020-05-11 00:57:25
@tyle w temacie
Czyli Marqeza winy nie ma? Był noszony na rękach? No to chyba nie te same mecze oglądaliśmy i nie w tych samych Kielcach żyjemy.
Marek2020-05-13 22:59:18
idź spać

Ostatnie wiadomości

W ostatnich godzinach zintensyfikowały się plotki o powrocie Andreasa Wolffa do Niemiec. Doświadczony bramkarz wzbudza zainteresowanie m.in. THW Kiel, który ma proponować ciekawą wymianę.
Już w najbliższą sobotę (22 czerwca) piłkarze Korony Kielce rozegrają pierwszy sparing podczas letnich przygotowań. Kibice będą mogli obejrzeć to spotkanie.
Mistrzowie Litwy FK Panevėžys mogą być rywalami Jagiellonii Białystok w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Ekipę z Poniewieża do trofeum doprowadził dobrze znany w Polsce Gino Lettieri.
Korona Kielce poznała terminarz 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Departament Logistyki Rozgrywek wskazał dokładne godziny rozegrania ostatnich lipcowych meczów.
Przed nami spotkania 2. kolejki fazy grupowej EURO 2024.
W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, gdzie konkurencyjność firmy zależy od jej zdolności do efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi, odpowiednie przechowywanie dokumentacji pracowniczej staje się kluczowym elementem strategii zarządzania. Przechowywanie dokumentów pracowniczych, od akt osobowych po umowy i oceny wydajności, wymaga nie tylko spełnienia wymogów prawnych, ale także zapewnienia szybkiego dostępu do informacji oraz ochrony prywatności i danych pracowników.
Marcel Stefaniak obrońca drugoligowej Olimpii Elbląg w trwającym tygodniu przechodzi testy w Koronie Kielce. Taką informację podał świętokrzyski ekstraklasowicz na swoich social mediach.
Trzy interesujące transfery przeprowadziła w ostatnich dniach Orlen Wisła Płock. Wszystkie to młodzi zawodnicy zza granicy.
Jest pierwsze wzmocnienie sztabu szkoleniowego Korony Kielce. Nowym trenerem analitykiem został Damian Kozakiewicz.
W piątym dniu mistrzostw Starego Kontynentu kibice zobaczą tylko dwa mecze. Do walki staną dziś (18 czerwca) zespoły z grupy F.
Ostatnimi czasy nie brakuje dyskusji na temat przyszłości Korony Kielce. Zaczynając od prezesa, przez trenera, na zawodnikach i finansowaniu kończąc. W debacie pojawił się także temat herbu żółto-czerwonych. Padło pytanie, czy pozostać przy 16-letnim emblemacie Korony, czy jednak dokonać pewnych zmian.
Przed nami czwarty dzień EURO 2024. W poniedziałek zagrają grupy E I D. Pierwszym spotkaniem będzie rywalizacja Rumunii z Ukrainą. Ta potyczka może zadecydować, która z drużyn awansuje do fazy pucharowej z grupy E.
W inauguracyjnym meczu Mistrzów Europy 2024 Polacy przegrali z Holandią 1:2. Bramki zdobyli Adam Buksa oraz Cody Gakpo i Wout Weghorst.
Trzeciego dnia Mistrzostw Europy 2024 swoje zmagania rozpoczyna reprezentacja Polski. Pierwszym rywalem „biało-czerwonych” będzie Holandia.
Dwa dni po podpisaniu umowy promocyjnej z miastem Kielce Industria wypuściła pierwszy film chwalący walory turystyczne stolicy regionu świętokrzyskiego.
KPR Legionowo, Padwa Zamość lub SPR Handball Stal Mielec mogą zastąpić Grupę Azoty Unię Tarnów w rozgrywkach Orlen Superligi.
Piłkarze Staru Starachowice zdobyli Chemar Rurociągi Pucharu Polski. W meczu finałowym pokonali po rzutach karnych Czarnych Połaniec.
27 piłkarzy Korony Kielce zameldowało się na pierwszym przedsezonowym treningu. Tym samym żółto-czerwoni rozpoczęli przygotowania do sezonu 2024/2025. Kogo zabrakło przy ulicy Kusocińskiego?
Korona Kielce wróciła do treningów. W „żółto-czerwonym” klubie zdaniem trenera Kamila Kuzery może dojść do wielu ruchów transferowych.
Piłkarze Korony Kielce powrócili do treningów. Po pierwszej jednostce sytuację kadrową skomentował trener zespołu Kamil Kuzera.
To koniec pewnego rozdziału w historii żółto-czerwonych! Bramkarz Konrad Forenc po trzech sezonach opuszcza Koronę Kielce. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kończącej się właśnie umowy.
Sześciu piłkarzy Korony Kielce z końcem czerwca odchodzi z klubu. O decyzji poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.
Problemy spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy Warty Poznań się pogłębiają. Po kłopotach ze stadionem teraz klub prosi piłkarzy o zmiany w harmonogramie wypłat.
Po zwycięstwie Niemiec nad Szkocją (5:1) w meczu otwarcia mistrzostwa Europy nabierają tempa. W sobotę 15 czerwca zostaną rozegrane trzy spotkania.
Industria Kielce podała plan przygotowań do nowego sezonu. W trakcie cyklu wicemistrz Polski wystąpi w dwóch turniejach towarzyskich.
Piłkarze ekstraklasowej Korony Kielce już jutro (w sobotę 15 czerwca) odbędą swój pierwszy przedsezonowy trening.
Polski Związek Piłki Nożnej dokonał reformy II, III i IV ligi. O awansie do wyższej klasy rozgrywkowej zdecydują dwustopniowe baraże. Nowy system rozgrywek wchodzi w życie już w zbliżającym się sezonie 2024/2025.
Prawie 30 zawodników stawiło się na V eliminacji w/w turnieju. Tym razem w stolicy województwa świętokrzyskiego zameldowali się goście z Tarnowa. Po kilku godzinach zmagań organizatorzy wyłonili ścisłe podium.
Już dziś (14 czerwca) rusza piłkarskie EURO 2024. Na początek gospodarze Niemcy zmierzą się ze Szkocją.
Przed Koroną Kielce nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Dla „żółto-czerwonych” pod względem organizacyjnym ważne będą najbliższe dni.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group