Zdecydowała siła wyższa. Ivan Marquez może wrócić do Hiszpanii, ale na brak ofert nie narzeka

02-05-2020 08:49,
Mateusz Kaleta

Ivan Marquez i Rodrigo Zalazar przedwcześnie rozstali się z Koroną, ponieważ klub rozwiązał z nimi kontrakty z winy zawodników. Hiszpan podjął decyzję, że musi w tym czasie poświęcić się swojej rodzinie. I nie ma się temu co dziwić - w takich chwilach są w życiu ważniejsze rzeczy, niż piłka nożna. Z drugiej strony - ze znalezieniem nowego klubu także nie powinien mieć kłopotu, bo już teraz może przebierać w ofertach.

Marquez nie zagrał w Koronie już w ostatnim meczu, 9 marca z ŁKS Łódź. Przed tym spotkaniem za zgodą klubu wyjechał do Marbelli, gdzie mieszka jego rodzina. Powodem były kłopoty zdrowotne jego najbliższych. Od tamtej pory Hiszpan nie wrócił do Polski, choć klub apelował do niego o stawienie się na treningi. Te Korona rozpocznie już lada moment. W poniedziałek żółto-czerwoni będą mogli wrócić do zajęć, ale na razie w małych - pięcio-sześcioosobowych grupach.

Wiadomo, jak wygląda sytuacja - piłkarze przygotowują się obecnie do wznowienia ligi i w tym celu przechodzą obowiazkową kwarantannę. Powrót do kraju w takich okolicznościach także wiązałby się z koniecznością odbycia dwóch tygodni w domowym zaciuszu. A przecież Hiszpania to obecnie jeden z najbardziej dotkniętych przez wirusa krajów na świecie. 

Trener Bartoszek nie mógł dłużej czekać na swojego podopiecznego i postawił weto - albo Hiszpan wraca do Polski i jest do dyspozycji, albo on go już nie potrzebuje w drużynie. I to właśnie szkoleniowiec Korony skłonił prezesa Krzysztofa Zająca do podjęcia takich ruchów. Oprócz Marqueza, kontrakt został rozwiązany także z Zalazarem, który wyjechał z Kielc tuż po meczu z ŁKS, ale zupełnie bez zgody klubu. 

Marquez podjął decyzję, że chce być w tych trudnych chwilach ze swoimi bliskimi i to należy zrozumieć. Ze znalezieniem nowego klubu nie powinien mieć jednak problemu. Hiszpan otrzymywał oferty jeszcze, kiedy był piłkarzem Korony, bo jego kontrakt z kieleckim klubem kończył się 30 czerwca. Zainteresowane piłkarzem były nie tylko kluby z polskiej Ekstraklasy, ale także m. in. z Rosji.

Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że 25-letni obrońca wróci do Hiszpanii. Tam także nie powinien mieć kłopotów ze znalezieniem klubu, bo kusiły go zespoły z Segunda Division - drugiej ligi hiszpańskiej. A takie rozwiązanie sprawiłoby, że Marquez mógłby pogodzić dwie rzeczy - grę w piłkę i opiekę nad swoimi bliskimi. W nowym klubie Hiszpan będzie mógł zagrać jednak dopiero w nowym sezonie. 

fot: Grzegorz Ksel

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Do redakcji..2020-05-02 12:50:36
Podobno Korona od lutego zalega z płacami. Zawodnicy nie dostają kasy. Jest tragiczna sytuacja finansowa w Koronie. Moze napiszecie cos o tym?
kibic2020-05-02 17:08:47
NIech gra na drugim poziomie hiszpańskim . Dla mnie jak na obrońcę był zawodnikiem zbyt ,, elektrycznym ". Mało widział co się wokół niego dzieje w polu karnym .Szczególnie pod bramką przeciwnika . Nie jeden raz zdjął piłkę z głowy koledze , który stał za nim i był lepiej ustawiony ( Kovacevic , Szymusik i inni ) .
Ike2020-05-02 19:00:30
Facet za bardzo faulowal ale to jeszce pikuś proba wytlumaczenia sędziom ze nic nie zrobil była poprostu tragiczna w jego wykonaniu.Do kazdej kartki powinien dostawac lepe w jape..
@Do redakcji..2020-05-02 19:21:53
A może nie słuchaj mamusi pseudo kopacza Zalazara ? Korona nie zalega zwłaszcza że złożyła wszystkie papiery w sprawie licencji.
@Ike2020-05-02 19:22:41
Czyli jak już nie jest piłkarzem Korony to trzeba go zmieszać z błotem tak ?
The Flordex2020-05-02 19:57:01
Fajny gościu, powodzenia i zmień Caralho!
Ike2020-05-02 20:20:34
Nie trzeba, ale można.. Czemu go bronić?? Co on takiego zrobił dla tego klubu?? Nie zgodził się na obniżke pensji ba nawet sie nie stawił w klubie chociaż powinien.. Najemnik bez honoru jakich pełno w tej drużynie..
@@księgowy2020-05-02 20:42:21
Ty chyba z rachunkowości dwoję miałaś i dlatego nie potrafisz czytać bilansów .
@@2020-05-02 20:58:19
Do złożenia papierów na otrzymanie licencji potrzebne jest tylko uregulowanie należności do grudnia 2019.

Projekt i wykonanie: CK Media Group