Część druga - lewoskrzydłowi! Wybieramy drużynę gwiazd PGE VIVE Kielce dziesięciolecia CKsport.pl

21-04-2020 07:30,
Mateusz Kaleta

Portal CKsport.pl istnieje już dziesięć lat i to dobry moment, aby zerknąć na to wszystko, co w tym czasie wydarzyło się w kieleckim sporcie. Dziś kontynuujemy nasz nowy format i razem z Wami - czytelnikami - wybieramy drużynę gwiazd PGE VIVE Kielce minionego dziesięciolecia. Po bramkarzach czas na lewoskrzydłowych!

To pozycja, na którą zawodnicy są niezwykle pożądani w najlepszych klubach Europy. W Kielcach przez lata była obsadzona bardzo dobrze. Proponujemy wam trzech lewoskrzydłowych. O tym, kto był najlepszy, przesądzą Wasze głosy.

REKLAMA

Przypominamy także, że wciąż trwa ankieta na najlepszego bramkarza dziesięciolecia. Swój głos można oddać W TYM MIEJSCU.

Mateusz Jachlewski

To bez dwóch zdań prawdziwa ikona klubu. W Kielcach spędził czternaście lat, grając nieprzerwalnie od sezonu 2006/07. Stał się zawodnikiem z największym stażem w historii kieleckiego klubu, a także najbardziej utytułowanym graczem w PGE VIVE. W żółto-biało-niebieskich barwach zdobył 10 tytułów mistrza Polski i 11 krajowych pucharów, a także triumfował w Lidze Mistrzów. Do Kielc trafił jako młody zawodnik i król strzelców ówczesnej Ekstraklasy, a przez kolejne lata zanotował ogromny postęp. Przez lata - aż do tego sezonu - omijały go kontuzje i był podstawowym zawodnikiem wielokrotnych mistrzów Polski. Choć trener Talant Dujszebajew i prezes Bertus Servaas widzieli go w zespole na kolejny sezon, teraz Jachlewski podjął decyzję o odejściu z Kielc. Wiele wskazuje na to, że swoją karierę będzie kontynuował w rodzinnym Gdańsku. 

Manuel Štrlek

Niewątpliwie jeden z najlepszych lewoskrzydłowych świata. Jego znakiem rozpoznawalnym jest niesamowity repertuar rzutów. Gdyby rzucał w meczu dziesięć razy, to istnieje szansa, że każdy z tych rzutów byłby inny. Bardzo techniczny zawodnik, solidny w obronie, szybki w kontrze, a do tego bardzo sympatyczny i skromny, mający przed sobą jeszcze wiele lat gry na wysokim poziomie. W Kielcach zadomowił się doskonale, spędzając w VIVE sześć lat. W 2018 roku dostał dobrą ofertę z Telekomu Vepszrem i właśnie tam do dzisiaj gra dalej na bardzo wysokim poziomie.  Co ciekawe - odkąd Strlek gra profesjonalnie w piłkę ręczną, co roku do swojej gabloty dokłada nowy medal za mistrzostwo kraju. Tak było w latach 2006-2012 w RK Zagrzeb, potem w latach 2012-2018 w PGE VIVE Kielce, a od 2018 kolekcjonuje trofea razem z Telekomem Veszprem. 

Angel Fernandez

To właśnie Hiszpan został następcą Manuela Strleka w PGE VIVE. Do Kielc trafił jako czołowy zawodnik hiszpańskiej ASOBAL Ligi, gdzie trzykrotnie zostawał królem strzelców rozgrywek w barwach Naturhouse La Rioja. Chwalony także za dobrą grę w defensywie, ale początek w Kielcach miał ciężki, bo wyraźnie raził nieskutecznością w Lidze Mistrzów. Po kilku tygodniach wrócił do dobrej dyspozycji. W adaptacji w Kielcach pomogli mu przede wszystkim jego rodacy - Alex Dujshebaev i Julen Aginagalde. Ma też na swoim koncie mistrzostwo Europy 2018 z reprezentacją Hiszpanii.

fot: Anna Benicewicz-Miazga, Patryk Ptak, Paula Duda

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

 

Wasze komentarze

Ja2020-04-22 00:36:05
Co wy? JACHLEWSKI był i jest najlepszym lewoskrzydłowym, głosujecie na strleka, który poszedł za kasą

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group