Suzuki i Lewiatan zwiększają wkład finansowy w Koronę. Prezes Dulnik: Ufamy zarządowi

18-07-2019 15:04,
Mateusz Kaleta

Wielu ważnych informacji dostarczyła nam konferencja prasowa Korony Kielce przed sezonem 2019/20. Przedstawiono na niej m. in. zasady dalszej współpracy kieleckiego klubu ze sponsorem głównym, Suzuki Motor Poland. Firma ta, podobnie jak Lewiatan - sponsor premium - zwiększyła swój wkład finansowy w budżet Korony Kielce.

POLECAMY: Prezes Zając o transferach i długach Korony! Zaległości zostały zmniejszone o połowę

Poinformował o tym prezes Suzuki, Piotr Dulnik. - Jak państwo wiecie, mamy z Koroną umowę bezterminową. Dwa tygodnie temu usiedliśmy z prezesem Zającem i uzgodniliśmy zwiększenie budżetu na potrzeby klubu Korona. To było wynikiem rozmów dodatkowych i mogło nie mieć miejsca, bo nasza umowa to precyzuje, ale stwierdziliśmy, ze są takie potrzeby - powiedział szef Suzuki.

REKLAMA

Partner Korony sfinansował w minionym sezonie m. in. wyjazd młodzieży kieleckiego klubu na turniej do Chin oraz nagrody dla juniorów starszych za wygranie CLJ. - Wykazaliśmy się zainteresowaniem - podkreślił Dulnik.

I jednocześnie wspominał także o nowym sezonie, który zacznie się dla Korony już w najbliższą sobotę: - Poprzedni sezon zakończyliśmy na 10. miejscu - mogło być lepiej, mogło być gorzej. Wszyscy celujemy TOP8 i to nasz cel minimum. Pamiętajmy natomiast, że to jest sport i może się w nim zdarzyć wiele - zaznaczył.

- Teraz o tym zapominamy. Mamy nowe rozgrywki i jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z klubem. Chcielibyśmy widzieć Koronę w gronie topowych drużyn, bo to duża oglądalność i dla nas reklama, ale obserwujemy wszystko ze spokojem. Ufamy zarządowi i widzimy, że to ruchy sensowne. Pojawiają się zarzuty, że kadra się zmienia, ale my to rozumiem. To są kontrakty o pracę - mam z tym do czynienia na co dzień. Jeżeli piłkarze nie są zadowoleni z warunków lub firma nie jest w stanie ich im zagwarantować, to trzeba szukać nowych rozwiązań - podkreślił prezes Suzuki. 

Szef koncernu przedstawił także plany, jakie sponsor ma z klubem wobec nadchodzących rozgrywek: - Chcemy zająć możliwie najwyższe miejsce. Jestem gwarantem tego, że dalej będziemy wspierać klub. Jeśli tylko będziemy mieli możliwości finansowe, to będziemy zwiększać środki zarówno w ramach umowy, jak i poza nią. 

Prezes Dulnik odniósł się także do finansowania przez Suzuki transferów Korony. - Analiza prawna mówi nam, że strona trzecia nie może w tym uczestniczyć. Dlatego też realizujemy tę obietnicę przez zwiększenie finansowania klubu. Robimy to cyklicznie, a klub może realizować przez to inwestycje.

fot: Mateusz Kaleta

Prokoder Studio
Reklamy Kielce: Kasetony reklamowe, szyldy,
oklejanie witryn, samochodów i autobusów, drukarnia
wielkoformatowa,
gadżety reklamowe, strony internetowe, projekty graficzne, gadżety
reklamowe

Wasze komentarze

Piter2019-07-18 18:11:21
Skąd się wziął temat Podolskiego? Wydaje się zupełnie od czapy, choć z drugiej strony ze względu na Suzuki można było mieć jakąś nadzieję. Japoński koncern, a przecież Poldi gra teraz w Japonii...
@Piter2019-07-18 21:32:22
Jeden napisał głupotę o Podolskim a kolejnych 20 to rozniosło. I tak się plotka zrobiła. Masz przykład Janjicia jak miał wrócić do Kielc
Balde2019-07-19 11:17:14
@Piter - ty tak powaznie? Podolski zarabia kilka baniek ojro rocznie, weź ty zejdź na ziemie.

Projekt i wykonanie: CK Media Group