Znakomity występ UKS MIŁEK Wiślica na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych - Świętokrzyskie 2019!

07-05-2019 11:15,
Redakcja

To był wyjątkowy turniej dla świętokrzyskich bilardzistek. Nie dość, że ta dyscyplina po raz pierwszy zagościła na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży, to reprezentantki naszego województwa okazali się najlepsi w kategorii kobiet!

UKS MIŁEK Wiślica okazał się najlepszą drużyną kobiecą w podsumowaniu klasyfikacji generalnej, znacznie wyprzedzając drugi UKS 13 JOKER Tomaszów Mazowiecki oraz trzeci UKS SNIKERS Rękoraj.

REKLAMA

Ogromny sukces odniosła zawodniczka tej drużyny, Dominika Pawełczyk, która została Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych w odmianie 9 bil. Srebrny medal trafił do Gabrieli Siemieniec, zaś brązowy do Patrycji Siemieniec (również UKS Miłek Wiślica).

To nie wszystko. Dominika Pawełczyk oraz Patrycja Siemieniec zdobyły także brązowe medale w odmianie 8 bil, co stanowi ogromny sukces dla tego klubu.

Dzięki znakomitemu występowi pań, znakomitą, drugą pozycję w klasyfikacji województw zajęło Świętokrzyskie. Lepszy był tylko region Łódzki.

- Wielkie podziękowania składam na ręce rodziców, trenerów i opiekunów, bo ich zaangażowanie i praca pozwalają dziś cieszyć się takimi wynikami juniorów. Dziękuję ekipie, która pracowała przez te kilka dni, by ta impreza wyglądała tak dobrze. Dziękuję też Wam, zawodnikom, bo Wasza radość, Wasze emocje, dają nam, działaczom i opiekunom satysfakcję. To napędza nas do dalszego działania. Takie chwile sprawiają, że z jeszcze większą pasją i radością pracujemy. Nie zapominajcie nigdy o tych, którzy zaszczepili w Was miłość do sportu bilardowego – mówił podczas uroczystego zakończenia Grzegorz Kędzierski, prezes Polskiego Związku Bilardowego.

Widząc wasze łzy i prawdziwą miłość do dyscypliny, którą uprawiacie, życzę Wam abyście dumnie nosili naszą biało – czerwoną flagę, reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej i odnosili kolejne sukcesy, tak, abyśmy jeszcze nie raz mieli okazję do bicia Wam braw. Gratuluję też rodzicom zawodników, bo muszą być dziś dumni ze swoich pociech. Widać, że ci młodzi zawodnicy potrafią być skupieni, wytrwali i odporni psychicznie, a to w dzisiejszej erze smartfonów, rzadkość – dodawał Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, który zakończył zawody.

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – Świętokrzyskie 2019

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Odmiana 8 bil

III m. Wiktor Fortuński – Baribal Lubin ERG Bieruń Folie

III m. Dominik Jastrząb ­– UKS FAIR PLAY Jaworzno

II m.  Michał Urbański – UKS 13 JOKER Tomaszów Maz.

MISTRZ POLSKI  –   Szymon Kural  – TCF HUB Kraków

 

Odmiana 9 bil

III m.  Sambor Stachowiak –  UKS FAIR PLAY Jaworzno

III m. Olivier Pipin – BOSiR Bila Piechcin

II m.  – Jakub Kowalczyk – TCF HUB Kraków

MISTRZ  POLSKI    –  Oskar Jamorski  UKS SNIKERS Rękoraj

 

Odmiana 10 bil

III m. Paweł Boguszewski – Green Club Gdańsk

III m. Dawid Borkowski – UKS ŁABOSZYNIANKA ŁAbiszyn

II m.  Dominik Jastrząb-  UKS FAIR PLAY Jaworzno

MISTRZ POLSKI   –  Oskar Jamorski – UKS SNIKERS Rękoraj

 

Odmiana 14/1

III m. Dawid Borkowski – Łabiszyn Łabiszynianka

III m. Oskar Jamorski- UKS SNIKERS Rękoraj

II m.  Wiktor Fortuński – BARIBAL Lubin ERG Bieruń Folie

MISTRZ POLSKI   – Szymon Kural – TCF HUB Kraków

Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych  

Odmiana 8 bil

III m. Patrycja Siemieniec  - UKS MIŁEK Wiślica

III m. Dominika Pawełczyk -   UKS MILEK Wiślica

II m.  Julia Nowacka – BOSiR Bila Piechcin

MISTRZYNI POLSKI   – Milena Malicka   Akademia Bilardowa Rokietnica

 

Odmiana 9 bil

III m.   Patrycja Siemieniec  -UKS MIŁEK Wiślica

III m. Milena Malicka – Akademia Bilardowa Rokietnica

II m.  Gabriela Siemieniec  – UKS MIŁEK Wiślica

MISTRZYNI POLSKI  – Dominika Pawełczyk-   UKS MIŁEK Wiślica

 

KLASYFIKACJA  KLUBOWA

1 m   – UKS MIŁEK Wiślica      43 pkt.

2 m  –  UKS 13 JOKER Tomaszów Maz.   34 pkt

3 m   – UKS SNIKERS Rękoraj    30 pkt.

 

KLASYFIKACJA Województw

1 m.    ŁÓDZKIE   87 pkt

2 m.   ŚWIĘTOKRZYSKIE  75 pkt

3 m.  KUJAWSKO – POMORSKIE    52 pkt.         

4 m.     MAŁOPOLSKIE    44 pkt

5 m.   POMORSKIE    39 pkt

6 m.    ŚLĄSKIE    25 pkt

7 m.    WIELKOPOLSKIE    23 pkt

8 m.     PODLASKIE   19 pkt

9 m.     DOLNOŚLĄSKIE 17 pkt

10 m.  PODKARPACKIE  9 pkt

11 m.  WARMIŃSKO – MAZURSKIE  6  pkt 

12 m.   MAZOWIECKIE  0 pkt

Razem 396 pkt.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Choć mecze na poziomie Fortuny 1. Ligi będą rozgrywane zarówno we wtorek jak i środę, możemy przejść do podsumowania 21. kolejki. Mecze zaplanowane na środek tygodnia to rywalizacje zaległe z 17. i 18. kolejki. Warto więc nie przywiązywać się za bardzo do aktualnej tabeli, gdyż zaległe spotkania mogą nieco zamieszać, zwłaszcza w czubie tabeli.
Właśnie dobiegła końca 22. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Rozegrano w niej kilka ciekawych spotkań. Całkiem interesujące są też wyniki frekwencji na stadionach. Nieźle wypadli kibice Korony Kielce, którzy wypełnili ponad 90 procent pojemności Suzuki Areny.
Sześć bramek w Kaliszu, hat-trick w Kołobrzegu oraz dwie czerwone karki na Podkarpaciu. Tak minęła pierwsza po zimowej przerwie kolejka 2. Ligi.
Za nami 22. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Siedem na dziewięć meczów zakończyło się podziałem punktów.
W 22. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce wygrał wyjazdowy mecz z Corotop Gwardią Opole 40:24. Podczas spotkania groźnej kontuzji doznał Szymon Sićko.
W 22. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce wygrał wyjazdowy mecz z Corotop Gwardią Opole 40:24. – Była to bardzo dobra reakcja naszej drużyny po ostatnim przegranym meczu w Paryżu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzów Polski.
W 22. kolejce Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Corotop Gwardią Opole 40:24. Najwięcej bramek dla kielczan, dziesięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Korona Kielce ósmy raz w swojej historii będzie grała w ćwierćfinale krajowego pucharu. Bilans dotychczasowych starć jest niekorzystny dla „żółto-czerwonych”.
Legia Warszawa od lipca 2019 roku nie potrafi wygrać na Suzuki Arenie. I ten stan nie uległ zmianie w niedzielę, kiedy to starcie między autsajderem ligi, a pretendentem do mistrzostwa kraju zakończyło się wynikiem 3:3. Kto tym razem był najlepszym piłkarzem Korony?
Koszykarze UJK Kielce odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w drugiej lidze. W Rybniku wygrali z wyżej notowanym MKKS-em 105:98.
Wisła Sandomierz zwyciężyła w derbach regionu z rezerwami SMS-u. Pierwszy zespół przegrał z Jurandem Ciechanów.
W 22. kolejce Orlen Superligi Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz z Corotop Gwardią Opole. Będzie to pojedynek wicelidera tabeli z drużyną walczącą o prawo gry w fazie play-off.
Gorącym tematem w kieleckich, a także ogólnopolskich mediach, jest sprawa związana ze zmianami w Radzie Nadzorczej Korony Kielce. W czwartek z funkcji prezesa Rady zwolniony został Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland. Udzielił on komentarza w Lidze+Extra na antenie CANAL+.
Po dość ospałym początku i świetnej drugiej części spotkania, Korona Kielce zremisowała 3:3 z Legią Warszawa. Następne starcie ligowe żółto-czerwoni rozegrają za tydzień niedzielę, o godz. 15. Tego dnia kielczanie zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Trener Kamil Kuzera nie będzie mógł skorzystać ze swojego czołowego piłkarza.
W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała domowy mecz z Legią Warszawa 3:3. – Mecz w Zabrzu dał mi wprowadzenie i złapanie większej pewności siebie – powiedział po meczu Mariusz Fornalczyk, skrzydłowy „żółto-czerwonych".
Korona Kielce remisuje z Legią 3:3, a strzelcem gola na miarę jednego punktu był Adrian Dalmau, który wszedł do gry w drugiej połowie spotkania. – To świetne uczucie strzelić gola w takim momencie – przyznaje Hiszpan.
W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała domowy mecz z Legią Warszawa 3:3. – Dzisiejszy punkt to nasze mentalne zwycięstwo. Pełni nadziei, wiary w siebie i odwagi jedziemy do Białegostoku – powiedział po meczu Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych".
Legia Warszawa nie może być zadowolona z rezultatu końcowego konfrontacji na Suzuki Arenie. Stołeczny klub, mając Koronę w garści przy wyniki 2:0, wypuściła wygraną z rąk. To starcie zakończyło się wynikiem 3:3. Ostatnia wygrana warszawskiego klubu w Kielcach miała miejsce w lipcu 2019 roku.
W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała domowy mecz z Legią Warszawa 3:3. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobywali Martin Remacle, Jewgienij Szykawka oraz Adrian Dalmau.
Na trybunie od strony Alei Legionów zawisły transparenty z hasłami podważającymi zmiany, które zaszły w ostatnich dniach w kieleckim klubie. Fani Korony podziękowali Piotrowi Dulnikowi za pracę oraz wyrazili wsparcie dla prezesa Łukasza Jabłońskiego.
Podczas zwołanego na niedzielne południe (25 lutego) briefingu prasowego głos zabrał nowy przewodniczący Rady Nadzorczej Korony Kielce. – Nie jestem marionetką. Moje doświadczenie w nadzorze właścicielskim daje mi odpowiednie kompetencje – powiedział Wojciech Chłopek.
Komplet publiczności na Suzuki Arenie zobaczy spotkanie żółto-czerwonych z Legią Warszawa. Początek meczu zaplanowany został na godzinę 17.30. Zapraszamy już dziś nie tylko na stadion przy ulicy Ściegiennego, ale również do śledzenia naszej relacji tekstowej NA ŻYWO!
Korona Kielce w niedzielne popołudnie chce sięgnąć po kolejne punkty PKO BP Ekstraklasy. Nie będzie łatwo, bo rywalem żółto-czerwonych jest stołeczna Legia. Zachęcamy do oglądania tego spotkania. Jeśli nie zdążyliście kupić biletów, mamy dla Was alternatywę w postaci transmisji telewizyjnych.
Nie był to udany wieczór w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach. Szczypiornistki Suzuki Korony Handball przegrały przed własną publicznością z SPR Gdynia 27:38.
W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. Będzie to okazja na zdobycie cennych punktów oraz podziękowanie ważnej dla kieleckiego klubu osoby.
Już jutro, przy pełnym stadionie, Korona Kielce zmierzy się z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa. Po słabszym spotkaniu w Zabrzu, jest spore pole do poprawy. Na pewno cieszy fakt, że do składu wróci Yoav Hofmaister, który jest dla kielczan kluczowym ogniwem i motorem napędowym.
Jak poinformowano w czwartkowe popołudnie, z rady nadzorczej Korony Kielce odwołany został Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland. Prawdopodobnie celem kieleckiej władzy stał się Łukasz Jabłoński, który według mediów na dniach ma przestać pełnić funkcję prezesa klubu. Wszystko to dzieje się w przeddzień spotkania z Legią Warszawa, które Koronę Kielce czeka już w niedzielę.
Koniec zimy to dobry czas na uzupełnienie wiosennej garderoby. Ciepłe i długie dni rozpoczną się już niebawem, jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Jednym z elementów garderoby, nad którym zastanawiamy się najdłużej, jest kurtka. Czy warto wybrać model sportowy?
Andreas Wolff został nominowany do nagrody najlepszego zawodnika 2023 roku w plebiscycie Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).
Niestety, ostatnie wydarzenia związane z roszadami w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A. nieco rozmydliły fakt, że już w niedzielę Korona Kielce zmierzy się na Suzuki Arenie z Legią Warszawa. Nie zmienia to jednak faktu, że ten mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Do sprzedaży trafiły ostatnie wejściówki!

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group