Szczypiornistki Korony Handball walczą o utrzymanie. Czas na mecz z Piotrcovią

14-04-2018 01:45,
Piotr Ciesielski

W sobotę w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach 26. kolejki spotkań PGNiG Superligi kobiet, miejscowa Piotrcovia podejmie gości z Kielc – Koronę Handball.

Zawodniczki z województwa łódzkiego zajęły 8. miejsce w fazie zasadniczej. Obecnie, na 7 spotkań przed końcem sezonu, mają 24 punkty.

REKLAMA

Podopieczne Tomasza Popowicza natomiast zamykają tabelę. Zgromadziły tylko 12 punktów, a w fazie kończącej sezon jeszcze nie wygrały. Obecnie notują zawstydzającą serię 5 porażek z rzędu.

Oba zespoły spotkały się już dwukrotnie. I w obu przypadkach górą były gospodynie. Najpierw u siebie wynikiem 32:28 triumfowała Piotrcovia, kielczanki zaś zwyciężyły w hali przy ulicy Krakowskiej – 30:28.

- W momencie, gdy przeciwnik jest bardzo mocny i wysoko prowadzi, to wtedy zaczynamy grać dobrze, robić ładne akcje, zdobywać ładne gole i funkcjonuje obrona. Niestety, jak dochodzi do gry na styku lub jak gramy mecze z rywalami, z którymi powinniśmy wygrać, to robi się nerwówka – mówił po poprzednim meczu kielczanek, przegranym 32:36 z KPR Gminy Kobierzyce, trener Popowicz.

Teraz faworytkami będą gospodynie. Jak wobec tego spiszą się kielczanki? O wszystkim przekonamy się w sobotni wieczór.

Mecz MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski– Korona Handball Kielce odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia o godzinie 18:00 w piotrkowskiej hali OSiR. Spotkanie poprowadzą panowie Cezary Figarski i Dariusz Żak.

Źródło: koronahandball.pl

fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group