Karabatić: Vive jest groźne

27-05-2016 17:43,
Wojciech Staniec

Vive Tauron w sobotę czeka półfinał Ligi Mistrzów z PSG. To będzie drugi meczu obu ekip. Przed obecnym sezonem obie drużyny rozegrały mecz towarzyski w Tauron Arenie Kraków. Wtedy padł remis 32:32, teraz zwycięzca musi być wyłoniony.

 

- Oczywiście pamiętam ten mecz, ale to było spotkanie towarzyskie, więc nie sądzę, że w jakiś sposób mogło pomóc to nam albo kielczanom – powiedział Nikola Karabatić, rozgrywający PSG.

 

Gwiazdor francuskiej drużyny przyznał, że jego drużyna jest w formie. - Gramy dobrze, z dużą pewnością siebie w ofensywie, szybką, nowoczesną piłkę ręczną. Myślę, że to jest nasz siła.

 

Jednak Karabatić chwali także Vive. - W Kielcach jest bardzo dużo świetnych, doświadczonych zawodników, są bardzo silni fizycznie. To może zrobić różnicę. Mają bardzo mocnego kołowego – Julena Aguinagalde. Ich gra opiera się na bieganiu, są bardzo dobrzy w obronie – stosują dwa systemy defensywy. Pokazali w tym sezonie, że są naprawdę niebezpieczni – przyznał.

 

Francuz wrócił także do przedsezonowego pojedynku obu ekip. - Mecz w Krakowie był bardzo wyrównany, ale nie patrzymy na to. Każde spotkanie jest inne, w sobotę presja będzie nałożona za oba zespoły i na wszystkich zawodników. Nie wiem jak to stracie będzie przebiegało. Myślę, że to będzie atrakcyjnie spotkanie dla kibiców. Zobaczymy jak ten mecz będzie przebiegał, ale mam nadzieję, że okażemy się lepsi od naszych rywali – powiedział.

 

Według wielu obecnie Karabatić i Michał Jurecki to najlepsi zawodnicy na świecie, a ich style gry są bardzo podobne. - Jurecki to świetny zawodnik, ma za sobą bardzo dobry sezon. Udowodnił, że wiele potrafi i ma dużą moc. Z jednej strony jesteśmy podobni, ale z drugiej zupełnie inni. Michał jest w bardzo dobrej formie i myślę, że będzie dla nas bardzo groźny – zakończył Francuzów.  

Z Kolonii Wojciech Staniec

Partner wyjazdu do Kolonii:

Projekt i wykonanie: CK Media Group