REKLAMA

Korona Handball odwołuje się od decyzji władz ligi. Przygotowania rozpocznie zgodnie z planem

09-07-2019 13:54,
Mateusz Kaleta

Korona Handball Kielce otrzymała oficjalne uzasadnienie decyzji PGNiG Superligi Kobiet, która nie przyznała kieleckiemu klubowi licencji w pierwszym etapie licencyjnym - poinformowało Radio Em Kielce. Kielecki klub będzie się od niej odwoływał, ale przygotowania do sezonu rozpocznie zgodnie z planem. Te wystartują w przyszły poniedziałek, 15 lipca.

POLECAMY: Korona II Kielce wznowiła treningi. A z nią... Piotr Malarczyk

Korona Handball ma tydzień na złożenie odwołania. Kiedy ono wpłynie, będzie rozpatrywane przez Komisję Odwoławczą Polskiego Związku Piłki Ręcznej.

REKLAMA

Kielecki klub nie jest jedynym, który nie przeszedł pierwszego etapu licencyjnego. Powodem takiego stanu rzeczy jest nie zagwarantowanie budżetu na poziomie 1,4 mln złotych oraz spóźnienie przy składaniu wniosku licencyjnego. Korona Handball nie zamierza się jednak poddawać i do końca będzie walczyć o licencję.

– Zrobimy wszystko, aby zagrać w Superlidze. Uważamy, że w ostatnich sezonach udowodniliśmy, że na nią zasługujemy. Mamy nadzieję, że wszystko wyjaśni się szybko, a zawodniczki będą mogły spokojnie trenować przed nowymi rozgrywkami – mówi na łamach Radia Em Kielce Krzysztof Demko, członek zarządu kieleckiego klubu.

fot: Patryk Ptak

 

 

REKLAMA

Wasze komentarze

janu2019-07-11 08:05:45
Jeżeli Korona Handball nie dostanie licencji, to będzie grała na innym szczeblu? Czy klub ma rok przerwy? Degradacja?
Marcin2019-07-11 13:00:34
Jeżeli Korona nie zdobędzie licencji to prawdopodobnie będzie grała w 1 lidze i za rok wywalczą awans. Co do całej tej sytuacji - jeśli to prawda, że zarząd zaniedbał cała sprawę i opóźnił wszystko o prawie miesiąc to powinny posypać się głowy !

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group