Rezerwy Korony rozpoczęły przygotowania. Pojadą na obóz i zmierzą się m. in. z Leicester City

09-07-2019 08:52,
Mateusz Kaleta

W poniedziałek po letnich urlopach treningi wznowiła druga drużyna Korony Kielce. Na pierwszych zajęciach pod okiem trenera Sławomira Grzesika stawiło się 19 zawodników. Przygotowania rozpoczęły się od treningu biegowego w lesie. - Myślę, że zaczęliśmy z wysokiego "C". Ta kadra pomalutku będzie się krystalizować aż do obozu. Na zgrupowanie pojadą już ci zawodnicy, którzy zostaną w drużynie i będą nam pomagać w rozgrywkach III ligi - mówi szkoleniowiec ekipy kieleckich rezerw.

POLECAMY: Być jak Paweł... pan Paweł Golański. Będę do tego dążył

Druga drużyna Korony Kielce będzie w nowym sezonie oparta w większości o młodych zawodników z zespołu Centralnej Ligi Juniorów. Wspomagać ich będą piłkarze, którzy już wcześniej grali w kieleckich rezerwach. Na pierwszym treningu pojawili się m. in. Ernest Jopkiewicz, Michał Dziubek, Dawid Szałas, czy Kacper Gromulski, byli też piłkarze z CLJ oraz... Piotr Malarczyk. 28-latek dostał od klubu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy i wiele wskazuje na to, że jeśli nie odejdzie z Korony, będzie mógł trenować jedynie z rezerwami. - Piotrek jest na razie u mnie w drużynie i trenuje solidnie. Nic więcej nie mogę powiedzieć - odnosi się do sytuacji wychowanka szkoleniowiec kieleckich rezerw.

REKLAMA

Kielczanie będą ćwiczyć na własnych obiektach przez najbliższy tydzień. 16 lipca wyjadą natomiast na obóz przygotowawczy do Woli Chorzelowskiej koło Mielca, gdzie będą ćwiczyć przez kolejne sześć dni. Na zgrupowaniu pojawi się także ekipa Korony z Centralnej Ligi Juniorów. Nie zabraknie także gier sparingowych z ciekawymi rywalami - łącznie będzie ich sześć, a pierwsza zaplanowana jest już na najbliższą sobotę. Korona II zmierzy się w niej z Partyzantem Radoszyce, a więc z drużyną, z którą rywalizowała jeszcze niedawno w świętokrzyskiej IV lidze. - Jeszcze nie wiemy, gdzie ten mecz się odbędzie. Jest to w stanie ustalania - informuje Grzesik.

Kolejne dwie potyczki czekają Koronę już podczas obozu przygotowawczego. Pierwszym z rywali będzie jedna z seniorskich drużyn klasy okręgowej z województwa podkarpackiego, natomiast drugim - czeski trzecioligowiec MFK Frýdek-Místek.

Najciekawiej zapowiada się natomiast mecz, który czeka kielczan w piątek tuż po powrocie z obozu. - Zagramy z młodzieżową drużyną Leicester City. To będzie sparing powiązany razem z naszym zespołem juniorów - podkreśla trener Korony II. Spotkanie zostanie rozegrane w Warce, gdzie do sezonu przygotowuje się młodzieżowa drużyna z Wysp Brytyjskich. 

Ostatni mecz zaplanowany jest następnego dnia, w sobotę, i jak informuje Sławomir Grzesik wystąpią w nim starsi piłkarze, którzy na stałe trenują w 3-ligowych rezerwach. Rywalem Korony II będzie IV-ligowa Lubrzanka Kajetanów. Ten mecz najprawdopodobniej odbędzie się w Kielcach, choć na tę chwilę także jest to w stanie ustalania. - Mamy troszeczkę problem z tymi boiskami, bo w Kielcach pracuje obecnie kilka drużyn - przypomina.

Kielczanie chcą także zaplanować jeszcze jedną grę sparingową tuż przed wznowieniem rozgrywek III ligi, 3 sierpnia. - Szukamy rywala, ponieważ poprzednia drużyna, z którą byliśmy już umówieni nam odmówiła - mówi Grzesik.

ZOBACZ TAKŻE: Były kapitan Korony znalazł nowy klub!

I odnosi się do przygotowań z zespołem do rozgrywek III ligi. - Znam tych chłopaków bardzo dobrze, bo wszyscy grali już wcześniej u mnie w drugiej drużynie. Wiem o tym, że są chętni do ciężkiej pracy i to lubią, tak samo jak ja. Najważniejsze, żeby teraz "ogarnąć" wszystko organizacyjnie i przygotowywać się dalej na obozie. Na pewno będziemy ciężko pracować, a później uczyć się tej III ligi. Jakby nie patrzeć, wiele meczów będziemy grali młodym składem. Na pierwszym planie stawiam rozwój młodych zawodników, bo uważam, że jest tutaj kilku ciekawych zawodników, którzy mogą osiągnąć w piłce coś więcej niż poziom trzecioligowy - kwituje.

Druga drużyna Korony Kielce zainauguruje sezon w drugi weekend sierpnia domowym meczem z Sołą Oświęcim.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

kibol2019-07-09 22:22:35
nie haki golo kiefys mowil.ze pan p m bedzie filarem.reprezentacji
Hierk2019-07-10 08:07:24
@kibol pewnie, gdyby nie pojechał do Ingland i nie zatrzymał się w rozwoju, to może by tak było. Przed wyjazdem do Ingland wyglądał bardzo solid.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group