W czwartek PGE VIVE ogłosi nowy transfer! Będzie nim obrotowy z Francji?

12-06-2019 16:40,
Mateusz Kaleta

PGE VIVE Kielce zaprezentuje jutro nowego zawodnika, który trafi do zespołu już tego lata. Z tej okazji kielecki klub zaprosił dziennikarzy na specjalnie zwołaną konferencję prasową. TVP Sport podaje nieoficjalnie, że nowym graczem mistrzów Polski zostanie francuski obrotowy, Romaric Guillo, który występował ostatnio w HBC Nanets.

Informacji tych nie potwierdza na razie ani kielecki klub, ani strona francuska. Guillo to 27-letni obrotowy, który przede wszystkim świetnie zna się na defensywie. Imponuje fenomenalnymi warunkami fizycznymi - ma 207 cm wzrostu i waży 103 kg. W Nantes nie występował jednak regularnie, ponieważ przegrywał rywalizację z Rockiem Feliho, Nicolasem Tournatem (który trafi do PGE VIVE za rok) oraz Draganem Pechmalbecem.

REKLAMA

Sprowadzenie obrońcy było jednym z najważniejszych celów transferowych PGE VIVE Kielce przed nowym sezonem, dlatego transfer ten idealnie wpisywałby się w plany klubu. Guillo trafiłby do Kielc prawdopodobnie na zasadzie wolnego transferu, ponieważ Nantes ze względu na problemy finansowe chciałoby z niego zrezygnować. Francuz jest bowiem dopiero czwartym obrotowym w zespole. 

27-latek trafił do Nantes w połowie sezonu 2017/18 i w ubiegłym sezonie zagrał ze swoją drużyną w finale Ligi Mistrzów. Wcześniej był zawodnikiem Cesson-Rennes.

Jeśli Guillo trafi do Kielc, będzie pierwszym z trzech Francuzów w składzie PGE VIVE. Za rok do drużyny dołączy Nicolas Tournat, a za dwa lata lewoskrzydłowy PSG, Dylan Nahi.

fot: HBC Nantes

 

REKLAMA

Wasze komentarze

kibic2019-06-12 17:13:27
Do obrony super opcja! 207 cm wzrostu. Dobry, silny obrońca jest nam bardzo potrzebny.

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group