REKLAMA

Korona Handball powalczy z mistrzem Polski

15-02-2019 17:00,
Mateusz Kaleta

Po dwóch tygodniach przerwy do gry wraca Korona Handball. W 17. kolejce PGNiG Superligi kobiet kielczanki pauzowały, ponieważ Arka Gdynia, z którą miały się zmierzyć, wycofała się z rozgrywek. Teraz natomiast staną przed wielkim wyzwaniem. Do Kielc przyjeżdża MKS Perła Lublin, jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju i aktualny obrońca tytułu.

Sobotnie rywalki Korony Handball bronią tytułu mistrza Polski. Ubiegły sezon zakończyły na pierwszym miejscu w lidze, a w swojej historii po triumf w całych rozgrywkach sięgały już dwudziestokrotnie. To z pewnością nie będzie łatwa potyczka kieleckiej drużyny.

REKLAMA

Obecnie piłkarki z Lublina plasują się na drugim miejscu w tabeli i ustępują w niej tylko Metraco Zagłębiu Lubin. Niepokonane są już od siedmiu kolejnych spotkań, a w piętnastu dotychczas rozegranych meczach poniosły zaledwie dwie porażki. Korona jest ósma. Do pierwszej szóstki traci w tym momencie sporo, bo osiem punktów.

Kielczanki z pewnością nie będą faworytem sobotniego meczu, ale nie tracą nadziei na dobry wynik. Pomóc w tym mają powracające po urazach Karolina Mochocka i Magdalena Kędzior. Obie zawodniczki trenują z drużyną już od tygodnia i w sobotę będą do dyspozycji trenera Pawła Tetelewskiego.

Najpewniej zabraknie natomiast Magdaleny Skowrońskiej i Wiktorii Gliwińskiej, które zmagają się z chorobą. - Być może w trudniejszych momentach spotkanie będą wstanie nam pomóc, ale decyzję podejmę po piątkowych zajęciach - mówi "Radiu Kielce" trener kieleckiej drużyny.

Sobotni mecz Korony Handball z MKS Perłą Lublin rozpocznie się o godz. 16:00 w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach.

fot: Patryk Ptak

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group