REKLAMA

Olbrzymie wyzwanie kielczanek. Powalczą na wyjeździe z mistrzyniami Polski

20-10-2018 08:10,
Marcin Długosz

Po ogromnych emocjach w zeszłym tygodniu i remisie z Arką Gdynia, który potem przerodził się w zwycięstwo po rzutach karnych, teraz drużynę Korony Handball Kielce czeka dużo większe wyzwanie. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego zmierzą się bowiem na wyjeździe z mistrzyniami Polski, MKS-em Perłą Lublin.

Wiosną tego roku lubelska ekipa wywalczyła tytuł najlepszej drużyny w kraju po raz 20. w swojej historii. Obecnie nie spogląda jednak na resztę stawki z góry. W sześciu rozegranych meczach zdobyła 14 punktów, co pozwala jej plasować się na 4. pozycji.

REKLAMA

Bardzo pozytywny początek sezonu zanotowały natomiast kielczanki. One zgromadziły na swoim koncie dotychczas 8 „oczek”, dzięki czemu zajmują 6. lokatę. Jest to ostatnie miejsce w górnej części klasyfikacji.

To właśnie w szeregach ekipy z Kielc występuje jedna z najskuteczniejszych zawodniczek w całej lidze. Mowa o Honoracie Syncerz, która zdobyła jak dotąd 45 bramek. Więcej goli na koncie ma od niej tylko Romana Roszak występująca w Enerdze AZS Koszalin – autorka 52 trafień. Najskuteczniejsza postać w szeregach mistrzów kraju to natomiast Aneta Łabuda. Odnalazła ona dotychczas drogę do bramki rywalek 24 razy.

Mecz 7. kolejki PGNiG Superligi kobiet pomiędzy MKS-em Perłą Lublin a Koroną Handball Kielce rozpocznie się w sobotę, 20 października o godzinie 18:00 w lubelskiej hali Globus.

fot. Patryk Ptak

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group