REKLAMA

Bieg w kasku po raz drugi w Kielcach!

22-04-2015 08:51,
Redakcja

W czwartek 23 kwietnia punktualnie o 12:00 rozpocznie się II Bieg w Kasku organizowany w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki”. Start i meta zlokalizowane zostały na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej. Można się jeszcze zapisywać.

Bieg w kasku przeznaczony jest dla maturzystek oraz dla wszystkich innych chętnych kobiet w dowolnym wieku. Ale zawsze mile widziany są również panowie! Uczestnicy– zgodnie z nazwą biegu – wystartują w już szeroko rozpoznawanym gadżecie akcji, czyli w kasku z logo „Dziewczyny na politechniki!”. W tym nietypowym nakryciu głowy trzeba przebiec cały dystans 800 metrów na trasie wokół budynków Politechniki Świętokrzyskiej. Potem kask będzie można zatrzymać na pamiątkę. Przed biegiem wszystkich startujących czeka też specjalna rozgrzewka poprowadzona przez instruktorkę Zumby Olę Małotę.

 Wydawanie kasków i nr startowych: 10:00 - 11:30 (okolice Biblioteki PŚk)
 Rozgrzewka w stylu Zumby: 11:40
 Godzina startu biegu: 12.00
 Miejsce: Kampus Politechniki Świętokrzyskiej
 Dystans: 800m

Rejestracja na bieg przez Internet na stronie biegu http://www.biegwkasku.pl/index.php  (wybieramy Kielce) lub w dniu startu w biurze zawodów 

 W tym roku Bieg w Kasku odbędzie się w sześciu miastach:
•Łódź - 11 kwietnia
•Warszawa - 17 kwietnia
•Częstochowa - 23 kwietnia
•Kielce - 23 kwietnia
•Opole - 23 kwietnia
•Poznań - 23 kwietnia

Bieg w kasku organizowany przez Akademicki Związek Sportowy jest elementem ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! (www.dziewczynynapolitechniki.pl) i Dziewczyny do ścisłych! (www.dziewczynydoscislych.pl). Celem akcji walka ze stereotypowym podziałem na zawody "męskie" i "kobiece" i zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych. Kielecką edycję Biegu współorganizują Klub Uczelniany AZS i Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej.

Obie akcje są organizowane wspólnie przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Akcja Dziewczyny na politechniki! odbywa się już od ośmiu lat, a Dziewczyny do ścisłych! - od sześciu. Finałem tegorocznych akcji Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! będzie Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn. Odbędzie się on 23 kwietnia na 18 uczelniach w całej Polsce.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group