Arkadiusz Bilski wraca do Korony Kielce? To niemal pewne

28-11-2014 12:33,
Tomasz Porębski

Korona Kielce wkrótce zyska nową osobę odpowiedzialną za pion sportowy. Pod uwagę jest branych kilka kandydatur, ale najpoważniejszą z nich jest Arkadiusz Bilski, były piłkarz klubu. Przeszłość tego zawodnika jest dwuwymiarowa – z jednej strony był kapitanem drużyny, z drugiej strony mocno „maczał palce” w aferze korupcyjnej, za co został srogo ukarany.

Piszemy o osobie odpowiedzialnej za pion, a nie dyrektorze sportowym, nie bez przyczyny. – Nie do końca pewne jest to, czy tak będzie się nazywało stanowisko tej osoby. Może to być pełnomocnik zarządu, ale mający mniejsze kompetencje niż poprzedni dyrektorzy, czyli Jarosław Niebudek i Andrzej Kobylański – wyjaśnia Paweł Jańczyk, rzecznik klubu. – Pewne jest to, że potrzebna jest nam osoba, która jednoosobowo zapanuje nad całym pionem sportowym, czyli pierwszą drużyną, rezerwami i grupami młodzieżowymi.

Dlaczego Bilski? – O jego kandydaturze będzie można powiedzieć więcej, gdy rzeczywiście zostanie zatrudniony. Ale na pewno ma wiele pozytywnych cech. Jest byłym piłkarzem, wywodzi się z tego środowiska i zna je bardzo dobrze. Przez większą część kariery był związany z regionem. To człowiek z ogromną charyzmą, jak najbardziej pasujący do Korony. Pamiętamy, jaki był na boisku i można wierzyć w to, że taki sam będzie na innym stanowisku – wyjaśnia rzecznik.

Co ciekawe, Bilski już wcześniej mógł być dyrektorem sportowym klubu. Taki pomysł miały władze Korony, gdy „Bilu” kończył swoją piłkarską karierę. – Wtedy było naprawdę blisko, ale niestety... Pojawiły się inne okoliczności – wspominał sam zainteresowany kilka miesięcy temu.

Te okoliczności to oczywiście wybuch afery korupcyjnej. Bilski był jednym z tych, do których z samego rana zapukali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Były piłkarz został oskarżony o udział w aferze korupcyjnej. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i zdecydował na dobrowolne poddanie się karze. 13 stycznia 2010 roku został skazany przez Sąd Rejonowy w Kielcach na karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres czterech lat oraz 9,5 tys. zł grzywny. Przez ten czas nie mógł pracować też w sporcie.

- Znamy przeszłość Arka Bilskiego i wiemy, że oprócz tej pozytywnej, piłkarskiej strony jest też inna - mocno ciemna. Ale on jako jeden z niewielu zamieszanych odcierpiał już swoje winy co do dnia. Nie można nikogo skreślać do końca zycia, należy odgrodzić to grubą kreską. Widzimy inne osoby, chociażby Dariusza Wdowczyka, które też były zamieszane w aferę, ale już wróciły do zawodu. Trzeba dawać szansę. Arek ostatnio stwierdził, że Korona to najważniejszy klub w jego życiu. To w Kielcach przeżył najpiękniejsze chwile. I wie, że dużo zawinił, ale teraz wierzy w to, że będzie mógł wszystko oddać z dużym nakładem. Lepiej podsumować tego nie można – wyjaśnia Jańczyk.

fot. M.Busiek, skarzysko24.pl

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Szczepaniak2014-11-28 12:48:00
Skarbnik wraca! Chłopaki,sięgniecie głęboko do skarpety,bo za Bila składki małe nie były -)))))
Hehehelmans2014-11-28 13:26:36
Może w końcu wyniki będą lepsze, tylko żeby potem znowu degradacji nie było ;)
scyzoryk2014-11-28 14:39:10
Ja bym wolał Janasa na to stanowisko... Ale jak on zostanie to nie bedzie źle ;)
Bryx2014-11-28 15:10:50
Janas zdecydowanie byłby lepszy. Większe doświadczenie, wszyscy go znają, a to ważne, bo to funkcja odpowiedzialna za transfery. Ale pewnie za drogi, więc Bilski czemu nie.
zx5002014-11-28 15:55:57
Za całym szacunkiem dla jego dokonań boiskowych, nie można powierzać tak odpowiedzialnej funkcji człowiekowi skazanemu za korupcję. Powagi...
TK2014-11-28 17:42:51
No wreszcie pomyśleli, pisałem o Bilu jeszcze przed ostrowiecką kobyłą. Arek był prawdziwym Koroniarzem a hasło Waleczne Serce Korona Kielce oddawało jego postawe na boisku.
qolo2014-11-28 18:12:54
Fryzjer jak odpokutuje to też wróci do piłki? Wdowczyk to zły przykład, nadęty bufon, tacy jak przewdowczyk powinni mieć dożywotni zakaz kontaktów z młodymi zawodnikami. A co z tymi, którzy odmówili brania udziału w kupowaniu i sprzedawaniu? Ich już dawno nie ma i nikt o nich nie pamięta, takim powinno się dawać szansę na zajmowanie się młodzieżą. Jako ojciec kategorycznie protestuję, Piechna może rozwozić węgiel to nażelowane chłopczyki też mogą zająć się uczciwą pracą. Uczciwi ludzie są przez całe życie w kuper kopani a sprzedajne łotry wracają. Sory gregory ale powinien mieć zakaz kontaktów ze sportem. Trzeba było myśleć wcześniej.
kris2014-11-28 18:32:34
walczak jakich mało. dobry ruch zarządu
ola b2014-11-28 20:33:24
Proponuję Wójcika!
Ma większe doświadczenie i też po wyroku za korupcję.....
tlw2014-11-28 20:49:52
Bardzo dobra decyzja!
dc2014-11-28 21:17:04
Nie wierzę, że to piszą ludzie którzy Koronę mają w sercu. Trzeba być slepym by nie widzieć, że cała ta afera korupcyjna była po to aby zrobić pokazówkę pod publiczkę, że się polską piłkę czyści. Ukarano płotki. Poczytajcie sobie więcej o tej "aferze" to się dowiecie, że nikt nie płacił za zwycięstwa, WSZYSCY którzy chcieli awansować musieli dać składeczkę, żeby im wyników NIE WYPACZAŁY dziadki leśne, które swoją działkę od każdego awansu mieć musieli. Bilu czy śp. Sławek Rutka byli pionkami, a wywieszono ich na samym środku publicznego pręgierza. Czy ktoś się zajął czasem Dariusza w Legii i mistrzem Polski, po dziwnych zwycięstwach w 80 minutach z wolnych z kapelusza. Piotr R. dziś zakłada szkółkę piłkarską a Lech grywał w Europejskich Pucharach, a Rzeka? Ludzie... czy wy naprawdę ślepi jesteście? Wzieli płotki w tym naszą Koronę na pokaz, dla gawiedzi, a my nie dość, że się sami biczujemy na okrągło to jeszcze Bila, który swoje odcierpiał chłostacie..Sławek Rutka się powiesił, Paweł Wolicki - człowiek spokojny, oodany klubowi zupełnie zniknął, czasem go gdzieś na meczu widuję. Tak wykończono płotki, które by ich nie utopiono dawały kasę, a nie po to by wypłynął na szerokie wody. O tym nie zapominajcie.
P.S. Korona swego czasu była o krok od pucharów. Na kilka dni przed meczem (no z kim?) wypłynęła cała ta afera?
kibiCK2014-11-28 23:49:36
Bilu! Bilu! Bilu! To były czasy :)
ola b2014-11-28 23:53:21
Dawno .. dawno!!! temu graliśmy na boisku w gałe na Dolinach!
Jak by KTOŚ!!! Ktokowiek zaproponował kupić lub sprzedać mecz to szczoteczką do zębów by mógł buty czyścić lub.... Jak w Poranku Kojota w d...

A grało się o HONOR i "złote kalesony"
A Bilu się PRZYZNAŁ!
Albo BÓG albo HONOR albo... KASA
honor2014-11-29 12:10:19
Strzał w stopę zarządu.... Człowiek będący zawodnikiem Korony w tym "cudownym korupcyjnym" sezonie. Żenada....
Szczepaniak2014-11-29 17:36:26
@ola b brawo! dokładnie tak jest. Nikt tego lepiej nie ujął.
s2014-11-29 20:28:07
Jak dla mnie strzał w stopę i kolejna zła decyzja Paprockiego. Pomijając sprawy korupcyjne, Bilski nie ma kompletnie żadnych kompetencji do sprawowania pieczy nad pionem sportowym. Już Kobylański miał być takim swojskim znawcą związanym z regionem, a jak to się skończyło każdy widział.
Cekin2014-11-29 21:06:16
Ja myślałem, że większość kibiców Korony, przepraszam ówczesnego Kolportera Korony kuma jak to było z tą korupcją. Dla tych niekumatych, otóż uświadomcie sobie, że korupcja w tamtych latach była czymś naturalnym i wręcz rytualnym i tak bogaty klub jakim był wówczas Kolporter Korona nie mógł nie płacić...! Przecież mieliśmy potencjał piłkarski pozwalający swobodnie awansować z tej pi.....j 3 ligi ale niestety czy sędziowie i obserwatorzy pozwoliliby na to ?? Przypomnijcie sobie co niektóre mecze w jakichś Niedźwiedziach czy innych pipidówach jak kartkowano Koronę i dyktowano kartki z kapelusza, co było robić, gdy tym bardziej sponsor /Kolporter/ postawił wyraźny cel-awans! Czy oglądaliście program "u Lisa" z udziałem Wdowczyka sprzed ok.3 lat ? Jeżeli nie to żałujcie lub spróbujcie znaleźć w internecie, może wam tym niekumatym cokolwiek wyjaśni....!
kris2014-11-29 21:22:29
@dc:
nic dodać nic ująć.
a pajacyki piętnujące Bila czy Hermesa nie mają pojęcia że składki robiła cała liga,a ukarano pokazowo Koronę-kozła ofiarnego
Cekin2014-11-29 21:55:41
Kris, mało tego, Koronę ukarano za powszechne wówczas wałki w śmiesznej 3 lidze a do dziś są kluby i zawodnicy ekstraklasy, którzy nie ponieśli kary lub jeżeli to śmieszną......

Ostatnie wiadomości

Koniec zimy to dobry czas na uzupełnienie wiosennej garderoby. Ciepłe i długie dni rozpoczną się już niebawem, jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Jednym z elementów garderoby, nad którym zastanawiamy się najdłużej, jest kurtka. Czy warto wybrać model sportowy?
Andreas Wolff został nominowany do nagrody najlepszego zawodnika 2023 roku w plebiscycie Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).
Niestety, ostatnie wydarzenia związane z roszadami w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A. nieco rozmydliły fakt, że już w niedzielę Korona Kielce zmierzy się na Suzuki Arenie z Legią Warszawa. Nie zmienia to jednak faktu, że ten mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Do sprzedaży trafiły ostatnie wejściówki!
Na czwartek 29 lutego zaplanowano Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Kielce w sprawie Korony Kielce zainicjowana przez rajców PiS. Politycy zaangażowali się w powstrzymanie dalszych zmian w kieleckim klubie. – Wszystkie decyzje są związane ze środowiskiem Bogdana Wenty i to on ponosi za nie odpowiedzialność – komentuje Marcin Stępniewski, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Kielce.
Nie milkną echa czwartkowej decyzji o zmianach w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A.. Wczoraj informowaliśmy o komunikatach wystosowanych przez lokalnych polityków, a dziś do tego grona dołączają samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości.
Szymon Marciniak będzie sędzią meczu Korona Kielce – Legia Warszawa w 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla arbitra pochodzącego z Płocka będzie to trzeci poprowadzony mecz „żółto-czerwonych” w sezonie.
Kilkadziesiąt godzin temu szczypiorniści Industrii Kielce poznali dokładne terminy marcowych meczów Orlen Superligi. Teraz doszło do zmiany kontrowersyjnej godziny rozegrania klasyku z Orlenem Wisłą Płock.
W czwartek zapadła decyzja o odwołaniu z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce Piotra Dulnika. Wszystko wskazuje na to, że celem władz miasta jest usunięcie ze stanowiska prezesa Łukasz Jabłońskiego. Ratusz w piątkowym komunikacie odniósł się do sprawy.
Trener Kamil Kuzera na konferencji przed spotkaniem z Legią Warszawa szeroko odniósł się do nasilonej krytyki, z którą w ostatnich dniach spotykają się zawodnicy i sztab szkoleniowy Korony Kielce.
W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. – W niedzielę będzie wysokie tempo gry i dużo walki. Przeciwnicy mają dobrych zawodników, którzy indywidualnie potrafią rozwiązać sytuacje – powiedział przed niedzielnym starciem Jewgienij Szykawka, napastnik Korony Kielce.
W czwartek z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej odwołany został Piotr Dulnik. Zmiany zainicjowane przez prezydenta Bogdana Wentę mają na celu zdymisjonowanie prezesa Łukasza Jabłońskiego. – Nie da się przejść obojętnie wobec tego, co się wydarzyło – powiedział szkoleniowiec Kamil Kuzera.
– Korona zdecydowanie jest w stanie to wygrać, tym bardziej że gramy na naszym stadionie. Ostatnie mecze ligowe z Legią pokazały, że możemy z nią rywalizować także na jej stadionie i tam napędzić jej strachu. Pokazał to też mecz pucharowy. Stać nas na wygraną z każdym w tej lidze. Nie jesteśmy na straconej pozycji – mówi przed spotkaniem z warszawskim klubem trener Kamil Kuzera.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Teraz czy wygramy resztę spotkań, czy nie, możemy być szóści. Musimy wygrać oba mecze: z Kolstad oraz w Aalborgu – powiedział po spotkaniu Sandro Mestrić, bramkarz mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Liczne błędy w ofensywie i nieprzygotowane pozycje rzutowe powodowały kontrataki PSG, które ostatecznie zamknęły ten mecz – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Paris-Saint Germain 26:35. Najwięcej bramek dla kielczan, siedem, zdobył Szymon Sićko.
W czwartek Piotr Dulnik został odwołany z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce. Pożegnano również jej dotychczasowego członka, Jakuba Kilarskiego. Wszystko wskazuje na to, że lada dzień ze stanowiskiem prezesa pożegna się również Łukasz Jabłoński.
Piotr Dulnik prezes Suzuki Motor Poland nie jest już przewodniczącym rady nadzorczej Korony S.A. spółki zarządzającej ekstraklasową Koroną Kielce. O zmianach poinformował prezes klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Industria Kielce podała skład na dzisiejszy mecz Ligi Mistrzów z Paris-Saint Germain. W kadrze zabrakło miejsca dla Nicoli Tournata, który doznał urazu.
Zawodnicy Industrii Kielce poznali dokładny termin drugiej Świętej Wojny w sezonie. Ligowe władze podały także kiedy zakończy się faza zasadnicza Orlen Superligi.
Wielokrotny mistrz Polski, aktualny lider tabeli oraz co ciekawe, lider tabeli wszechczasów Fogo Futsal Ekstraklasy. To tylko niektóre z wyrażeń opisujących Rekord Bielsko-Biała, rywala Moravii Tompawex Obice w 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski. Ekipa spod Kielc robiła, co mogła, ale ostatecznie zakończyła ten mecz wyraźną porażką.
W ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski Industria Kielce zagra we własnej hali z Corotop Gwardią Opole. Gwardziści w 1/8 finału wyeliminowali ARGED Redbud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.
Na początku lutego poinformowaliśmy, że województwo świętokrzyskie będzie nadal promowane przez Industrię Kielce, za co mistrzowie Polski otrzymali 600 tysięcy złotych. Dziś umowę z samorządem podpisała także Korona Kielce.
Trzech zawodników Industrii Kielce zostało powołanych przez Marcina Lijewskiego na marcowe zgrupowanie kadry narodowej. „Biało-czerwoni" rozegrają dwumecz z Serbią.
Korona Kielce poinformowała, że firma 4F pozostanie na kolejne trzy lata partnerem technicznym zespołu. Nowa umowa będzie więc obowiązywać do końca sezonu 2026/2027.
Najbliższy mecz Korony Kielce z Legią Warszawa może odbyć się przy udziale kompletu publiczności. Na cztery dni przed spotkaniem w systemie biletowym klubu pozostało zaledwie ponad trzy tysiące wejściówek.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. Czy Stade Pierre de Coubertin w końcu okaże się szczęśliwa dla mistrzów Polski?
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. – Wiemy, że będzie to bardzo trudny mecz. Do zwycięstwa w Paryżu potrzebujemy dobrej gry, małej liczby błędów zarówno w ataku jak i w obronie – powiedział przed spotkaniem Dylan Nahi, zawodnik „żółto-biało-niebieskich”.
Już po dwóch kolejkach w 2024 roku działacze Łódzkiego Klubu Sportowego zdecydowali się na odważny ruch. Z roli szkoleniowca pierwszej drużyny zwolniony został Piotr Stokowiec.
– Wiemy, że to jedna z najtrudniejszych hal w Europie, gdzie gospodarze mocno się czują. Będziemy starali się wykorzystać swoje mocne strony, aby wywieźć stamtąd dobry rezultat – powiedział przed spotkaniem 12. kolejki Ligi Mistrzów z PSG Alex Dujszebajew, kapitan Industrii Kielce.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. – Oni zawsze walczą o Final4 – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group