Vive wygrało z Dinamem drugi raz. Kontuzja Tkaczyka

10-08-2012 19:34,

Groźnie wyglądającej kontuzji palca w meczu z Dinamem Mińsk doznał Grzegorz Tkaczyk. „Młody” został odwieziony do szpitalu na dalsze badania. Pomimo braku swojego kapitana mistrzowie Polski wygrali drugi mecz z Dinamem 33:30, do przerwy prowadząc 19:15.

W drugim pojedynku z Dinamem Mińsk nie zagrał Sławomir Szmal, który narzeka na uraz szyi. Z tego powodu jedynym bramkarzem w ekipie Bogdana Wenty był Kamil Buchcic. Czwartkowe spotkanie obu ekip przyniosło dużo emocji, a ostatnią bramkę – na wagę zwycięstwa – niemal równo z końcową syreną zdobył Mateusz Jachlewski. Mistrzowie Polski wygrali ten pojedynek 32:31. Jednak piątkowe spotkanie przyciągnęło mniej kibiców niż pierwszy mecz Vive Targi i Dinama. Na hali było około ośmiuset fanów.

Mistrzowie Polski zaczęli w składzie: Kamil Buchcic, Mateusz Jachlewski, Uros Zorman (do obrony zmieniał go Piotr Grabarczyk), Krzysztof Lijewski, Thorir Olafsson oraz Żelijko Musa. Pierwszą bramkę w tym pojedynku zdobyli zawodnicy z Mińska. Kielczanie pokonali bramkarza Dinama po raz pierwszy dopiero w 5. minucie, a w efektownym stylu (lewą ręką) zrobił to Uros Zorman. To był jednak lekki przebłysk mistrzów Polski, bo 30 sekund później przegrywali już 1:5, a o czas musiał poprosić trener Bogdan Wenta.

W 8. minucie doszło do groźne wyglądającego urazu Grzegorza Tkaczyka. „Młody” aż krzyknął z bólu i bardzo szybko opuścił halę. Następnie udał się do szpitala na dalsze badania. Tkaczyk, jak się później okazało złamał kość śródręcza.

Kielczanie grali słabo w ataku. Co chwilę popełniali proste błędy. Perfekcyjnie wykorzystywali to mistrzowie Białorusi. Gdy w 10. minucie prowadzili już 10:3 o drugi czas w tym spotkaniu musiał poprosić trener Wenta. Jego uwagi dobrze wpłynęły na „żółto-biało-niebieskich”, bo w ciągu pięciu minut zniwelowali straty do trzech bramek (11:8). To był dopiero początek lepszej gry mistrzów Polski, którzy poprawili przede wszystkim skuteczność i w 20. minucie był remis po 13. A 120 sekund później Vive Targi na prowadzenie wyprowadził Thorir Olafsson. Ostatecznie „żółto-biało-niebiescy” wygrali pierwszą połowę 19:15.

Po przerwie kielczanie podtrzymywali dobrą formę. Grali skutecznie w ataku, a w bramce coraz lepiej spisywał się Kamil Buchcic. Trener Wenta rotował składem. Na lewym skrzydle Mateusza Jachlewskiego zastąpił... nominalnie obrotowy Rastko Stojković. Jednak Serb zachował swoje nawyki i często zabiegał na koło.

Po 40. minutach mistrzowie Polski prowadzili już siedmioma trafieniami (27:20). W kolejnych minutach nasi zawodnicy konsekwentnie utrzymywali bezpieczną przewagę. Obu drużynom zdarzało się popełnić proste, niewymuszone błędy. Wynikało to zapewne z ciężkich treningów, jakie w ostatnich tygodniach przebyli zarówno zawodnicy Vive Targi, jak i Dinama. Trener Wenta również w tym meczu stosował taki zabieg taktyczny, że w chwili, gdy jeden z jego podopiecznych dostawał karę dwóch minut wycofywał bramkarza a wprowadzał gracza z pola.

Ostatecznie kielczanie wygrali 33:30. W najbliższą środę zawodnicy Vive Targi zagrają w Jeleniej Górze z Zagłębiem Lubin, a następnie udadzą się do Niemiec, gdzie od piątku do niedzieli będą brali udział w turnieju Heide Cup.

Vive Targi Kielce - Dynamo Mińsk 33:30 (19:15)

Vive Targi: Buchcic - Lijewski 3, Bielecki 2, Jurasik 2, Olafsson 4, Jurecki, Rosiński 6, Tkaczyk 1, Jachlewski 2, Zorman 3, Stojković 8, Musa 2.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

fallow deer2012-08-10 23:27:56
Szybkiego powrotu na parkiet panie Grzegorzu.
trRZJyxeOwiTGlBAMku2012-08-14 01:40:16

Za nami rozgrywana w środku tygodnia 26. kolejka RSActive IV ligi. Korona II Kielce pokonała 2:1 wicelidera AKS 1947 Busko-Zdrój. Orlęta triumfowały natomiast w Klimontowie 5:4.
Gorąco było nie tylko podczas meczu między Puszczą Niepołomice, a Koroną Kielce. Po spotkaniu doszło do niebezpośredniej konfrontacji trenera Kamila Kuzery ze szkoleniowcem gospodarzy. Dziś sternik żółto-czerwonych ponownie odniósł się do sprawy.
W czwartkowy (2 maja) poranek na autostradzie A2 doszło do zderzenia tira z busem, którym podróżowało ośmioro fanów Industrii Kielce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. – Będziemy robić wszystko, aby utrzymać się nawet przed tą ostatnią kolejką – powiedział przed spotkaniem Jakub Łukowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Piasta Gliwice. Kamil Kuzera przedstawił sytuację kadrową „żółto-czerwonych” przed tym starciem.
Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Nie wiem, co stało się w ostatniej akcji, czy to był faul, czy o co tam chodziło – powiedział po spotkaniu Dani Dujszebajew, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Uważam, że sędziowie w tej sytuacji powinni pójść z duchem gry i puścić akcję – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mecz pełen zwrotów akcji przyszło nam oglądać podczas rewanżowego starcia Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów, którego stawką było Final4 w Kolonii. Kielczanie walczyli bardzo zaciekle doprowadzając do rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się gospodarze.
Ponad 600 fanów Industrii Kielce pojawiło się w Magdeburgu, aby wspierać drużynę w ćwierćfinałowym starciu Ligi Mistrzów. Kibice „żółto-biało-niebieskich” przemaszerowali przez miasto.
Przed Koroną Kielce najważniejszy miesiąc w sezonie. Czy maj okaże się szczęśliwy i „żółto-czerwoni” pozostaną w PKO BP Ekstraklasie?
Industria Kielce zgłosiła sześciu młodych zawodników do decydujących starć w Orlen Pucharze Polski. Są to wychowankowie klubu, którzy przed kilkoma tygodniami świętowali znaczący sukces.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy pojedynek z Puszczą Niepołomice 1:1. – Nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu, ponieważ musimy walczyć o zwycięstwa – powiedział po spotkaniu Dominick Zator, obrońca „żółto-czerwonych”.
W poniedziałek nie udało się wykonać milowego kroku w stronę utrzymania. Korona Kielce zremisowała w Krakowie z Puszczą Niepołomice 1:1 i wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Kto Waszym zdaniem zasłużył na miano najlepszego piłkarza żółto-czerwonych w tym meczu?
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. – Wszystko zależy od tego jak gramy po stracie gola, a wtedy najczęściej tracimy kontrolę nad meczem – powiedział po spotkaniu Martin Remacle, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 30. kolejce mecze najwyższej klasy rozgrywkowej obejrzało 144 475 osób.
Lider oraz wicelider na tarczy. Czy seria Hutnika doprowadzi krakowian do 1 ligi?
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” rozegrają wówczas rewanżowy mecz 1/4 finału z SC Magdeburg.
Po 139 dniach zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza doczekali się kolejnego zwycięstwa w sezonie. Podbeskidzie coraz bliżej spadku do 2 ligi.
Kolejny przegrany mecz mają za sobą zawodnicy Radomiaka Radom. Na szczycie tabeli robi coraz ciaśniej.
Puszcza Niepołomice z kolejną zaliczką punktową prowadzącą do utrzymania. Klub grający ten sezon na stadionie Cracovii zremisował z Koroną 1:1, ma 33 punkty na koncie i kosztem żółto-czerwonych plasuje się nad strefą spadkową.
Korona Kielce wciąż w dramatycznym położeniu. Kielczanie zremisowali z Puszczą 1:1. Gola na wagę jednego punku zdobył Martin Remacle. Żółto-czerwoni aktualnie plasują się na 16. miejscu w tabeli. – Spodziewaliśmy się tego, co możemy zastać w Krakowie i rzeczywiście rywal postawił nam trudne warunki – mówi trener Kamil Kuzera.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. Bramkę dla „żółto-czerwonych” zdobył Martin Remacle, a dla gospodarzy Roman Yakuba.
Pokaźna grupa fanów Korony Kielce po 15.00 wyruszyła spod stadionu przy ulicy Ściegiennego do Krakowa, gdzie na miejscu będą wspierać swoją drużynę podczas walki o trzy punkty. Na arenie Cracovii podopieczni Kamila Kuzery zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Początek starcia o godzinie 19.00.
Przed Industrią Kielce rewanżowym mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kielczanie zagrają na wyjeździe z SC Magdeburg – Najważniejsze natomiast jest serce i charakter. Uważam, że w tym meczu będzie decydowało wiele rzeczy – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek, obrotowy gości.
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z SC Magdeburg – Jeśli będziemy robić to samo, co robiliśmy w pierwszym pojedynku, to znów wygramy jedną bramką – powiedział przed spotkaniem Andreas Wolff, bramkarz „żółto-biało-niebieskich”.
To historyczny moment dla kieleckiego klubu. W niedzielę łupem juniorów Polonii Kielce padły dwa medale!
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski rozegrają wówczas rewanż 1/4 finału z SC Magdeburg. – Jeżeli zagramy kompaktowo i zespołowo jako drużyna, nieszablonowo i nieprzewidywalnie, to właśnie tą jednością możemy ich pokonać – powiedział przed spotkaniem Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Podano dokładny terminarz fazy grupowej turnieju olimpijskiego szczypiornistów. W zmaganiach o medale może wziąć udział nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
To będzie mecz, którego stawką może być utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek! Korona Kielce gra dziś wyjazd z Puszczą Niepołomice. Czy żółto-czerwoni dźwigną ciężar gatunkowy tej rywalizacji i zdołają na stadionie Cracovii ograć beniaminka? Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!
Orlen Superliga podała dokładne terminy rozegrania meczów finałowych pomiędzy Industrią Kielce a Orlenem Wisłą Płock.