Puchar jest nasz! Vive rozbiło Wisłę!

15-04-2012 14:19,

Kielczanie od początku spotkania grali niezwykle konsekwentnie i nawet na chwilę nie pozwolili Wiśle Płock uwierzyć w sukces w finale Pucharu Polski. "Żółto-biało-niebiescy" rozbili "Nafciarzy" w Hali Legionów aż 36:27 i zgarnęli pierwsze trofeum w tym sezonie! Obyśmy w takich samych nastrojach kończyli sezon Superligi!

5 Adam Wiśniewski

Koniec: "Ten puchar jest nasz! Ten puchar do nas należy!" Niesie się po hali. A za uwagę dziękują już Wojciech Staniec i Mateusz Kępiński. Niebawem oczwiście na naszym portalu zdjęcia z meczu i ceremonii wręczenia Pucharu Polski. I obyśmy w takich samych nastrojach byli za kilka tygodni po finale Play-off!

60. min.  - Tkaczyk z karnego i 36:26! Nasi na ławce rezerwowej skaczą z radości! Ostatniego gola w meczu rzucił Kubisztal i wygralismy 36:27!

58. min.  - Nasi szczypiorniści do końca nie odpuszczają rywalom, którzy chcą przegrać jak najmniejszą różnicą.

56. min.  - W zwycięstwo nie wierzą już nawet kibice z Płocka, którzy całkowicie zamilkli. A Vive znowu prowadzi 10 bramki i słychać głośne "Na kolana".

54. min.  - Wszyscy wstali z miejsc i oklaskują Vive. Ale Nafciarze ciągle nie składają broni, bo mają "tylko" 7 goli straty.

52. min.  - Nasz młyn już celebruje zwycięstwo przyspiewką: "Puchar jest nasz". Troche minuy wprawdzie jeszcze zostało, ale chyba musiałaby sie stać wielka katastrofa, abyśmy tego pucharu nie odebrali.

50. min.  - Czas dla naszej ekipy, bo straciliśmy 2 gole z rzędu. I pomógł! I to jeszcze jak! Znowu dyszka przewagi!

48. min.  - I już 10 goli przewagi!

47. min.  - Eklemović próbował podać ekwilibrystycznie do Syprzaka, ale doskonale rozczytali to nasi zawodnicy. Kontrę Olafssona i Tkaczyka wykorzystał ten drugi!

44. min.  - I znowu konsekwencją wspaniałej interwencji Szmala była zabójcza kontra. Tym razem szans Wicharemu nie dał Tkaczyk.

43. min.  - Ależ bomba Bunticia! Wicharemu pozostało tylko wyjąć piłkę z siatki.

42. min.  - Szmal broni, a Rosiński z prędkością światła wyprowadza kontrę - to lubimy!

40. min.  - Aj... Stojković obroniony przez Wicharego. Szkoda tego karnego, bo za chwilę odpowiedzieli Nafciarze.

39. min.  - Broni "Kasa" i znowu mamy szansę na 9 bramek przewagi.

37. min.  - Wisła gra konsekwentniej w obronie, dlatego nadzialiśmy się na dwie kontry. Piekną akcją odpowiedział jednak Olafsson, który jeszcze był faulowany. Dlatego na 2 minuty wyleciał Kwiatkowski.

35. min.  - Na dwie minuty na ławkę wędruje Buntić. Za chwilę podobna kara spotkała Twardę. Na parkiecie będzie nieco luźniej.

34. min.  - Duzo niedokladności z obu stron w pierwszych minutach. Najważniejsze jednak, że wciąż utrzymujemy imponującą przewagę.

31. min.  - I rozpoczyna się druga połowa. Vive w składzie Szmal - Tomczak, Rosiński, Zorman, Buntić, Olafsson i Musa. Wisła w zestawieniu Wichary - Spanne, Kavasm Eklemovićm Kubisztal, Wiśniewski i Syprzak.

Przerwa: Przed "świętą wojną" nasza redakcja długo nie wytrzymywała z emocji. Dlatego już wcześniej postanowiliśmy znać wynik tej rywalizacji i do "wróżki" wysłalismy jednego z kolegów - pozdro Buchti :). A co wywróżyła? Ha! Tego dowiecie się w 60 minucie spotkania!

Przerwa:  - W przerwie tradycyjnie swój występ dały urocze cheerleaderki. Do zabawy włączyli się też Kiełek i jego synek Junior. Ależ się rodzinnie zrobiło ;)

30. min.  - Wisła po ostatniej syrenie miała jeszcze rzut wolny. Ale nie mogli nic zrobić, bo Szmal zanotował 11 udaną interwencję! Nasz bramkarz zanotował 53 procentową skuteczność!

29. min.  - To jak na razie jest pogrom! 21:12 i Wisła nie istnieje!

27. min.  - Ależ popis Szmala. Odbił rzut i dobitkę Toromanovicia! Był szybszy niż swój cień! Swego czasu portal zczuba.pl dokonal takiego porównania z Lucky Luckiem. I w pełni się zgadzamy, że obaj oprócz podobieństwa są także tak samo szybcy ;)

26. min.  - Błąd zmiany w płockim zespole! I boisko musi opuścić Backstrom. Gramy w przewadze.

24. min. - A teraz sędziowie pomylili się na naszą stronę. W obronie noga zagrał Musa, ale moglismy wyprowadzić kontręm którą wykorzystał Olafsson.

23. min.  - To był faul w ofensywie!!! Jesteśmy tego pewni! Paczkowski faulował i powinna byc pilka dla nas. Sędziowie jednak dali karnego Wiśle...

23. min. - Kuchczyński ląduje na ławce kar, ale Wisła ciągle musi martwic się jak przechytrzyć naszą obronę.

22. min.  - Ależ piękna akcja!!! Szkoda, że Kuchczyńskiego ze skrzydła wybronił Wichary, który wrócił do bramki.

21. min.  - Drugi czas dla gości, tzn "gospodarzy". Ale problemy Wisły nas nie interesują! Najwazniesze że wygrywamy 16:9!

20. min.  - Olafsson na 15:9! Jest kapitalnie!

18. min.  - Z trybun słychać było: "Kto nie skacze, ten za Wisłą". Co ciekawe skakał także rozgrzewający się Kwiatkowski :) My byśmy tego zawodnika nie wystawiali na miejscu Walthera ;)

17. min.  - Kolejne dwa ciosy "żółto-biało-niebieskich"! I już 5 bramek przewagi!

15. min.  - Musimy wam się pochwalić :) Siedzimy chyba w najlepszym miejscu w Hali Legionów. Mamy nie tylko doskonały widok na parkiet, ale tez mozliwość obejrzenia powtórek za posrednictwem monitora Polsatu.

13. min.  - Nieco rozkręciła się Wisła, która doszła nas na dwie bramki. Impas kielczan przerwał jednak Tkaczyk, który rzucił na 10:7.

11. min.  - Aj, szkoda tej straty w ataku. Była szansa na 6 goli przewagi, a tak poszła kontra i prowadzimy 9:5.

10. min.  - Brawo dla Zormana za indywidualną akcję i gola. Szybko jednak rozpoczęli rywale i zmiejszyli stratę do 4 bramek.

8. min.  - W Wiśle za Wicharego wchodzi Seier. A wy tam przed komputeremi i laptopami co tak cicho!?  Przecież trzeba się cieszyć z wysokiego prowadzenia! :)

7. min. - Do obrony w miejsce Jurasika i Zormana wchodzą Zaremba i Jurecki. I ma to świetne konsekwencje! Prowadzimy już 7:2. Czas bierze Walther.

6. min.  - Bradzo brzydki faul Wiśniewskiego! Zawodnik Wisły został wysłany na ławkę kar! A karnego wykorzystał Stojković!

5. min.  - Cleverly, który wszedł na karnego, obronił rzut Kubisztala!

4. min. - Ależ naładowani sa nasi szczypiorniści! Wisła na razie nie może dojść do siebie!

3. min.  - Fantastyczny początek kielczan! Już 4:1! Po dwie bramki Olafssona i Jurasika!

2. min.  - Wisła w zestawieniu Wichary - Spanne, Kavas, Eklemović, Kubisztal, Wiśniewski, Totomanović.

1. min.  - Rozpoczynamy w składzie: Szmal - Olafsson, Jurasik, Zorman, Tkaczyk, Tomczak, Musa. I Pierwszą bramkę rzuca Olafsson!

17.29 - Łezka w oku mogła się zakręcić, bo cała hala odśpierwała "Mazurka Dąbrowskiego". I juz sekundy do rywalizacji!

17.27 - I są już nasi szczypiorniści! Jak na "wyjazdowy" mecz, to przywitanie było bardzo miłe :)

17.25 - Ogromne gwizdy na trybunach - to znak, że na prezentację stawili się zawodnicy Wisły. Co ciekawe, to oni zostali wyznaczeni na formalnego gospodarza. A więc niby Vive gra na wyjeździe ;)

17.22 - Tak naprawdę oba mecze półfinałowe były do siebie bardzo podobne. Zarówno Vive, jak i Wisła do przerwy remisowały. Po krótkim odpoczynku natomiast faworyci wzięli się do pracy i pewnie odskoczyli rywalom. Trudno więc analizując te spotkania wskazać zdecydowanego faworyta. No, ale nam oczywiście będzie pomagała nasza hala, szczelnie wypełniona kibicami.

17.20 - W obozie kielczan także nie było hurraoptymizmu po pierwszym meczu. „Żółto-biało-niebiescy” są jednak pewni swoich sił. - Jak będziemy grać tak jak w drugiej połowie meczu z MMTS-em to możemy być pewni dobrego wyniku, ale musimy pamiętać, że to jest tylko sport, a każdy mecz jest innystwierdził Michał Jurecki.

17.17 - Nasi rywale wczoraj uporali się z Azotami, a w jakich nastrojach byli po wygranej? - Nie zagraliśmy dobrego meczu. Teraz w głowach mamy już finał. Myślę, że wszyscy zagrali tak, żeby jeszcze trochę sil zostało na jutro. Jestem zadowolony z ostatnich 18 minut, zawodnicy zrozumieli, że jeżeli chcą wygrać to musza walczyć. Jutro czeka nas finał i to będzie zupełne inne spotkanie – mówił trener Lars Walther.

17.15 - Hala niemal zapełnila się do ostatniego miejsca. A przecież do meczu jeszcze 15 minut. Kibice obu drużyn skandowali hasło: "Piłka ręczna dla kibiców".

17.10 - Szczypiorniści są już niemal gotowi do prestizowj rywalizacji. Emocje rosną przedmeczowe rosną w szybkim tempie.

17.05  - W międzyczasie nastapiła zmiana na przy klawiaturze relacjonującego. Pierwszy mecz obsługiwał Wojciech Staniec, a teraz wita Was Mateusz Kępiński.

17.00 - Witamy ponownie z Hali Legionów! No to za chwilę zacznie się widowisko, na które czeka cały kielecki obiekt! Już za pół godziny pierwszy gwizdek w "świętej wojny"!

Kielce, niedziela, godz. 15.00

vs.

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 34:31 (17:13)

odśwież

Koniec meczu - MMTS Kwidzyn wygrał 34:31 i zajął 3. miejsce w Pucharze Polski. Finał zacznie się o 17.30. A my teraz robimy kilka minut przerwy i wracamy do Was niebawem!

58. min - Kwidzyn prowadzi 32:20. Do końca meczu dwie minuty.

55. min - Strata Kwidzyna.

54. min - Kontra Puław i dwie minuty kary dla Łangowskiego. Azoty miały akcję w ofensywie, ale nieskuteczną.

53. min - No, no, no. Puławy przegrywają już tylko 31:28, a to zapowiada nam emocje w końcówce.

51. min - Podwójne wykluczenie zawodników obu drużyn, czerwone karki otrzymują Kus (Puławy) i Rosiak (MMTS).

50. min - Był moment, gdy wydwało się, że Puławy mogą jeszcze powalczyć, ale jednak nie. Już nawet siedziący pod nami dziennikarz z Puław machnął dłonią. A Kwidzyn wygrywa 30:25.

46. min - A w hali są już główni bohaterowie najbliższego meczu! Zawodnicy Vive Targów Kielce!

45. min - Puławy mogły zmniejszyć stratę do trzech bramek, ale broni Suchowicz.

43. min- Sadowski piekielnie mocno z drugiej linii, a jego drużyna wygrywa już 26:20.

41. min- Karny dla MMTS-u. Bramkę rzuca Waszkiewicz. 25:20.

38. min - Jest już więcej kibiców z Płocka, jeden pojawił się w bardzo ciekawej fryzurze. Jak myślicie, czy to naturalny fryz, czy peruka?

35. min - Wydawało się, że Azoty będą odriabiać straty, ale drugi bieg wrzucili Kwidzynianie i prowadzą już 22:16.

33. min - Dobrze gra Wyszomirski, który obronił m.in kontrę.

32. min - Jest piersza bramka po przerwie. Autorem jej jest Krzysztof Tylutki. Azoty prrzegrywają 17:14.

31. min - Gwizdek sędziów zaczyna drugą połowę. W ataku Azoty Puławy.

Przerwa - A teraz trwa konkurs. Już niedługo zaczynamy drugą połowę.

30. min - Koniec pierwszej połowy. MMTS wygrywa 17:13.

29. min - Bardzo dobrze gra Krzysztof Szecina! Do jego poziomu dostosowali się zawodnicy z pola. Kwidzyn prowadzi już 17:12.

27. min - Dwie bramki odrobili zawodnicy z Puław. Jedną bramkę zdobył Mateusz Kus, to już jego szósta bramka dziś. Kwidzyn prowadzi 14.12 i o czas prosi trener Kotwicki.

24. min - Ależ akcja! Z drugiej linii bramkę rzuca Kostrzewa! Efektowne trafienie! Kwidzyn wygrywa 14:10.

22. min - Dwie udane obrony Szczeciny. Zawodnik Kwidzyna w kontrze był faulowany. Karny dla MMTS. 12:9.

19. min - Kibiców z Płocka nie jest dużo, a oto ich zdjęcie:

18. min - Dwie kontry przeprowadzają zawodnicy Azotów i przegrywają już tylko 10:9.

17. min- Był czas dla Puław, ale wiele nie pomógł. Konta Kostrzewy.

16. min - Broni Szczecina, kontrę na bramkę zamienia Kostrzewa. MMTS prowadzi 9:7.

14. min - Kolejny karny dla Puław i skutecznie Masłowski. 7:7.

12. min - Michał Peret i Kwidzyn już prowadzi.

11. min - Jest remis. Bramkę rzuca Seroka. 6:6.

8. min - W hali są już kibice Orlenu Płocku i śpiewają, że mistrzem Polski jest ich klub. A my mamy nadzieję, że już tylko przez najbliższy miesiąc.

6. min- Dwa błędy w ataku popełaniają zawodnicy z Kwidzyna. Azoty wygrywają 4:2.

5. min - Masłowski z karnego. Puławy prowadzą 3:2.

4. min - A teraz bramkę dla MMTS-u rzuca Kostrzewa, czyli kolejny zawodnik wypożyczony z Kielc. Mamy remis po 2.

2. min - Błąd w ataku Kwidzyna i skuteczna akcja Puław. 0:1. A po chwili odpowiedź MMTS-u i bramkę rzuca Rosiak, były gracz kieleckiej drużyny.

1. min - Gotowi? No to zaczynamy! A dokładniej MMTS! W bramce gra Krzysztof Szczecina, zawodnik wypożyczony z Vive Targów Kielce.

14.57 - Trwa prezentacja. A jak widać na zdjęciu poniżej ogląda ją mało osób:

14.53 - A teraz występują tancerki z Sandomierza. Dziś ubrane na żółto! Oby to był dobry zna

14.50 - Zawodnicy obu ekip udali się już do szatni. A my czekamy na pierwszy gwizdek!

14.30 - Zapraszamy na mecz o 3. miejsce w Final Four Pucharu Polski!

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

:)2012-04-15 14:41:57
ehh szkoda że nie mogłem sie zjawić w ck na ten weekend, ale sercem zawsze z Iskrą. Do boju chłopaki !!! Udowodnijcie że porażka z przed roku to tylko wypadek przy pracy !!
BRC2012-04-15 14:50:06
Do boju Iskro!
Scyzor2012-04-15 15:18:10
Dajcie zdjęcie nafciarzy. Ilu ich jest?
kibic2012-04-15 15:45:46
VIVE TARGI KIELCE PUCHAR POLSKI 2012 NALEŻY do NAS!!!
fanka .2012-04-15 16:39:26
Puchar Należy Do Nas ! Tego Pucharu Nie Oddamy ! ♥
fanka.2012-04-15 17:46:23
ja sie bardzo ciesze xD
Soto2012-04-15 17:50:25
"Udowodnijcie że porażka z przed roku to tylko wypadek przy pracy !!" - przecież w tamtym roku wygrali PP i to w płocku! Takie cos możesz napisać jak będziemy grali w play-off'ach.
M_M2012-04-15 18:14:12
Ładny pogrom się nam szykuje, oby tak do końca, a potem w grze o Mistrzostwo Polski ;)
Sulejmani2012-04-15 19:32:40
Prawidłowo ropniaki pojechane po gaciach! Teraz pora odzyskać mistrza.
:)2012-04-15 20:31:37
miałem na myśli sam fakt porażki z Wisłą w ważnej imprezie. Mam nadzieje że mistrzostwo Polski wróci do CK, i trener Wenta wyciągnie wnioski z ostatnich porażek. Do boju Iskierko !!
ANTYpetra2012-04-15 20:54:07
Cytat z pewnego płockiego portalu: "Po 47. minutach Vive prowadziło 10 golami, Nafciarze wyglądali na zrezygnowanych. - Chodźcie na piwo, dziewczyny chodźcie na piwo – skandowali wniebowzięci kieleccy fani pod adresem płocczan. I jeszcze "Na kolana!". Szkoda, że w równie rozkosznym nastroju nie byli nie tak dawno po dwumeczu z przeciętnym Cimosem Koper w Lidze Mistrzów..."
Hahahaha boli? I ma boleć! Do następnego!
TYLKO ISKRA2012-04-15 21:16:52
lalalalaa lalalalalal lalalalalaa PUCHAR JEST NASZ lalalalaa lalalalalal lalalalalaa PUCHAR JEST NASZ !!!!!
Iskra_CK2012-04-15 21:37:56
Marcus bronił bardzo dobrze w sobotę. Kasa bronił dzisiaj bardzo dobrze. Mamy dwóch dobrych bramkarzy, którzy dostają mniej więcej po tyle samo minut gry. Tak powinno być. A MVP całego turnieju jak dla mnie Grzesiek Tkaczyk, który był dodatkowo Królem Strzelców tej imprezy (16 bramek = 9 + 7). Gratulacje dla całej ekipy.
kibic2012-04-15 21:41:45
@ANTYpetra - jak zwykle pajace nie wiedzą co piszą. Nie "Chodźcie na piwo(...)" tylko "Coście tak cicho, dziewczyny coście tak cicho". Oczywiście adresatem tego pytania w formie przyśpiewki byli płoccy kibice, którzy przez większą część meczu stali i jakoś nie mieli ochoty dopingować :)
TYLKO ISKRA2012-04-15 21:42:07
"Chodźcie na piwo, dziewczyny chodźcie na piwo – skandowali wniebowzięci kieleccy fani" <WOOW> CHYBA NIE TAK !!!!!!!!
Herod2012-04-15 22:30:03
Piłka ręczna, dla kibiców !! milicja może czuć się dumna, udaremnili rozwinięcie oprawy przez kiboli Iskry na finale Pucharu Polski.
19652012-04-15 22:36:44
A.C.A.B.
Dico252012-04-16 09:00:31
Nie ma takiego klubu jak iskra. Piłka ręczna dla kibiców, a nie hołoty ze stowarzyszenia oszołomów.
ISKRA2012-04-16 09:35:58
W twoim przekonaniu to powinno być "Piłka ręczna dla pikników śmierdzących" ! Mozę tak łaskawie sie wyłonisz dicku25 i pogadamy o tym ? Czy będziesz pod przykrywka internetu klepał te swoje puste frazesy?
szeryf2012-04-18 15:05:08
do redakcji!!!! Dosyc dawno pisaliscie ze planujecie zrobic wywiad z Thorirem Olafssonem i czekacie na pytania. do 16 marca mozna bylo nadsylac pytania a wywiadu do dzis nie ma....!!!! Droga Redakcjo sumiennosc chyba nie jest Wasza mocna strona
wMlxiPxdpqTsFuCOrA2012-04-20 04:58:09

Bezpieczeństwo to jeden z kluczowych obszarów, na który zwracają uwagę osoby, które aktualnie poszukują pracy. Zgodnie z raportem „Kształtowanie kultury bezpieczeństwa i higieny pracy w organizacji” jest to jeden z najważniejszych czynników, który może zaważyć na tym, czy oferta zostanie uznana za atrakcyjną. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej przedsiębiorstw na poważnie analizuje ceny kursów KPP – byle tylko zapewnić pracownikom możliwość rozwoju w tym kierunku. Komu takie szkolenie przyd
Piłkarze Korony Kielce będą mogli liczyć na wsparcie licznej grupy „żółto-czerwonych” kibiców.
W 27. kolejce III Ligi grupy IV świętokrzyskie drużyny zanotowały różne rezultaty. Jakie?
Za nami jeden z ostatnich weekendów handballowych zmagań w niższych ligach. Tylko jeden ze świętokrzyskich zespołów mógł cieszyć się z wygranej.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.
W 25. kolejce RS Active IV ligi Korona II Kielce wygrała 3:1 z Alitem Ożarów, a Orlęta Kielce zremisowały 1:1 z Neptunem Końskie.
Industria Kielce w finałowej rywalizacji Orlen Superligi zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Najważniejszym celem było zwycięstwo, ponieważ są to play-offy i tutaj różnica bramek nie jest potrzebna – powiedział po spotkaniu Artsem Karalek, obrotowy „żółto-biało-niebieskich”.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Graliśmy inny handball niż zazwyczaj, było więcej pragmatyzmu w naszej postawie, dzięki czemu spokojnie budowaliśmy akcje w ataku – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Suzuki Korona Handball Kielce wygrała wyjazdowy mecz 20. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z PreZero APR Radom 31:27. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni dziesięciu bramek.
Mistrzowie Polski, sobotnim zwycięstwem nad KGHM Chrobrym Głogów, przypieczętowali awans do finału mistrzostw Polski. Kielczanie przed własną publicznością ograli głogowian 34:22. MVP spotkania został Dylan Nahi.
W sobotę 7 września w łódzkiej Atlas Arenie mecz o Orlen Superpuchar Polski zagrają mistrz Polski ze zdobywcą krajowego Pucharu. Taką informację podał organizator rozgrywek – Superliga.
Drużyna Jakuba Stolarczyka wywalczyła awans do angielskiej elity. Gracz pochodzący z okolic Chęcin ma na swoim koncie pierwsze tego rodzaju osiągnięcie w karierze.
Igor Karacić i Alex Dujszebajew znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszych ćwierćfinałowych potyczek Ligi Mistrzów. Wyróżniony przez EHF został jeszcze jeden zawodnik Industrii.
Poniedziałkowy pojedynek Korony Kielce z Puszczą Niepołomice będzie arcyważny w kontekście walki obu zespołów o utrzymanie. Przeanalizujmy zatem czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Tomasza Tułacza.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 29. kolejka Fortuna I Ligi. Na zapleczu ekstraklasy sześć klubów walczy o udział w barażach.
Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała licencję Koronie Kielce na występy w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2024/2025. Po raz pierwszy od lat kielczanie nie mają nadzoru finansowego.
Na konferencji prasowej przed spotkaniem z Puszczą Niepołomice trener Korony Kamil Kuzera poruszył kwestię Fredrika Krogstada oraz Jacka Podgórskiego. Obu graczom za kilkanaście tygodni skończą się umowy z zespołem.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. – Mocno na to zapracowaliśmy i musimy iść tą naszą drogą. Jeżeli utrzymamy tę dyscyplinę i konsekwencje, tak jak w ostatnim pojedynku to możemy być optymistami przed kolejnym spotkaniem – powiedział przed potyczką Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
– Już mecz ze Stalą trochę nas zbudował, jednak po drodze przydarzyła się wpadka z Wartą, bo tak to nazywam, gdzie nie zagraliśmy dobrze i straciliśmy trzy punkty. Wygrana nad Radomiakiem pokazała, że musimy w siebie wierzyć, bo potrafimy grać. Jak jesteśmy zdeterminowani, bezpośredni oraz odważni, to takie taktyczne i typowo piłkarskie rzeczy same przychodzą – mówi przed poniedziałkową rywalizacją z Puszczą Niepołomice Jacek Podgórski, zawodnik Korony Kielce.
W poniedziałek Korona Kielce będzie chciała pokazać, że pogrom Radomiaka nie był dziełem przypadku i wygrać na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Z kogo nie będzie mógł w Krakowie skorzystać trener Kamil Kuzera?
Przed 20-krotnymi mistrzami Polski rewanżowy mecz ćwierćfinału Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów. Sobotni (27 kwietnia) pojedynek może zdecydować o awansie do finałów ligowej rywalizacji.
– Piłka ręczna to taka dyscyplina, w której my, skoczkowie narciarscy, zostalibyśmy zmieceni z boiska. Widzę, że ten sport wyróżnia walka i zaangażowanie. I tak to powinno wyglądać – powiedział po meczu Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z SC Magdeburgiem znakomity polski skoczek narciarski, Dawid Kubacki, który oglądał go z trybun Hali Legionów.
Bartosz Frankowski będzie sędzią meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie przy ulicy Józefa Kałuży będzie 25 konfrontacją z udziałem „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Podczas ćwierćfinałowego starcia Industrii Kielce z SC Magdeburg kontuzji doznał Michał Olejniczak. I choć samo zdarzenie wyglądało dramatycznie, uraz jest zdecydowanie mniej groźny niż spodziewano. To byłoby na tyle jeśli chodzi o dobre informacje, ponieważ kieleckiego szczypiornistę czeka dłuższa przerwa.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Trudno określić, jak układają się teraz szanse na awans – powiedział po spotkaniu Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Na wyjeździe przy takiej grze w ataku pozycyjnym to może skończyć się nawet 10 bramkami straty – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W trakcie spotkania Ligi Mistrzów między Industrią Kielce, a Magdeburgiem, którego stawką jest awans do Final4 tych rozgrywek, potwornie wyglądające kontuzji nabawił się Michał Olejniczak.
Wielkie emocje w Hali Legionów podczas ćwierćfinałowego spotkania Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski, przy głośnym wsparciu z trybun, walczyli niesamowicie i wygrali 27:26.
Korona Kielce w ostatnim meczu rozprawiła się na własnym terenie z Radomiakiem Radom aż 4:0. Żółto-czerwoni nie dali rywalom szans, zainkasowali komplet punktów i tym samym podtrzymują swoje szanse na utrzymanie w elicie. Kto Waszym zdaniem był najlepszym kieleckim zawodnikiem tego starcia? Ogłaszamy wyniki sondy!