Utrzymać wicelidera. UMKS jedzie do Warki

20-01-2012 19:27,

Po pokonaniu na własnym boisku STACO Niepołomice, UMKS Kielce rusza na podbój kolejnego, ligowego outsidera. Tym razem rywalem podopiecznych Rafała Gila będzie KS Pułaski Warka. Czy kielczanom uda się powtórzyć wynik z początku sezonu, kiedy wygrali różnicą 25 punktów?

Na szczęście dla kielczan, ubiegłotygodniowy układ wyników pozwolił im powiększyć swoją przewagę punktową nad trzecim w tabeli, MKS-em Limblachem Limanowa. Kolejna okazja do poprawienia dorobku punktowego, podopiecznych Rafała Gila czekać będzie 21 stycznia o godzinie 17, kiedy to zmierzą się w Warce z przedostatnim KS Pułaski.

Przed tygodniem oba zespoły wygrały swoje mecze. UMKS pokonał przed własną publicznością STACO Niepołomice, 97:73. Koszykarzom z Warki natomiast powiodło się w spotkaniu wyjazdowym, w którym okazali się lepsi od warszawskiej Politechniki, wygrywając z nią 88:75. Dzięki temu zwycięstwu zrównali się punktami z rezerwami stołecznej drużyny.

Patrząc na ligową tabelę można oczekiwać łatwego zwycięstwa wicelidera, jednak pamiętać trzeba, że w składzie gości zabraknie kontuzjowanych Wojciecha Miernika oraz Pawła Walczyka. Głównym atutem gospodarzy może okazać się Rafał Sobiło, którego średnia po dziewięciu rozegranych spotkaniach wynosi 17,4 punktu. Kibice z Kielc na pewno liczą na Jakuba Lewandowskiego oraz Dariusza Kołacza, którzy w spotkaniu ze STACO rzucili odpowiednio 18 i 17 punktów. Na początku sezonu, gdy oba zespoły rozgrywały swoje spotkanie w Kielcach, zdecydowanie lepsza okazała się drużyna UMKSu, która pokonała podopiecznych Marka Brzeźnickiego 85:60.

Statystyki w pigułce

KS Pułaski Warka na własnym boisku:

zwycięstwa – 1

porażki - 5

punkty zdobyte – 418

punkty stracone - 435

UMKS Kielce na boisku rywali:

zwycięstwa – 4

porażki – 3

punkty zdobyte – 521

punkty stracone – 509

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group