Wypożyczony z Korony Kielce Igor Kośmicki na testach w klubie Fortuna 1. Ligi

05-01-2022 23:40,
Mateusz Kaleta

Wychowanek Korony Kielce Igor Kośmicki ma szansę trafić do innego klubu Fortuna 1. Ligi. 19-letni obrońca 7 stycznia rozpocznie testy w Skrze Częstochowa. Na jesieni był wypożyczony z Korony do Broni Radom.

Mierzący 190 cm wzrostu środkowy obrońca ma za sobą bardzo udaną rundę w III lidze, gdzie w barwach Broni rozegrał 18 spotkań i zdobył jedną bramkę w meczu z Pilicą Białobrzegi. Formalnie jego wypożyczenie z Korony ma obowiązywać cały sezon, ale radomski klub wyraził zgodę na udział piłkarza w testach.

"Trudno stawać przeszkodzie młodemu zawodnikowi, gdy w grę wchodzi sprawdzian na zapleczu ekstraklasy. Igor Kośmicki pokazał dość duże umiejetności jak na młodzieżowca. Co prawda życzymy mu powodzenia na testach, ale jest potrzebny również w Broni i mamy nadzieję, że z nami zostanie!" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej radomskiego klubu.

Broń Radom zajmuje po rundzie jesiennej 9. miejsce w tabeli III ligi grupy 1. Skra Częstochowa jest ligowym rywalem Korony i na półmetku rozgrywek plasuje się na 12. pozycji.

Jeśli Kośmicki udanie zaprezentuje się na treningach, będzie mógł dołączyć do innego z wychowanków Korony. Piłkarzem Skry od lipca jest również 22-letni Mikołaj Kwietniewski.

W Koronie Kośmicki nie doczekał się debiutu w pierwszej drużynie. W poprzednim sezonie rozegrał 29 meczów w trzecioligowych rezerwach, które spadły do IV ligi, a także sześć spotkań w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18.

fot: Broń Radom

Projekt i wykonanie: CK Media Group