Daniel Dujshebaev coraz bliżej powrotu do gry! Ważna sprawność fizyczna i psychiczna

12-11-2021 12:57,
Maciej Urban

Dobre wiadomości płyną z obozu Łomży Vive Kielce. Wszystko wskazuje na to, że reprezentujący kielecki klub Daniel Dujshebaev wielkimi krokami zbliża się do powrotu na parkiet. – W najbliższych dniach wykonamy badania izokinetyczne – zapowiada klubowy fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek.

Przypomnijmy, że Hiszpan od marca tego roku leczy ciężką kontuzję, której nabawił się podczas meczu z Orlen Wisłą Płock. Dujshebaev zerwał wtedy więzadło krzyżowe w kolanie i od tamtego czasu walczy o jak najszybszy powrót do gry. Jeśli najbliższe badania będą pomyślne, jego występ w oficjalnym meczu to kwestia kilku tygodni. 

W tym czasie sztab musi wykonać dużo pracy, by szczypiornista mistrzów Polski był gotowy nie tylko fizycznie, ale również mentalnie. – Wszyscy wiemy, że to dla Daniego druga identyczna kontuzja tego samego kolana. To sprawia, że przy powrocie ważna będzie nie tylko sprawność fizyczna, ale i psychiczna – zaznacza Tomasz Mgłosiek.

Zawodnik przejdzie przez badania izokinetyczne, które matematycznie określą deficyty w kolanach. – Gdy będziemy już przekonani, że fizycznie gracz jest gotów do treningu, zaczniemy wprowadzać go do gry. Wtedy Dani będzie musiał odbudować pewność siebie i zaufanie do swojego ciała na parkiecie. Dopiero gdy to osiągnie, będzie mógł zagrać w oficjalnym meczu – tłumaczy Mgłosiek.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group