W weekend z hat-trickiem dla rezerw, teraz zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1. Ligi

26-10-2021 17:21,
Michał Gajos

Miłosz Strzeboński został zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1. Ligi oraz Pucharu Polski. Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia juniorów Korony Kielce stanie przed szansą debiutu na zapleczu PKO Ekstraklasy. 

Strzeboński trafił do Kielc z Krakowa w 2019 roku, gdzie reprezentował drużynę Pogórza Kraków. Od tego czasu zanotował 27 spotkań i 16 bramek w Centralnej Lidze Juniorów oraz 20 meczów w rezerwach złocisto-krwistych. Na szczeblu 3. i 4. ligi 11-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

Urodziny w 2003 roku piłkarz przedłużył kontrakt z kieleckim klubem na początku bieżącego miesiąca. Nowa umowa została zawarta do końca kampanii 2023/24. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, dlatego że Miłosz zdecydował się na podpisanie z naszym klubem 3-letniej umowy. Wszyscy wiemy, że wyróżniał się w końcówce ubiegłego sezonu. Dostając szansę występów w III lidze dawał mocne sygnały odnośnie swoich postępów w grze. To oczywiście przełożyło się na to, że w obecnie trwającym sezonie jest wiodącą postacią w drużynie rezerw Korony. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie poprzez swoją dobrą dyspozycję będzie pukał do drzwi pierwszego zespołu i da jasny sygnał, że warto na niego postawić – mówił po parafowaniu kontraktu Koordynator Szkolenia Młodzieży, Marek Mierzwa. 

Oczekiwania trenera Mierzwy sprawdziły dość szybko. Pomocnik w ostatnim czasie uczestniczył w jednostkach treningowych pierwszej drużyny, a na początku nowego tygodnia sztab szkoleniowy zdecydował o włączeniu go do kadry 1. ligowej drużyny. 

Strzeboński będzie występował w niej z numer 13 na plecach.  

 

fot. Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group