Bertus Servaas po błysku geniuszu Dujshebaeva: To niesamowite!

07-08-2021 11:52,
Mateusz Kaleta

Przepiękny rzut z dziewięciu metrów z podłoża, rewelacyjna końcówka okraszona trzema bramkami i asystą w ostatniej akcji meczu w wykonaniu Alexa Dujshebaeva dała Hiszpanom brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nic dziwnego, że prezesa Łomży Vive Kielce rozpiera duma. - To niesamowite! - napisał w mediach społecznościowych na gorąco dumny Bertus Servaas.

Playmaker mistrzów Polski rozegrał kapitalną końcówkę, w której był liderem reprezentacji Hiszpanii. W całym meczu zdobył pięć bramek. Drużyna Jordiego Ribery pokonała Egipt 33:31. Po medal sięgnął też Miguel Sanchez-Migallón (dwie bramki przeciwko Egiptowi), a także byli zawodnicy Łomży Vive Kielce - Angel Fernandez i Julen Aginagalde (także dwie bramki).

- Alex Dujshebaev powinien znaleźć się w najlepszej siódemce Igrzysk Olimpijskich. Jest zawsze tam, gdzie to ważne. Tacy zawodnicy są dla mnie najlepsi. Osiągnięcie tego pod wielką presją jest niesamowite! - napisał na gorąco w mediach społecznościowych dumny Bertus Servaas, prezes kieleckiego klubu.

W sobotę o godz. 14 o złoty medal Igrzysk Olimpijskich zagra inny z zawodników Łomży Vive Kielce Nicolas Tournat, którego Francja w wielkim finale zagra z Danią.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group