IO w Tokio: Alex Dujshebaev bohaterem Hiszpanii w hicie

24-07-2021 11:17,
Mateusz Kaleta

Od mocnego uderzenia Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczęli zawodnicy Łomży Vive Kielce. W hicie pierwszej kolejki Hiszpania pokonała Niemcy, a bohaterem swojego zespołu został Alex Dujshebaev.

Ten mecz, jak przystało na starcie pretendentów do medalu, dostarczył wielu emocji i był bardzo wyrównany. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Niemców 13:12.

Hiszpanie odrobili straty dopiero w samej końcówce. Dwa decydujące ciosy z rzędu zadał Alex Dujshebaev, po którego bramkach Hiszpanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając cały mecz 28:27.

Lider Łomży Vive Kielce zdobył w całym meczu cztery bramki. Kapitan kieleckiego zespołu Andreas Wolff wszedł do bramki dopiero w samej końcówce i odbił jedną piłkę na osiem prób. Także cztery trafienia zanotował znany z gry w Kielcach Angel Fernandez. Julena Aginagalde zabrakło na parkiecie.

Wcześniej Francja pokonała Argentynę 33:27, ale Nicolasa Tournata zabrakło w składzie "trójkolorowych". Z kolei Nedim Remili, który dołączy do kieleckiego zespołu w lipcu przyszłego roku, trafił cztery razy.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group