Ostatni mecz sezonu o być lub nie być w III lidze. Korona II musi wygrać i liczyć na rywali

20-06-2021 09:38,
Mateusz Kaleta

Ostatni mecz sezonu 2020/21 zadecyduje o tym, czy Korona II Kielce utrzyma się w III lidze. Żółto-czerwoni wciąż mają realne szanse, aby rzutem na taśmę wydostać się ze strefy spadkowej, ale muszą liczyć też na pomoc rywali. W niedzielę zagrają na wyjeździe z sąsiadującym w tabeli, również walczącym o utrzymanie KS Wiązownica.

To może być efektowny zwrot akcji. Korona II okupuje miejsce strefy spadkowej od wielu tygodni, podczas których trudno było szukać pozytywnych przesłanek na utrzymanie. Kielczanie przegrywali ważne mecze z drużynami dołu tabeli, ale od kilku tygodni wiele się zmieniło. Drużyna Marka Mierzwy zaczęła regularnie punktować i obecnie notuje serię trzech zwycięstw z rzędu i czterech meczów bez porażki.

W niedzielę żółto-czerwonych czeka najważniejszy mecz tego sezonu. Ostatnie starcie przez letnią przerwą niesie za sobą duży ciężar psychologiczny. Aby się utrzymać, kielczanie muszą pokonać KS Wiązownica, ale też liczyć na korzystne wyniki rywali: porażkę Orląt Radzyń Podlaski z czwartą w tabeli Avią Świdnik i porażkę Podlasia Biała Podlaska z wiceliderem tabeli Sokołem Sieniawa.

Koronę II i KS Wiązownica dzieli w tabeli jedna pozycja i jeden punkt. W niedzielę obu drużynom będzie przyświecał ten sam cel. - Przed naszymi zawodnikami najważniejszy mecz w historii klubu - nie ukrywa klub gospodarzy w meczowej zapowiedzi na oficjalnej stronie klubu. W pirewszym meczu kielczanie przegrali z zespołem z Podkarpacia po pełnym emocji meczu 3:4. 

W rewanżu nie będzie już miejsca na błędy. Spotkanie w Wiązownicy rozpocznie się w niedzielę o godz. 17:30. Transmisję z niego przeprowadzą klubowe kanały Korony Kielce.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group